מה קורה בקישינב?
18:46
יורו: ₪4.01
16°C 61°F
שמשי
רוחות: 28 קמ"ש
לחות: 48%
רביעי
5° 19°
חמישי
6° 22°
שישי
7° 23°
שבת
7° 23°
  28/4 - 05/5
טיסות - סדירות
לקבלת מבצעים והטבות
הרשמו לניוזלטר
לקבלת מבצעים והטבות
הרשמו לניוזלטר
ההרשמה
בוצעה בהצלחה!

טיסות זולות לקישינב

קישינב היא בירת מולדובה והעיר הגדולה במדינה. בעיר מתגוררים כ-650,000 איש והיא שוכנת על גדות נחל ביק.

בשנת 1940 העיר ניזוקה ברעידת אדמה והרבה מבנים נפגעו או נהרסו לחלוטין. עוד בטרם חלפה שנה של עבודות שיקום, תקפו הגרמנים והרומנים את מולדובה והעיר נפלה לידי כוחות הנאצים. בשנת 1944 העיר עברה לשליטת הצבא האדום והעיר ההרוסה איבדה 70% מהבניינים שלה.

בשנים לאחר מכן ארכיטקטים פיתחו תוכנית שיקום לעיר ובמהלך שנות ה-50 צמחה האוכלוסייה ונבנו בניינים בסגנון קלסיציזם סטליניסטי. בשנת 1991 מולדובה קיבלה עצמאות.

יהודים בעיר – יהודים רבים בחרו להתיישב בעיר עקב אנטישמיות גוברת באימפריה הרוסית. ב-1900 , 43% מהתושבים היו יהודים ובשנת 1903 התרחשו פרעות קישינב נגד היהודים.

בשנת 1941 הנאצים כבשו את העיר והחלו ברצח המוני, אומדן היהודים שנרצחו בשואה עומד על כ-10,000 איש. כיום קיימת קהילה יהודית בעיר והוקמו בית כנסת, מקווה טהרה, מוסדות חינוך ומרכז גמילות חסדים לרווחת הקהילה. כמו כן בעיר שני בתי ספר יהודים.
הלוך ושוב
כיוון אחד
רב יעדים
לאן?
יציאה מ
נחיתה ב
מתי?
יציאה
חזרה
מי?
מבוגר(+18)
ילד(0-18)
מחלקה
חברת תעופה
ישירות
סדירות
צארטר
לאן?
יעד
מתי?
יציאה
חזרה
מי?
מבוגר(+18)
ילד(0-18)
טיסות למולדובה
טיסות קישינב
30/4 - 14/5
טיסות - סדירות
טיסות קישינב
07/5 - 14/5
טיסות - סדירות
טיסות קישינב
23/4 - 30/4
טיסות - סדירות
טיסות קישינב
14/5 - 21/5
טיסות - סדירות
טיסות קישינב
21/5 - 28/5
טיסות - סדירות
טיסות קישינב
28/5 - 04/6
טיסות - סדירות


טיסות לקישינב רק עם אופיר טורס


טיסות לקישינב – אתרים מרכזיים

השוק המרכזי –  השוק נמצא ברחוב טיגינה. שוק עממי גדול עם עשרות דוכנים שמוכרים תוצרת חקלאית הנמכרת ע"י המגדלים עצמם. השוק מחולק לאזורים: דגים ופירות ים, פרחים, חלב, דבש, נרות, גבינות, נקניקים, פירות ועוד. רובו של השוק מקורה , אבל יש אזורים פתוחים. שוק גדול מאוד.

שוק האמנים – מוכרים פורשים את מרכותם עבור תיירים ויש אפשרות להתמקח. בשוק מטרושקות, מזכרות ודוכני אוכל.

בעיר מספר אתרי מורשת– בית הכנסת לובביץ' בן 150 שנה, שהקהילה היהודית דואגת לטפח ולשמר אותו, כמה רחובות משם ניצב פסל לזכרם של היהודים שנרצחו בפרעות קישינב שאירעו בשנים 1903 ו-1905, השרידים של הישיבה הגדולה שנהרסה בזמן מלחמת העולם השנייה ואנדרטה לזכר קורבנות השואה.

שער הניצחון– נמצא ברחוב הראשי של קישינב – שטפאן סל מארה והוא נבנה במאה ה-19 ובמקור היה שמו "השער הקדוש". אולם לאחר מלחמת העולם השנייה החורבן שהיא הביאה הוסב שמו. בפינות השער אבן עגולה, שעליה מצוין תאריך חשוב בהיסטוריה של העם המולדבי.

מאחורי השער פארק ושתי קתדרלות אורתודוקסיות, שבאחת מהן פעמון גדול המציין שעה עגולה.

שוק הפרחים– שוק פתוח, צבעוני ורומנטי. מגוון הפרחים והעיצובים שהרוכלים מציעים הוא גדול ואנשים רוכשים זרי פרחים לקישוט הבית ובתוכם חומרי קישוט רבים.

מוזיאון פושקין– סרגיי פושקין (1799-1837), היה אחד מגדולי המשוררים והסופרים הרוסיים במאה ה-19. הוא חי 3 שנים במולדובה (1820-1823) ומתוכם חודשיים בקישינב. בבית בו גר הוקם מוזיאון לזכרו ובו המיטה בה ישן, שולחן הכתיבה עליו עבד, ספרים, תמונות, פסלים של דמותו ועוד מאות פריטים.

הבית שוחזר מחדש לאחר שנחרב במלחמת העולם השנייה.
 
אגם סקולנטה– נמצא בחלקה המזרחי של העיר. אפשר לשכור סירת משוטים, ללכת במסלולי הליכה, לדוג, לעשות פיקניק או לרחוץ במי האגם.

בשעות הערב והלילה העיר שוקקת חיים ואפשר לבלות בבתי הקזינו, במועדוני לילה או במופע סטרפטיז שהעיר מלאה בהם. 

המוזיאון לאתנוגרפיה וטבע– מוזיאון גדול שהמוצג הכי חשוב שלו הוא שלד של דינוזאור בגודל אמיתי. עוד במוזיאון חיות מפוחלצות מכל מיני סוגים, תצוגה של מיצגים גאולוגיים, בוטניקה וזואולוגיה.

המוזיאון הלאומי לאמנות– אוסף מעניין של אומנות אירופאית עכשווית – בעיקר מרומניה ומולדובה. במוזיאון אומנות עממית, סמלים וקישוטים מימי הביניים. במוזיאון גם תצוגות מתחלפות שונות.

המוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה והיסטוריה– במוזיאון תצוגות של מטבעות, נשק מהעידן הסובייטי ודיורמת ענק ממלחמת העולם השנייה בקומה הראשונה – מודל תלת ממדי המשלב תמונות רקע מצוירות ופסלים או חפצים.
 

* המחיר המוצג תקף להזמנה דרך האתר בלבד. בביצוע הזמנה טלפונית יתווספו דמי שירות.