מה קורה בהוואנה?
09:23
יורו: ₪3.98
24°C 75°F
מעונן חלקית
רוחות: 0 קמ"ש
לחות: 78%
שני
18° 27°
שלישי
18° 27°
רביעי
17° 26°
חמישי
19° 28°

טיול מאורגן לקובה

קובה היא המדינה המאוכלסת ביותר באיים הקאריביים. בואו לגלות את האנשים הנפלאים, התרבות המדהימה, המוזיקה הסוחפת, הסיגרים המשובחים והנופים עוצרי הנשימה. טיול מאורגן לקובה מבטיח לכם חוויה בלתי נשכחת במקום בו נדמה כי הזמן עצר מלכת. 

חיפוש טיולים מאורגנים בחו"ל
לאן?
יעד
מתי?
יציאה
לקבלת מבצעים והטבות
הרשמו לניוזלטר
לקבלת מבצעים והטבות
הרשמו לניוזלטר
ההרשמה
בוצעה בהצלחה!

טיול מאורגן לקובה

7 לילות  חצי פנסיון
יציאה: 29/05/2017 חזרה: - 05/06/2017 | 7 לילות 

טיולים מאורגנים לקובה המסע הקאריבי

טיול גיאוגרפי בן 8 ימים, ללא סיורי בחירה, היציאות והפעילות הקבוצתית בערבים כלולות במחיר.
פנסיון מלא.

מסלול: הוואנה - עמק ויניאלס - סיאנפואגוס - טרינידד - עמק תחנות הסוכר - סנטה קלרה – ואראדרו

 

 
תוכנית הטיול:
 
יום 1. טיסה מתל אביב להוואנה (דרך יעד ביניים)
נצא בטיסה מתל אביב דרך יעד ביניים באירופה, להוואנה בירת קובה. לאחר נחיתה ומפגש עם המדריך המקומי נצא לכיוון בית המלון שבעיר. הוואנה התוססת היא מרכז החיים של קובה. בסוף המאה ה 19 נכבשה ע"י ארצות הברית ובשנות ה 30 של המאה ועשרים נחשבה לעיר "בילויים ותענוגות" עבור האמריקאים.
הגעה למלון. לאחר התארגנות בחדרים, תוגש ארוחת ערב.
 
יום 2. הוואנה- העיר החדשה
לאחר ארוחת הבוקר בסגנון בופט נצא לסיור ראשון בהוואנה בירת קובה. זו הזדמנות לערוך היכרות ראשונית עם החיים העירוניים של הוואנה - הבתים, החנויות והמכוניות שהפכו לסמל. נעצור לצילום בכיכר המהפכה, נצפה במלון הוואנה ליברה, פסל אלמה מאטר באוניברסיטה של הוואנה, נבקר בבית הכנסת ותצפית נהדרת על המלקון מ"מבצר אל מורו".
 נסעד ארוחת צהריים במסעדה מקומית.
לאחר ארוחת הצהריים נצא לחצי יום של סיור בעקבות הסופר המפורסם הרנסט המינגווי. נטעם מעט מההיסטוריה של הסופר שחי באי כ- 28 שנים. נספר את סיפור חייו המרתק. נבקר באתרים שבהם שהה, בילה ועבד - נבקר במוזיאון המינגווי שהיה ביתו בשנותיו האחרונות בקובה. נמשיך אל עיירת הדייגים "קוחימר"- נסייר בעיירה ששימשה כהשראה לכתיבת הספר "הזקן והים". נבקר במלון אמבוס מונדוס שם חי בשנותיו הראשונות באי  (בכפוף ללוח זמני האתר), ניכנס לחדרו שם חפציו האישיים מונחים בדיוק הצורה כפי שעזב את המקום. כמובן שנבקר בשני הפאבים שהם נהג לבלות ולשתות מוחיטו ודקירי עם בנות המקום, הפאבים הפלורידיטה ובודיטיקה דל מדיו. בתום הסיור נחזור למלון.
לאחר ארוחת הערב, נצא לסיור רגלי בהוואנה העתיקה - רובע קולוניאלי בן כ- 500 שנים המשופץ ומשוחזר בצורה נהדרת. נשתתף במופע בסגנון ה"בואנה ויסטה"  אותה להקה אגדית שפרצה בשנת 1998 עם שירים קובניים ישנים ואהובים, ונשתה כוס קוקטייל או שתיה קלה.
 
יום 3. פרובינציית פינר דל ריאו, ויניאלס 
לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל מחוז פינאר דל ריו. היום נערך את הסיור באזור טבע -בעמק ויניאלס הציורי. נעצור לביקור במפעל לייצור סיגרים ונלמד אודות הסיגרים הקובניים העשויים באופן ידני. בסמוך למלון לוס חמינס, נתכבד בקוקטייל ונערוך תצפית על עמק ויניאלס, נשמע על התהוותן של הגבעות הסלעיות הענקיות "המוגוטים". בעמק ויניאלס, שרועים שדות גידול הטבק הקובני הידוע כטוב בעולם. נחזה בציור הקיר הגדול המתאר את התפתחות האבולוציה. ארוחת צהריים תוגש במסעדה מקומית. נבקר ב"מערת האינדיאני" מערת נטיפים יפה, הביקור כולל שייט בנהר תת קרקעי.
ארוחת ערב במלון.
לאחר ארוחת ערב- נצא לסיור רגלי בהוואנה העתיקה- רובע קולוניאלי בן כ- 500 שנים. משופץ ומשוחזר בצורה נהדרת. במהלך הסיור נהנה באופן ספונטאני ממוסיקה קובנית אוטנטית באחד המועדונים שברובע, כולל משקה לאדם (תיתכן יציאה להופעה- ע"פ הלו''ז באותו הערב).
 
יום 4.  הוואנה העתיקה
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בהוואנה העתיקה (אתר מורשת עולמית). הסיור יחל במלקון - הטיילת המפורסמת של הוואנה. נצפה בבניין הקפיטוליו הלאומי, נערוך סיור רגלי במדרחוב האופנתי אוביספו, נמשיך רגלית ב- 4 הכיכרות המרכזיות של הוואנה העתיקה, ונצא לסיור במרכבות סוסים (4-5 מטיילים במרכבה). הסיור יעבור בסמטאות הצרות של העיר העתיקה, מקום שבדרך כלל תיירים אינם מגיעים אליו. נבקר בבית הבירה המקומי - נטעם מכוס בירה (כוס לכל משתתף). נטפס לתצפית ייחודית מה"קאמרה אובסקורה" המצאתו של לאונרדו דה וינצי, נלגום כוסית רום משובחת במוזיאון הרום לאחר שנלמד את סודות הכנת במשקה.
ארוחת צהריים תוגש במסעדה מקומית.
נמשיך לטייל רגלית בסמטאות העתיקות ובכיכרות הציוריות והמרכז ההיסטורי שהוכר ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. נבקר בשוק עבודות היד החדש ונתרשם מהציורים ומעבודות האומנות שמכינים המקומיים.
בשעות אחה"צ המאוחרות נשוב למלון להתארגנות לעת לילה.
בערב  נצא מהמלון  למופע קברטי, ניסע במכוניות אמריקאיות ישנות אל מרכז ודאדו אל מלון "נסיונאל" - זהו מבנה יפיפה בסגנון מורי בעל היסטוריה רבה. נספר מעט היסטוריה, נסעד את ליבנו בארוחת ערב מלאה ובסיומה נצפה במופע קברט ססגוני ה"פאריזיאן שואו" בהשתתפות עשרות רקדנים רקדניות וזמרים.
 
יום 5. הוואנה - סינפואגוס - טרינידד
בתום ארוחת הבוקר, נשאיר את הוואנה מאחורינו בנסיעה אל סינפואגוס העיר הקולוניאלית היפה השוכנת לחופו של הים הקריבי. העיר נוסדה ע"י הצרפתים בשנת 1819 ושגשגה בזכות נמלה ששימש ליצוא הסוכר. נטייל לאורך "טיילת דל- פראדו", נמשיך רגלית מפסל בני מורה אל פארק מארטי, נצפה במבנים היסטוריים ובניהם הקתדראלה של סינפואגוס, התיאטרון המרשים ע"ש תומאס טרי וגלריות לאומנות. נמשיך בנסיעה אל לשון היבשה "פונטה גורדה". אזור מדהים ביופיו, בקצהו נטפס לתצפית מארמון ואיי (אם אינו בשיפוצים). ארמון ואיי היפיפה נבנה בסגנון ערבי מורי ובזמן הרודן בטיסטה שימש כקזינו. נמשיך בנסיעה אל העיר טרינידד אליה נגיע בשעות אחה"צ.
נתמקם במלון על בסיס "הכול כלול" על שפת הים הקריבי בחצי האי אנקון.
לינה וארוחת ערב בטרינידד.
 
יום 6.  טרינידד- סנטה קלרה- ואראדרו
לאחר ארוחת הבוקר נצא להיכרות עם העיר טרינידד על ארמונותיה, הרחובות מרוצפי האבן וגגות הרעפים האדומים. העיר הוכרה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. רוב בתיה של העיר נמוכים ובנויים בסגנון ניאו-קלאסי ובארוק בעלי טעם מורי המשקפים את מורשתם של כובשי העיר. נספר באריכות על מאפייני הארכיטקטורה של טרינידד. נבקר במועדון "קנצ‘אנצ‘ארה" La Chancharraונטעם את המשקה המפורסם הנקרא ע"ש המקום. נבקר במוזיאון הרומנטיקה ונלמד על חיי המשפחות העשירות שהקימו את העיר, בפלאזה מאיור, הקתדראלה הגדולה ביותר בקובה, ונותיר זמן לטייל בסמטאות העיר ולסייר בשוק לעבודות יד.
לאחר ארוחת צהריים (בבית המלון) נפרד מטרינידד, העיר המיוחדת, בדרכנו אל ואראדרו. נתצפת על עמק תחנות הסוכר ונספר על חייהם של העבדים האפריקניים שהובאו לעבוד בתעשיית הסוכר. נבקר באחוזת Iznagaונטפס לראש המגדל ששימש לשמירה על העבדים. נמשיך אל סנטה קלרה, ליבה של רוח המהפכה ומלחמות הגרילה של פידל קסטרו. אחד ממפקדיו של פידל היה צ'ה גווארה שהוביל את הקרבות באזור. גופתו שהתגלתה בשנת 1998 קבורה במוזוליאום הממוקם בכיכר המהפכה בסנטה קלרה וכאן גם הפסל הענק לזכרו. נספר את סיפור חייו, נעצור לצילומים באתר הרכבת, מקום הכרעת הקרבות באזור והמהפכה כולה.
בערב נגיע אל ליבה של הריביירה הקובנית - ואראדרו.
לינה בואראדרו, ארוחת ערב במלון.
לאחר ארוחת הערב נהנה מפעילות ערב ענפה במלון.
 
יום 7. ואראדרו (החולות הלבנים(
לפנינו יום של נופש ופעילות עצמית בואראדרו, חוף הריביירה הקובנית.
חול רך בצבעי זהב לבן, מי האוקיאנוס האטלנטי בצבע טורקיז, צמחיית חוף רבה ודקלי קוקוס נוטים לכיוון הים. באזור שפע פעילויות : טיולי ג'יפים, שיט, שחיה עם דולפינים או רחצה ומנוחה בחוף הנהדר. בית המלון מציע פעילות ימית (חלקה בתשלום): שייט קטמרנים, שעורי סלסה, בריכת שחייה, מסאז‘ים ועוד.
אחר הצהריים: נצא לשייט רומנטי בים הטורקיז, שייט מהנה בספינת קטמרן מרווחת אל עבר האופק. נצפה בשקיעה הנפלאה ונהנה מערב של שתייה קלה, חטיפים ומוסיקה קובנית סוחפת.
לאחר מכן, ארוחת ערב והמשך בילוי במועדון  שבמלון.
לינה בואראדרו, על בסיס "הכול כלול".
 
יום 8  הוואנה – ת''א (דרך יעד ביניים)
לאחר ארוחת בוקר, הנאה ממתקני המלון, קניות ופעילויות נוספות. לאחר ארוחת הצהריים נצא בנסיעה מערבה לנמל התעופה (בכפוף ללו''ז הטיסות). בדרך נבקר ב"ארמון קסנאדו", נעצור לתצפית על "עמק היומורי". עם ההגעה לנמל התעופה בהוואנה, נעלה על טיסתנו לתל-אביב דרך יעד ביניים באירופה.
 
יום 9. המראה לתל אביב
לאחר נחיתה ביעד הביניים אירופה, נעלה על טיסתנו לתל-אביב. נגיע לנמל התעופה בן גוריון לפי לו''ז הטיסות. תם הטיול.
 
המחיר כולל:

 • טיסות סדירות בנתיב תל אביבהוואנה - תל אביב דרך יעדי ביניים.
 • 7 לילות שהייה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה.
 • כלכלה:פנסיון מלא (במהלך בטיול ולא בימי מעבר).
 • מדריך ישראלי מנוסה, מומחה למרכז אמריקה מצוות אופיר גיאוגרפי.
 • תשר לנותניהשירותים בחו"ל 
 • כניסות לאתרים עפ"י המצויין המסלול.
 • מלווה מקומי כנדרש בחוק.
 • מפגש קבוצה.
 
המחיר אינו כולל:

 • יציאות ובילויים בערבים שלא כלולים בתוכנית הטיול.
 • אשרת כניסה לקובה (בעלות 65$)
 • ביטוח בריאות לחו"ל וביטוחים למניהם
 • הוצאות אישיות.
 • חיסונים רלוונטיים (יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית)
 • מס יציאה מקובה (כ-28$ לתשלום בכל שדה לנוסע, אפשרי לשלם מסים אלו בדולר אמריקאי).
 • תשר למדריך ישראלי (3-4$ ליום).
 • כל עלייה במסי הנמל והדלק לאחר התאריך 01.12.16.
 • כל שלא צויין בסעיף "המחיר כולל".
 
הערה:סדר הימים, ביקור באתרים ופעילות הערב עלול להשתנות בהתאם לאילוצים בשטח ולהחלטת המדריך.

 

טיול לקובה - מילון מונחים א-      אמבוס מונדוס-המלון בהבאנה ששימש כמקום מגוריו של הסופר ארנסט  המינגווי , שופץ לאחרונה ומשמש כמלון בוטיק  ותצפית מרהיבה על העיר .
 
ב-      בואנה ויסטה סושייל קלאב- להקה קובנית שייסדה   את הצליל המיוחד של המוסיקה הקובנית  שקיים עד היום  .הסרט על הלהקה זכה באוסקר
 
ג-       גואנטאנאמו - מפרץ  ,בסיס חיל הנחתים ה אמריקאי בו נחקרו שבויים קובניים .
 
ד-       דאקירי- קוקטייל קובני מפורסם  מורכב מ רום מיץ לימון / אשכולית סוכר וקרח  שהיה חביב עלהמינגווי
 
ה-      הבאנה ליברה- המשקה הלאומי של " קובה החופשית  " - רום וקולה  עם קרח ולימון .
 
ו-        ווראדרו - עיר נופש על גדות הים הקריבי  בתי מלון "הכל כלול "  ברמה גבוהה ..
 
ז-        זאפאטה - ביצות  טרופיות ליד ווראדרו - מקום מומלץ לחובבי הטבע
 
ח-      חוסה מארטי - (1853- 1895 ) מדינאי , סופר  , נחשב לגיבור הלאומי של קובה  
 
ט-      טרינידד-  עיר עתיקה ומשומרת על שפת הים הקריבי - מומלץ לבקר  בקאזה לה טרובה  ובמרכז העתיק והמשומר של העיר
 
י-        יוקה -שורש  שגדל בקובה  , דומה לתפוח האדמה  ונמצא בכל  ארוחה מקומית .
 
כ-       ככר סאן פרנסיסקו מאסיסי-  ככר ציורית  ליד כנסייה ששימשה בעבר מרכז סחר חשוב בהבאנה .
 
ל-       לה קורונה -מפעל הסיגרים הוותיק ביותר בקובה משנת 1842 עדיין פעיל וניתן לרכוש בו סיגרים מעולים .
 
מ-      מלקון - הטיילת המפורסמת של  הבאנה שמשתרעת לאורך חוף הים בין מבצר מורו ל שכונות המגורים של העיר .
 
ס-      סנטה קלארה- עירו של צ'ה  גווארה -  בה התחוללו הקרבות לשחרור קובה . המצבה  והמוזיאון לזכרו נמצאים בככר המהפכה .
 
ע-      עמק תחנות הסוכר- נמצא באיזור ויניאלס , ליד שדות הטבק , בעבר  , מרכז הסחר של הסוכר על כל מוצריו מקובה  לכל אמריקה .
 
פ-      פידל קסטרו-  מייסד קובה החדשה - הקים  את תנועת המרד נגד שילטונו של בטיסטה  .נשיא קובה עד 2010 - כיום אחיו , ראול מנהל את המדינה
 
צ-      צ'ה גוורה- מהפכן , רופא ,  הצטרף לפידל קסטרו במרד נגד בטיסטה . משמש כסמל למהפכה  . בן 39 היה במותו  בקרב גרילה  בבוליביה
 
ק-      קוחימר -עיירת דייגים ציורית  , התפרסמה בעיקר כמקום מושבו של הסופר ארנסט המיגווי  ושימשה השראה לכתיבת סיפרו " הזקן והים "
 
ר - רחוב אוביספו - עורק חיי המסחר הראשי של הבאנה  , ומרכז חיי הלילה .
 
ש- שוקולד- מוזיאון  - נמצא על רחוב אוביספו בהבאנה , מציג את תעשיית הקקאו המקומית  , טעימות של שוקו קר  ומבחר פרלינים .
 
ת- תופס דה קויאנטס - שמורת טבע ייחודת בין טרינידד לסנטה קלרה   במקום מטעי קפה  וטיולי שטח .
* המחיר המוצג תקף להזמנה דרך האתר בלבד. בביצוע הזמנה טלפונית יתווספו דמי שירות.