מה קורה בהוואנה?
16:52
יורו: ₪4.0
24°C 75°F
מעונן חלקית
רוחות: 6 קמ"ש
לחות: 89%
שבת
25° 31°
ראשון
23° 30°
שני
23° 31°
שלישי
24° 31°

טיול מאורגן לקובה

קובה היא המדינה המאוכלסת ביותר באיים הקאריביים. בואו לגלות את האנשים הנפלאים, התרבות המדהימה, המוזיקה הסוחפת, הסיגרים המשובחים והנופים עוצרי הנשימה. טיול מאורגן לקובה מבטיח לכם חוויה בלתי נשכחת במקום בו נדמה כי הזמן עצר מלכת. 

חיפוש טיולים מאורגנים בחו"ל
לאן?
יעד
מתי?
יציאה
לקבלת מבצעים והטבות
הרשמו לניוזלטר
לקבלת מבצעים והטבות
הרשמו לניוזלטר
ההרשמה
בוצעה בהצלחה!

8 לילות  פנסיון מלא
יציאה: 19/09/2017 חזרה: - 27/09/2017 | 8 לילות 
8 לילות  פנסיון מלא
יציאה: 01/10/2017 חזרה: - 09/10/2017 | 8 לילות 

טיולים מאורגנים לקובה המסע הקאריבי

טיול מאורגן לקובה - לילות סלסה : 10 ימים, 8 לילות

מסלול: הוואנה - עמק ויניאלס – סיאנפואגוס – טרינידד - עמק תחנות הסוכר - סנטה קלרה – ואראדרו

טיול עומק גיאוגרפי, ללא סיורי בחירה, היציאות והפעילות הקבוצתית בערבים כלולות במחיר.
 
אופי הטיול:מסע בתנאים טובים. מסלולי הליכה בערים, מועדוני סלסה חושניים ואווירת רחוב צבעונית. טיול מודרך בדגשי טבע. הליכה בשמורות ונופש.
על המדינה: קובה היא אי צר וארוך, הגדול מבין האיים הקריביים. נמצאת בלב הים הקריבי בפתחו של מפרץ מקסיקו. מיקומההאסטרטגי כתחנה אחרונה בדרך ליבשת אמריקה הפך אותה, מאז גילויה בסוף המאה ה-15לנקודת מעבר חשובה עבור כובשים, מהגרים ויורדי ים, שביקשו ליהנות מאדמתו הפורייה שלהאי, אוצרות הטבע שלו ונמליו.
בעת האחרונה חלה התעוררות לטיולים לקובה. טיוליםבאווירה אחרת המפגישה אותנו עם נופים ירוקים, עמקים חקלאיים בהם מגדלים בחלקותקטנות טבק וסוכר, חופים קריביים לבנים יפהפיים הנושקים למי ים בצבעי הכחול והטורקיזעם שקיעות אדומות עוצרות נשימה. לצד החופים ניבנו בתי מלון מודרניים ומפנקים. העריםוהכפרים צבעוניים ואותנטיים. קצב התנהלות היום יומית איטית ומתגברת כשנשמעת מוזיקההסלסה הקובנית הקצבית. קובה אינה מדינה מודרנית, היא מזכירה את ארץ ישראל הטובהוהנאיבית כפי שחיינו לפני כ- 50 שנים. גלגלי בזמן נעצרו מלכת. כמו רוטב הסלסה גםהאוכל בקובה והמוסיקה היא תערובת ומפגש מרתק בין תרבויות: ספרדית, צרפתית,אפריקאית, סינית ועוד. הססגוניות הקובנית, ניחוחם המתקתק של הסיגרים האיכותייםבעולם המגולגלים ביד, טעמם של שיכר הרום וקוקטיילי המוחיטו והפינה קולדה, מכוניותעתיקות מיוחדות, מוזיקת סלסה, הסון ושירי אהבה קובניים ישנים, עושים את הטיוללאירוע מרגש שמלווה את המטיילים תקופה ארוכה לאחר שובם לארץ.
 
מסלול הטיול:
 
יום 1. טיסה מתל אביב להוואנה (דרך יעד ביניים)
נצא בטיסה מתל אביב דרך יעד ביניים, להוואנה בירת קובה. לאחר נחיתה ומפגש עם נציגנו המקומי נצא לכיוון בית המלון. הוואנה היא עיר תוססת ומרכז החיים של קובה. בתום המאה ה 19 נכבשה ע"י ארצות הברית ובשנות ה 30 של המאה ועשרים נחשבה לעיר "בילויים ותענוגות" עבור האמריקאים. העברה למלון להתארגנות ויציאה לארוחת הערב.
לינה בהוואנה.
 
יום 2. הוואנה- העיר החדשה
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור ראשון בהוואנה בירת קובה. זו הזדמנות לערוך היכרות ראשונית עם החיים העירוניים של הוואנה - הבתים, החנויות והמכוניות שהפכו לסמל. נעצור לצילום בכיכר המהפכה, נצפה במלון הוואנה ליברה, פסל אלמה מאטר באוניברסיטה של הוואנה, נבקר בבית הכנסת ותצפית נהדרת על המלקון מ"מבצר אל מורו".
לאחר ארוחת צהריים, נצא לסיור בעקבות הסופר המפורסם ארנסט המינגווי. נטעם מעט מההיסטוריה של הסופר שחי באי כ- 28 שנים. נספר את סיפור חייו המרתק. נבקר באתרים שבהם שהה, בילה ועבד - נבקר במוזיאון המינגווי שהיה ביתו בשנותיו האחרונות בקובה. נמשיך אל עיירת הדייגים "קוחימר"- נסייר בעיירה ששימשה כהשראה לכתיבת הספר "הזקן והים". נבקר במלון אמבוס מונדוס שם חי בשנותיו הראשונות באי, ניכנס לחדרו שם חפציו האישיים מונחים בדיוק הצורה כפי שעזב את המקום. כמובן שנבקר בשני הפאבים שהם נהג לבלות ולשתות מוחיטו ודקירי עם בנות המקום..., הפאבים הפלורידיטה ובודיטיקה דל מדיו. בתום הסיור נחזור למלון.
לאחר ארוחת הערב- נצא למופע של להקת זמרים מבוגרים בסגנון הלהקה האגדית ה"בואנויסטה", נהנה מהשירים הקובניים המפורסמים, נלגום קוקטייל מוחיטו.
לינה בהוואנה.
 
יום 3. פרובינציית פינר דל ריאו, ויניאלס     
לאחר ארוחת הבוקר  נערוך סיור באזור הטבע של עמק ויניאלס הציורי ופינאר דל ריו. נעצור לביקור במפעל לייצור סיגרים ונחמד אודות הסיגרים הקובניים העשויים באופן ידני. בסמוך למלון לוס חמינס, נתכבד בקוקטייל ונערוך תצפית על עמק ויניאלס, נשמע על התהוותן של הגבעות הסלעיות הענקיות "המוגוטים". בעמק ויניאלס, שרועים שדות גידול הטבק הקובני הידוע כטוב בעולם. נחזה בציור הקיר הגדול המתאר את התפתחות האבולוציה. לאחר ארוחת צהריים נבקר ב "מערת האינדיאני" מערת נטיפים יפה, הביקור כולל שייט בנהר תת קרקעי.
לאחר ארוחת ערב, נצא לסיור רגלי בהוואנה העתיקה, רובע קולוניאלי בן כ- 500 שנים. הרובע משופץ ומשוחזר בצורה נהדרת.במהלך הסיור נבקר ונהנה ממוסיקה קובנית אוטנטית במועדונים פזורים לאורך המדרחוב העתיק של העיר, כולל משקה ראשון לאורח באחד המועדונים שברובע.
לינה בהוואנה.
 
יום 4.  הוואנה העתיקה
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בהוואנה העתיקה. הסיור יחל במלקון - הטיילת המפורסמת של הוואנה. נצפה בבניין הקפיטוליו הלאומי, סיור רגלי במדרחוב האופנתי אוביספו, נמשיך רגלית ב- 4 הכיכרות המרכזיות של הוואנה העתיקה. נצא לסיור במרכבות סוסים (4-5 מטיילים במרכבה). הסיור יעבור בסמטאות הצרות של העיר העתיקה מקום שבדרך כלל תיירים אינם מגיעים אליו. נבקר בבית הבירה המקומי (לה טברנה), ונתכבד בכוס בירה לאורח.  נטפס לתצפית ייחודית מה"קאמרה אובסקורה" המצאתו של לאונרדו דה וינצי, נמשיך לביקור במוזיאון הרום שם נלגום כוסית רום משובחת לאחר שנלמד את סודות הכנת המשקה. לאחר ארוחת צהריים, נמשיך לטייל רגלית בסמטאות העתיקות ובכיכרות הציוריות והמרכז ההיסטורי שהוכר ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. נבקר בשוק עבודות היד החדש ונתרשם מהציורים ומעבודות האומנות שמכינים המקומיים.
בשעות אחה"צ נשוב למלון.
בערב נצא לבילוי מיוחד: ניסע אל מרכז ודאדו אל מלון "נסיונאל" - זהו מבנה יפיפה בסגנון מורי בעל היסטוריה רבה. נסעד ארוחת ערב ובסיומה נצפה במופע קברט ססגוני ה"פאריזיאן שאו" בהשתתפות עשרות רקדנים רקדניות וזמרים.
לינה בהוואנה.
 
יום 5. הוואנה - סינפואגוס – טרינידד
בתום ארוחת הבוקר, נשאיר את הוואנה מאחורינו בנסיעה אל סינפואגוס העיר הקולוניאלית היפה השוכנת לחופו של הים הקריבי. העיר נוסדה ע"י הצרפתים בשנת 1819 ושגשגה בזכות נמלה ששימש ליצוא הסוכר. נטייל לאורך "טיילת דל- פראדו", נמשיך רגלית מפסל בני מורה אל פארק מארטי, נצפה במבנים היסטוריים ובניהם הקתדראלה של סינפואגוס, התיאטרון המרשים ע"ש תומאס טרי וגלריות לאומנות. נמשיך בנסיעה אל לשון היבשה "פונטה גורדה". אזור מדהים ביופיו, בקצהו נטפס לתצפית מארמון ואיי, ארמון יפיפה בסגנון ערבי מורי שבזמן הרודן בטיסטה שימש כקזינו. נמשיך בנסיעה אל העיר טרינידד.
לאחר ארוחת ערב ניסע למרכז העיר לבלות במועדון ריקודים קובני אותנטי בסגנון "קאאזה דה לה מוסיקה" או דומה לו. המוסיקה שבמקום מנוגנת ע"י להקות קובניות מתחלפות.
לינה בטרינידד.
 
יום 6.  טרינידד
לאחר ארוחת הבוקר נצא להיכרות עם העיר טרינידד על ארמונותיה, הרחובות מרוצפי האבן וגגות הרעפים האדומים. העיר הוכרה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. רוב בתיה של העיר נמוכים ובנויים בסגנון ניאו –קלאסי ובארוק בעלי טעם מורי המשקפים את מורשתם של כובשי העיר, ובעלי מאפייני ארכיטקטורה האופייניים לטרינידד. נבקר במועדון "קנצ‘אנצ‘ארה" La Chancharraונטעם את המשקה המפורסם הנקרא ע"ש המקום. נבקר במוזיאון הרומנטיקה ונלמד על חיי המשפחות העשירות שהקימו את העיר, נסייר בפלאזה מאיור, הקתדראלה הגדולה ביותר בקובה ונותיר זמן לטייל בסמטאות העיר ולבקר בשוק לעבודות יד.
לאחר ארוחת צהריים, תינתן הזדמנות מצוינת לנפוש לחופי הים הקריבי וליהנות משירותי המלון.
לינה וארוחת ערב בטרינידד.
 
יום 7. טרינידד – עמק תחנות הסוכר – סנטה קלרה – ואראדרו
לאחר ארוחת בוקר נפרד מטרינידד, בדרכנו אל ואראדרו. נתצפת בדרך על עמק תחנות הסוכר ונספר על חייהם של העבדים האפריקניים שהובאו לעבוד בתעשיית הסוכר. נבקר באחוזת Iznagaונטפס לראש המגדל ששימש לשמירה על העבדים. נמשיך אל סנטה קלרה ליבה של רוח המהפכה ומלחמות הגרילה של פידל קסטרו. אחד ממפקדיו של פידל היה צ'ה גווארה שהוביל את הקרבות באזור. גופתו שהתגלתה בשנת 1998 קבורה במוזוליאום הממוקם בכיכר המהפכה בסנטה קלרה וכאן גם הפסל הענק לזכרו. נספר את סיפור חייו, נעצור לצילומים באתר הרכבת, מקום הכרעת הקרבות באזור והמהפכה כולה. ארוחת צהריים תוגש במהלך הסיור.
לעת ערב נגיע אל ליבה של הריביירה הקובנית - ואראדרו.
לאחר ארוחת הערב נהנה מהמופע וממועדון הריקודים אשר במלון.
לינה בואראדרו.
 
יום 8. ואראדרו (החופים הקריביים)
לפנינו יום של נופש ופעילות עצמית בואראדרו, חוף הריביירה הקובנית. חול רך בצבעי זהב לבן, מי האוקיאנוס האטלנטי בצבע טורקיז, צמחיית חוף רבה ודקלי קוקוס נוטים לכיוון הים. באזור שפע פעילויות : טיולי ג'יפים, שיט, שחיה עם דולפינים או רחצה ומנוחה בחוף הנהדר. בית המלון מציע פעילות ימית: שייט קטמרנים, שעורי סלסה, בריכת שחייה, מסאז‘ים (בתשלום) ועוד.
לקראת ערב, יציאה לשייט רומנטי בים הטורקיז, שייט בים הטורקיז, במהלכו נצפה בשקיעה נפלאה. השייט כולל שתייה קלה, חטיפים ומוסיקה קובנית סוחפת. נחזור למלון לארוחת ערב והמשך בילוי במועדון ריקודים במלון.
לינה בואראדרו.
 
יום 9. ואראדרו –הוואנה – ת''א (דרך יעד ביניים)
לאחר ארוחת בוקר יינתן זמן חופשי להשלמת קניות, הנאה ממתקני המלון וסידורים אישיים. בתום ארוחת הצהריים נצא בנסיעה לנמל התעופה של הוואנה. בדרך, נעצור לתצפית על "עמק היומורי". הגעה לנמל התעופה שליד הוואנה בהתאם ללוח הטיסות חזרה לתל-אביב.
 
יום 10. יעד הביניים - תל אביב
לאחר נחיתה בשדה התעופה באירופה, נעלה על טיסתנו לנמל התעופה בן גוריון.
בהתאם ללו''ז הטיסה, נחיתה בישראל. תם הטיול המאורגן לקובה.
 
המחיר כולל:

 • טיסות סדירות בנתיב תל אביבהוואנה - תל אביב דרך יעדי ביניים.
 • 8 לילות שהייה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה.
 • כלכלה:פנסיון מלא בהוואנה ובטרינידד, שהייה ע''ב הכל-כלול בוראדרו (במהלך בטיול ולא בימי מעבר).
 • מדריך ישראלי מנוסה, מומחה לקובה מצוות אופיר גיאוגרפי.
 • תשר לנותניהשירותים בחו"ל 
 • כניסות לאתרים עפ"י המצויין המסלול.
 • מלווה מקומי.
 
המחיר אינו כולל:

 • יציאות ובילויים בערבים שלא כלולים בתוכנית הטיול.
 • אשרת כניסה לקובה (בעלות 65$)
 • ביטוח בריאות לחו"ל וביטוחים למניהם
 • חיסונים רלוונטיים (יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית)
 • תשר למדריך ישראלי
 • עלייה במסי הנמל והדלק לאחר התאריך 01.12.16.
 • כל שלא צויין בסעיף "המחיר כולל".
 
הערה:סדר הימים, ביקור באתרים ופעילות הערב עלול להשתנות בהתאם לאילוצים בשטח ולהחלטת המדריך.
 

 

טיול לקובה - מילון מונחים א-      אמבוס מונדוס-המלון בהבאנה ששימש כמקום מגוריו של הסופר ארנסט  המינגווי , שופץ לאחרונה ומשמש כמלון בוטיק  ותצפית מרהיבה על העיר .
 
ב-      בואנה ויסטה סושייל קלאב- להקה קובנית שייסדה   את הצליל המיוחד של המוסיקה הקובנית  שקיים עד היום  .הסרט על הלהקה זכה באוסקר
 
ג-       גואנטאנאמו - מפרץ  ,בסיס חיל הנחתים ה אמריקאי בו נחקרו שבויים קובניים .
 
ד-       דאקירי- קוקטייל קובני מפורסם  מורכב מ רום מיץ לימון / אשכולית סוכר וקרח  שהיה חביב עלהמינגווי
 
ה-      הבאנה ליברה- המשקה הלאומי של " קובה החופשית  " - רום וקולה  עם קרח ולימון .
 
ו-        ווראדרו - עיר נופש על גדות הים הקריבי  בתי מלון "הכל כלול "  ברמה גבוהה ..
 
ז-        זאפאטה - ביצות  טרופיות ליד ווראדרו - מקום מומלץ לחובבי הטבע
 
ח-      חוסה מארטי - (1853- 1895 ) מדינאי , סופר  , נחשב לגיבור הלאומי של קובה  
 
ט-      טרינידד-  עיר עתיקה ומשומרת על שפת הים הקריבי - מומלץ לבקר  בקאזה לה טרובה  ובמרכז העתיק והמשומר של העיר
 
י-        יוקה -שורש  שגדל בקובה  , דומה לתפוח האדמה  ונמצא בכל  ארוחה מקומית .
 
כ-       ככר סאן פרנסיסקו מאסיסי-  ככר ציורית  ליד כנסייה ששימשה בעבר מרכז סחר חשוב בהבאנה .
 
ל-       לה קורונה -מפעל הסיגרים הוותיק ביותר בקובה משנת 1842 עדיין פעיל וניתן לרכוש בו סיגרים מעולים .
 
מ-      מלקון - הטיילת המפורסמת של  הבאנה שמשתרעת לאורך חוף הים בין מבצר מורו ל שכונות המגורים של העיר .
 
ס-      סנטה קלארה- עירו של צ'ה  גווארה -  בה התחוללו הקרבות לשחרור קובה . המצבה  והמוזיאון לזכרו נמצאים בככר המהפכה .
 
ע-      עמק תחנות הסוכר- נמצא באיזור ויניאלס , ליד שדות הטבק , בעבר  , מרכז הסחר של הסוכר על כל מוצריו מקובה  לכל אמריקה .
 
פ-      פידל קסטרו-  מייסד קובה החדשה - הקים  את תנועת המרד נגד שילטונו של בטיסטה  .נשיא קובה עד 2010 - כיום אחיו , ראול מנהל את המדינה
 
צ-      צ'ה גוורה- מהפכן , רופא ,  הצטרף לפידל קסטרו במרד נגד בטיסטה . משמש כסמל למהפכה  . בן 39 היה במותו  בקרב גרילה  בבוליביה
 
ק-      קוחימר -עיירת דייגים ציורית  , התפרסמה בעיקר כמקום מושבו של הסופר ארנסט המיגווי  ושימשה השראה לכתיבת סיפרו " הזקן והים "
 
ר - רחוב אוביספו - עורק חיי המסחר הראשי של הבאנה  , ומרכז חיי הלילה .
 
ש- שוקולד- מוזיאון  - נמצא על רחוב אוביספו בהבאנה , מציג את תעשיית הקקאו המקומית  , טעימות של שוקו קר  ומבחר פרלינים .
 
ת- תופס דה קויאנטס - שמורת טבע ייחודת בין טרינידד לסנטה קלרה   במקום מטעי קפה  וטיולי שטח .
* המחיר המוצג תקף להזמנה דרך האתר בלבד. בביצוע הזמנה טלפונית יתווספו דמי שירות.