מה קורה בהלסינקי?
23:49
יורו: ₪4.0
15°C 59°F
מעונן חלקית
רוחות: 15 קמ"ש
לחות: 59%
שבת
11° 14°
ראשון
11° 16°
שני
11° 16°
שלישי
11° 17°

טיול מאורגן ללפלנד

לפלנד, מולדתו של העם הלאפי. מדינה המשתרעת על פני ארבע מדינות בצפון אירופה: פינלנד, שבדיה, נורבגיה ורוסיה. "המסע המופלא של נילס הולגרסון ברחבי שבדיה" הוא רק דוגמה לסיפור מופלא המתרחש על חלקה השבדי של לפלנד. לפלנד עוטה לבן. האגמים הקפואים, השמיים הנצבעים באפור וכחול, השלג שעוטף את היערות והאורות המקשטים את האזור כולו במופע האורות הססגוני – הזוהר הצפוני. יערות המחט מהווים תפאורה מושלמת לחוויות הייחודיות לעונת החורף: אופנועי שלג, מזחלות כלבים ואיילי צפון, שייט בשוברת קרח ועוד. לא פחות משמונים אלף אגמים פרושים ברחבי המדינה, ובחורף – כאשר הם קופאים – הם משמשים כבסיס נפלא לפעילויות חורף מגוונות. האוכל מקומי, האירוח נפלא והטבע מרהיב ביופיו. טיול מאורגן ללפלנד בחוג הקוטב שונה מכל טיול מאורגן אחר ומבטיח חוויה בלתי נשכחת!

חיפוש טיולים מאורגנים בחו"ל
לאן?
יעד
מתי?
יציאה
לקבלת מבצעים והטבות
הרשמו לניוזלטר
לקבלת מבצעים והטבות
הרשמו לניוזלטר
ההרשמה
בוצעה בהצלחה!

טיולים מאורגנים לסקנדינביה

 

טיול מאורגן ללפלנד- ספארי שלגיום 1: תל אביב – רובניימי (Rovaniemi)
נפגש בשדה התעופה בן גוריון ונצא בטיסה ישירה מתל-אביב לרובניימי, העיר הגדולה בצפון פינלנד. העיר היושבת על החוג הארקטי ומוכרת כבירת לפלנד וידועה בעולם כמקום שבו "סנטה קלאוס" מכין את מתנות חג המולד ויוצא ממנה בכרכרה הרתומה לאיילים לחלקם לילדי כל העולם. לאחר הנחיתה ניסע אל העיר ונתחיל בפעילות המתוכננת. נמשיך אל מרכז ההצטיידות, שם נקבל ציוד ארקטי שמתאים לפעילויות וכולל חליפת שלג מוגנת קור, נעליים וגרבי צמר וכפפות עור מיוחדות. מאובזרים כדרוש להתמודדות עם תנאי הטבע. ניסע אל יער פיני פראי, מרכז של חוטבי עצים ונצא לסיור רגלי בין שבילי היער בו נחוש ב"טבילת שלג ראשונה" ובאווירה המיוחדת של הטבע במלוא עוצמתו. לעת ערב נגיע למלון ללינה וארוחת ערב ברובניימי.

יום 2: רובניימי (Rovaniemi) – חוות כלבי האסקי
לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בחוות כלבי האסקי. נתקבל בקבלת פנים אופיינית ונלמד להכיר את דרכי חינוכם והטיפול בהם. כשכושי זנב, נביחות שלום וכמיהה לליטוף מאפיינים את הגזע הזה. לאחר תדריך נהיגה מפורט – נצא במזחלות הכלבים, זוגות זוגות ובנהיגה עצמית, אל מרחבי היער הפראי המושלג. בתום הספארי ימתין לנו משקה לאפי חם. נתארח בבית משפחה לאפית מסורתית בו יספרו לנו על חיי הלאפים הקשיים מול איתני הטבע ומהם נלמד להכין מאכלים מסורתיים! ליד החווה נלמד להכיר את שיטות הדייג המיוחדות של בני המקום באגמים הקפואים ונשתתף בחוויה מרתקת זו. נמשיך ונבקר בחוות האיילים, נלמד את אורחות חייו ומנהגיו של בעל החיים החי בתנאים קיצוניים. נעבור "קורס" קצר בנהיגת מזחלות, נצא לנסיעה קצרה, נערוך הכנה מעשית להסמכה ולקבלת "רישיון נוהג אייל מוסמך". ולא נשכח את סיפור "4 רוחות השמים...". ארוחת צהרים בבית המשפחה. לעת ערב נשוב לבית המלון. לינה וארוחת ערב ברובניימי.

יום 3: רובניימי (Rovaniemi)– ספארי אופנועי שלג – הכפר של סנטה קלאוס (Santa Claus Village)
לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום חדש והפעם על "מזחלות שלג ממונעות" – אופנועי שלג. לאחר שיעור נהיגה והכרת הכלי – נצא רכובים מול הנופים הקפואים של האזור הארקטי. קטעים של מסע זה יעברו על פני נהרות ואגמים קפואים ובתוך יערות עד. בתום פרק הרכיבה נערוך הפסקה לארוחת צהרים וניסע לקנח בביקור בכפרו של "סבא" "סנטה קלאוס", הממוקם בדיוק על חוג הקוטב הצפוני. בבית הדואר המפורסם, נקבל מסמך המאשר את חציית קו הרוחב הארקטי. בסיום פרק זה נשוב לבית המלון. לאחר ארוחת הערב נצא באוטובוס אל מחוץ לעיר, לאזור מיוחד וחשוך בלב הערבה הקפואה כדי להתמקם בנקודה מיטבית ממנה נוכל לנסות ולצפות באירוע קוסמי מדהים – "זוהר הצפון" – אירוע טבע מרהיב – אשר החל בשמש, לפני כמה ימים, 150 מיליון ק"מ מכאן. לינה וארוחת ערב ברובניימי.

יום 4: רובניימי (Rovaniemi) –מזחלות שלג במדרון-"דאון היל"Downhill) Slide)–"ארקטיקום" (Arktikum) – מלון הקרח SnowCastle))
היום ניסע לאתר הסקי "אונוסווארה". כאן נקבל הדרכה, קסדה ומזחלת עימה נחליק במורד לאורך נתיב באורך 800 מטר. (כולל כרטיס עליה חזרה ברכבל לתחילת המסלול). גובה הרכבל העליון הוא 120 מטר, דבר שיאפשר לנו להאיץ עד 50 קמ"ש. נמשיך למלון הקרח אשר נבנה מחדש כל שנה. המלון מצויד בבר, מסעדה, חדרי מלון, סוויטות, פסלי קרח (ייתכן וביקור זה ייערך ביום אחר). נבקר במוזיאון ובמרכז לחקר הקוטב הצפוני – "ארקטיקום", בו נוכל ללמוד ולהכיר את החיים באזור החוג הארקטי וההיסטוריה של העיר בתקופת מלחמת העולם השנייה ובכלל. נצפה בסרט מרתק על תופעת "זוהר הצפון". נשוב רגלית למלון.
לינה וארוחת ערב ברובניימי.

יום 5: רובניימי (Rovaniemi) – פארק חיות הבר רנוא Ranua))– הליכה במפלים הקפואים של קורואומה (Korouoma)
נצא דרומה לעבר פארק חיות הבר ברנוא. הפארק הוקם בשנת 1983 ובו נראה 55 זנים שונים של חיות בר וציפורים החיות בסביבת המחיה הטבעית שלהם. טורפים, יונקים וציפורים מפוזרים לאורך נתיב הביקור המרהיב ביופיו, שאורכו 2,500 מטרים. נראה חיות בר נדירות אשר התאימו עצמן לאקלים הארקטי של לפלנד. נמשיך לביקור בחנות המפעל של שוקולד "פייזר" המפורסם. וממנו נצא לביקור ב"שמורת המפל הקפוא". בהגיענו לאתר נתחיל את הירידה לתחתית הנקיק ממנו נצעד עד למרגלות המפל שקפא. נשוב אל האוטובוס ונחזור לעיר. לינה וארוחת ערב ברובניימי.

יום 6: רובניימי ( Rovaniemi)– קמי (Kemi)– שייט בשוברת קרח SAMPO
לאחר השכמה מוקדמת נצא דרומה לקמי שם נעלה אל שוברת הקרח SAMPO. נצא לשייט מרהיב במפרץ בוטניה הקפוא. הסאמפו היא שוברת קרח וותיקה, נלמד להכיר את יכולתה המיוחדת של הספינה המבקעת גושי קרח עצומים ומפלסת את הדרך לספינות כדי לשמור על נתיב פתוח לנמל וממנו. נערוך סיור מקצועי מודרך עם הצוות ב"קרביה" של הספינה המיוחדת ומאוחר יותר, באחת הנקודות, נדומם מנועים ונרד להשתכשך בתוך המים הקפואים, בין שברי הקרח, בעזרת חליפות מיוחדות המסופקות ע"י צוות הספינה. נשוב לנמל וניסע למלון ללילה אחרון בלפלנד. ארוחת ערב ולינה במלון ברובניימי.

יום 7: רובניימי ( Rovaniemi) – תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר - העברה לשדה התעופה וטיסה ישירה לתל-אביב.המחיר כולל:
* טיסות שכר ישירות של חברת "ישראייר" לרובניימי כולל מיסי נמל וביטחון.
* בית מלון: מדרגה ראשונה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
* סיורים וביקורים אטרקציות כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית הטיול.
* כלכלה: פנסיון מלא (4 ארוחות צהריים קלות ועוד ארוחת פיקניק מוגשות ברובן בשטח).
* אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע תכניות הטיול והעברות.
* מדריך ישראלי מקצועי.
* השאלת ציוד ארקטי מלא הכולל חליפה, נעליים, כפפות וזוג גרביים.
* נהיגה עצמית על גבי מזחלות ואופנועי שלג כולל קסדות מגן (2 על אופנוע).
* רכיבה עצמית על מזחלות רתומות לכלבי האסקי.(2 על מזחלת).
* חוות איילי הצפון כולל "קורס רכיבה".
* הכפר של "סנטה קלאוס".
* שיט בשוברת הקרח "סמפו".
* המפלים הקפואים.
* פארק חיות הבר ברנוא.
* מוזיאון ארקטיקום.
* טיפים לנותני השירותים המקומיים.
* שימוש חופשיWI-FI בחדרים.

המחיר לא כולל:
* תוספת ליחיד בחדר
* הוצאות אישיות
* טיפים לסבלים
* טיפ למדריך הישראלי
* הוצאות בעלות אופי אישי

הערות:
· ימי המסלול וחלק מן האתרים יכולים להשתנות עפ"י מזג האוויר ושיקול דעת המדריך
· יתכנו שינויים בתכנית עקב שינויים בלו"ז הטיסות 

 

* המחיר המוצג תקף להזמנה דרך האתר בלבד. בביצוע הזמנה טלפונית יתווספו דמי שירות.