נגישות

הפלגות ליוון או הפלגות לקפריסין עם אופיר טורס!


 

הפלגות בים התיכון הפכו בשנים האחרונות לאופציה תיירותית מועדפת עבור המוני ישראלים - בין השאר בשל העובדה שהן מספקות פתרון "הכל כלול" טוב ומקיף יותר מכל בית מלון.

תחום השייט בים התיכון טומן בחובו אינספור אפשרויות, יעדים, מחירים ורמות: לא מעט הפלגות בים התיכון יוצאות מהארץ ובהן הפלגות ליוון או הפלגות לקפריסין.

אולם מי שמחפש הפלגה בים התיכון שמגיעה גם ליעדים מערביים יותר – יצטרך לשלב את חופשת השייט שלו עם טיסה ליעד ממנו יוצאת ההפלגה. כדאי להקל עליכם את המשימה המורכבת של מציאה שייט בים התיכון שמתאים עבורכם, אנו באופיר טורס מציגים מורה נבוכים לשייט בים התיכון – 10 צעדים להפלגה מושלמת.

לא רק שייט בים התיכון - חבילות שייט נוספות עם אופיר טורס:

1. לאן להפליג? החליטו על היעד המועדף. האם אתם מעדיפים לבקר בקפריסין ההררית? בכרתים הנעימה? ברודוס התוססת? ואולי בכלל בערי הנמל של טורקיה? כל חברת ספנות המכבדת את עצמה מציעה מגוון רחב של הפלגות בים התיכון, המגיעות ליעדים שונים – הפלגה לקפריסין לא בהכרח עוצרת בעיר שמעניינת אתכם. הפלגה ליוון מגיעה רק לאיים ספציפים. אחרי שתגדירו את "רשימת החלומות" יהיה קל יותר לקבל את ההחלטה.

2. מתי להפליג? בעונת מעבר יתכנו מחירים מוזלים על הפלגה בים התיכון, יותר מאשר בשיא העונה. אתם לא מוגבלים לחופשה מהעבודה ויכולים לבחור את תקופת הנסיעה? נהדר!  סעו בתקופה בה שאר העולם לא נמצא בחופשה (החודשים מאי וספטמבר הם אופציות טובות) כך תוכלו ליהנות ממחירים מועדפים. 

3. עם מי להפליג? בחירת חברת השייט המתאימה לכם היא חיונית. האם אתם מעדיפים לנסוע עם ישראלים או שמא אתם מעדיפים להיות הישראלים היחידים בספינה? האם חשוב לכם לשמור על כשרות במהלך ההפלגה? האם אתם מחפשים שייט ליוון או שייט לקפריסין שיוצא מהארץ, מנמלי חיפה או אשדוד, או שלא אכפת לכם לטוס בשביל חווית השייט המועדפת עליכם? בחלק מחברות השייט קיים קוד לבוש, שעות קבועות לארוחות ופעילויות מעטות לילדים.

בחברות אחרות קיימת אוריינטציה גבוהה לחוויה משפחתית. חווית השייט בחברות כמו הקריסטל וכמו הריג'נט היא יוקרתית יותר ולפיכך גם יקרה יותר (ספינות אלגנטיות, מאובזרות, עם ארוחות גורמה ושירות מיומן ומוקפד: מדובר בחברות שזוכות בפרסים עולמיים מדי שנה על איכות ורמת חווית השייט). חברות אחרות כמו נורוויג'ן קרוז ליין (NCL), או חברות ישראליות דוגמת מנו ספנות או מג'יק 1, עמוסות אטרקציות ופעילויות  וידידותיות מאוד למשפחות.

במקרה של שייט ראשון - אין תחליף לסוכן נסיעות טוב אשר יעזור לבחור באפשרות הטובה ביותר עבורכם.

5. מתי להזמין? חברות שייט רבות מעניקות הנחות על ההזמנה זמן רב מראש. מדובר בעניין של היצע וביקוש ובמקרה של שייט יש קו מנחה אחד: אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל לתכנן את חופשת השייט שלכם. גם אם אתם מתכננים שייט ליעדים קרובים יחסית, דוגמת שייט ליוון או שייט לקפריסין – כדאי להזמין זמן רב מראש. בפרט אם אתם מתכננים חופשת שייט בשיא העונה או בחגים, אז נתפסים המקומות במהירות.

6. הגודל קובע!  גודלה של הספינה איתה אתם לוקחים שייט בים התיכון ובכלל, מכתיב את כמות האנשים איתם תוכלו להיות באינטראקציה במהלך ההפלגה ואת אפשרויות הבילוי: ככל שהספינה גדולה יותר - אפשרויות הבילוי מגוונות יותר. שאלה של העדפה אישית.

7. איזה תא להזמין? בהתאם לאופי המסלול תוכל להחליט אם להזמין תא עם מרפסת/ חלון  או אם אפשר לוותר עליהם: בהפלגה ארוכה על פני האוקיינוס הפתוח - אולי ניתן לוותר על מרפסת. אבל כשמדובר על הפלגות בים התיכון - הנוף עושה את ההבדל!
טיפ כללי: רצוי להזמין מבעוד מועד חדר בצד ימין או שמאל  של הספינה על פי מסלול השיט כדי ליהנות מנוף קו החוף.

כמובן, במקרה של הפלגות ליוון או הפלגות לקפריסין היוצאות מישראל וחוזרת אליה, או בכל מקרה אחר של מסלול מעגלי (round trip - יציאה וחזרה מאותו היעד) נושא זה פחות משמעותי.

8. אם אתם לא לוקחים שייט מישראל - הגיעו לנמל המוצא לפחות יום לפני תאריך ההפלגה לא חסרים מקרים של איחורים ועיכובים בטיסה - אתם לא רוצים שההפלגה תצא בלעדיכם.

עוד אפשרות שכדאי לבדוק היא הרחבות שיוט. מרבית חברות השייט מציעות סיורים נלווים טרם ההפלגה או בתום ההפלגה: בררו עם סוכן הנסיעות אילו אופציות קיימות: אם אתם כבר שם - למה לא ליהנות עד כמה שאפשר ולחסוך טרחה ותקציב?

9. אל תבזבזו זמן בהמתנה בתור מרגע שהספינה הפליגה - אמנם הספינות מציעות לא רק הפלגה לקפריסין או הפלגה ליוון, אלא גם אטרקציות מרובות - אבל האטרקציות המבוקשות ביותר מתמלאות מהר. הקפידו לתכנן פעילויות ולהזמינן בשלב מוקדם - לפני העלייה על הספינה (במיוחד בכל הנוגע לסיורי החוף).

10. אל תתפשרו על מומחיות- כשמדובר על הפלגות בים התיכון ובכלל, עצה מקצועית היא לעתים קרובות הכרחית ויכולה לעשות את ההבדל בין חוויה מדהימה לבין אכזבה גדולה (וזו הסיבה העיקרית לכך שמירב ההפלגות מוזמנות באמצעות סוכני נסיעות).

מחלקת השייט של אופיר טורס, cruise No 1, מתמחה בחופשות שייט מכל הסוגים, בין אם זה הפלגות ליוון או הפלגות לקפריסין היוצאות מהארץ, או הפלגות ליעדים אקזוטיים שונים ומרתקים בעולם. אל תהססו להתייעץ עם המומחים. הפלגות בים התיכון מזמינים רק דרך אופיר טורס!

שלח