• אייר פראנס - air france

טופס חיפוש, על מנת להזין פרטי חיפוש אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6

טיסות אייר פראנס למגוון יעדים בעולם

אייר פראנס


תחילתה של חברת התעופה הצרפתית, אייר פראנס, ב- 1933 בעקבות מיזוגן של חברת התעופה הצרפתית הראשונה Societe Generale de Transport Aerien והחברות CIDNA,Air Union , Air Orient ו- Compagnie Generale Aeropostale. בשנת 1946 אייר פראנס עברה תהליך של הלאמה והפכה לחברת התעופה הלאומית בשם Compagnie Nationale Air France. בשנת 1949 ייסדה החברה את אגודת התעופה הבינלאומית SITA.

מהמורות בדרכה של אייר פראנס

למרות הדרך המבטיחה, אייר פראנס ידעה לא מעט מהמורות. בשנת 1976 נחטף מטוס של אייר פראנס (לכם זכורה החטיפה הגדולה כחלק מ "מבצע יהונתן"). ב- 1994 בוצעה חטיפה נוספת וביוני 2009 התרסק מטוס של אייר פראנס. כמובן, שמלבד למקרים המוזכרים, היו עוד מאורעות, אך אייר פראנס נותרה איתנה ושמרה על מעמדה כאחת מחברות התעופה החזקות באירופה.
 

אייר פראנס – הופכים את השמיים למקום הטוב ביקום
 

כיום חברת אייר פראנס, אשר אוחזת בסיסמא Making the sky the best place on Earth"", היא אחת מחברות התעופה הגדולות בעולם. לחברה יש כ- 1700 טיסות יומיות, והיא משרתת מיליוני נוסעים בשנה בכ- 170 יעדים ברחבי העולם (מקומיים ובינלאומיים), ומעסיקה כ- 64 אלף עובדים. לאייר פראנס מרכז בשדה התעופה CDG (שארל דה גול). צי החברה מכיל כ- 262 מטוסים (ועוד 45 מוזמנים).
 

אייר פראנס מצטיינת


חברת התעופה לא זרה לתארים יוקרתיים. בין היתר, זכתה החברה בפרס הראשון בקטגוריית "שימור הסביבה" בשל המצאתה אודות מכונית "סביבתית" המופעלת על ידי לחץ אוויר דחוס. בנוסף, ובכדי להתמודד עם המשבר הכלכלי, חנכה אייר פראנס מחלקה חדשה במטוסים - מחלקת ה- פרימיום אקונומי – מחלקת ביניים המאפשרת פתרון לאנשי עסקים.
 

אייר פראנס מתמזגת
 

בשנת 2003 התמזגה אייר פראנס עם חברת KLM ההולנדית והחברה המאוחדת, הנקראת אייר פראנס - KLM, ואליהן הצטרפה כשותפה סטרטגית NWA. אייר פראנס - KLM נחשבת לאחת מחברות התעופה החזקות באירופה.
 

אייר פראנס בישראל
 

גם בשוק הישראלי, אייר פראנס רושמת נוכחות חזקה עם שתי טיסות יומיות לפריז. תחילת מערכת היחסים המופלאה של אייר פראנס עם ישראל בקיץ 1947, אז קיימה החברה את הטיסה הראשונה שלה לישראל. בשנת 2007 חגגה אייר פראנס 60 שנה לטיסת אייר פראנס הראשונה בקו פריז – תל אביב, באירוע חנוכת המכון הצרפתי החדש בתל אביב.