נגישות
 • טיסות לטורקיה

טופס חיפוש, על מנת להזין פרטי חיפוש אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6

טיסות זולות לטורקיה

טיסות זולות לטורקיה למדינה המעניינת ביותר במזרח התיכון. היא גובלת עם הים התיכון, סוריה ועיראק בדרום, הים האגאי במערב, יוון ובולגריה בצפון מערב, הים השחור בצפון, גאורגיה בצפון מזרח וארמניה, אזרבייג'ן ואיראן ובמזרח. היא היחידה בעולם שמשתרעת על פני שתי יבשות ומהווה גשר בין אירופה לאסיה. העירוב הזה בין שתי היבשות בא לידי ביטוי לא רק גאוגרפית אלא גם תרבותית. יש להם אוריינטליות של המזרח תיכון המוכר לנו, אך גם צדדים אירופאיים. בטורקיה ניתן למצוא נופים מגוונים החל מהרים מתנשאים בחבלי בודרום ועד יעדי נופש אהובים. הנקודה הגבוהה ביותר בטורקיה היא פסגת הרי אררט בגובה של 5166 מטר. בטורקיה חיים כ-71 מיליון תושבים והיא אחת המדינות המאוכלסות בעולם.
טיסות איסטנבול

טיסה לאיסטנבול

07/4/19 - 11/4/19
טיסת סדירות
טיסות אנטליה

טיסה לאנטליה

04/4/19 - 07/4/19
טיסת שכר
טיסות אנקרה

טיסה לאנקרה

07/4/19 - 11/4/19
טיסת סדירות
טיסות מרמריס

טיסה למרמריס

07/4/19 - 11/4/19
טיסת סדירות

טיסות לטורקיה עם אופיר טורס


טיסה לטורקיה – אתרים מרכזיים

איסטנבול

ארמון טופקאפי - "ארמון שער התותח" נמצא ברובע סולטאנאחמט, בעיר העתיקה. הוא נבנה בין השנים 1459-1465 במצוות הסולטאן מהמט השני והיה מקום מגורם של הסולטנים העותומנים והמרכז האדמיניסטרטיבי של האימפריה בין השנים 1465-1853.

בתקופת השיא גרו בארמון כ-4000 איש. במאה ה-19 החליט הסולטן להעביר את מקום מגוריו לארמון חדיש יותר עם חשמל ומים זורמים וכיום המבנה משמש כמוזיאון

הארמון מורכב ממספר רב של מבנים קטנים הנמצאים ב- 4 חצרות ענק, הקשורות זו לזו ויוצרות מתחם גדול המוקף חומה. החצר הראשונה נראית כפארק רחב ידיים ובה משרד הכרטיסים, בצדה השמאלי כנסיית איה איריני מהתקופה הביזנטית ושער הכניסה למוזיאון הוא המפריד בינה לחצר השנייה.

בחצר השנייה מטבחי הארמון ובהם תצוגת כלי חרסינה וזכוכית, אולם המועצה האימפריאלית והכניסה להרמון. בחצר השלישית חדר קבלת קהל, הספרייה, אולם התלבושות והאולם האוצר בו יהלום מפורסם ושרידים מקודשים. בחצר הרביעית, בית בגדד, חדר המילה, בית הרופא ומסעדה.
כנסיית איה סופיה– "כנסיית החכמה הקדושה" נמצאת גם היא ברובע סולטאנאחמט. מדובר במבנה בן 1400 שנה מהמאה ה-6 , אדיר ממדים ומרשים. במאה ה-15 הפכה למסגד ע"י העותומנים שהוסיפו לה מינרטים ומזרקות. משנת 1934 הפכה למוזיאון המשמר את מורשת הבניין בתקופות שונות.

הכנסייה שער יציאה מרשים, פסיפס מיוחד של מדונה וישו במרכז התקרה, של הקיסר קוסטנטינטוס ועוד. מחוץ לכנסייה גן ציבורי יפה בו נמצא המסגד הכחול.

המסגד הכחול– או "מסגד הסולטן אהמט", נבנה בין השנים 1609-1616 בפקודה הסולטן אהמט הראשון, שהמסגד גם נקרא על שמו והוא קבור שם. הוא נמצא בעיר העתיקה מול כנסיית איה סופיה. המסגד נבנה בכוונה מול הכנסייה, על מנת להראות שהבנייה האסלאמית יכולה להתעלות על הנוצרית. משמש לתפילה וסגור למבקרים בשעות התפילה.

הוא נודע בשם "המסגד הכחול", בשל האריחים הכחולים שמצפים את קירותיו הפנימיים. כיפת המסגד נתמכת ע"י ארבעה עמודים גדולים על חצאי קשתות, גובהה 43 מטרים. המסגד ייחודי בכך שהוא היחיד בטורקיה שיש לו שישה מינרטים. האור נכנס למסגד דרך 260 חלונות.

מסגד הסולימניה– מסגד עותומני הממוקם על הגבעה השלישית, הוא הגדול בעיר ומחצרו אפשר להשקיף על איסטנבול. המסגד נבנה בין השנים 1550-1558 ע"י מימר סינאן בהוראתו של סולימן המפואר ולידו נמצא קברו. המסגד ניזוק בשריפה בשנת 1660 ושוקם בהוראתו של הסולטן מהמט הרביעי.

סגנון הבנייה של המסגד משלב אדריכלות מוסלמית ואדריכלות ביזנטית. ממערב למבנה חצר מפוארת, אשר מופרדת מהבניין ע"י שורת עמודים עשויים שיש, גרניט ופורפיר ו-4 מינרטים, מוצבים בפינות. על כל מינרט 10 מרפסות תצפית. כיפת המסגד נמצאת בגובה 53 מטרים, פנים המבנה מקושט באריחי איזניק, מינבר ומחראב, עשויים שיש לבן ומעוצבים בפשטות.

המסגד מוקף במתחמים ציבוריים – חמאם, חאן, מדרסה, בית תמחוי ועוד. חלק מהמבנים נותרו בשימושם המקורי עד היום.

ארמון דולמאבהצ'ה– הארמון נבנה בשנת 1856 עבור הסולטן עבד אל מג'יד, שרצה להרשים את שליטי המערב והמזרח ולחקות את ארמונותיהם. הוא ממוקם על הגדה האירופאית של הבוספורס והכניסה היא דרך השער האימפריאלי. במהלך המאה ה-18 מולא המפרץ על מנת לשמש גן מלכותי, שמו של הארמון מתאר תהליך זה – דולמה – ממולא, בהצ'ה – גן.

כיום הארמון משמש לקבלות פנים של ראשי מדינות המבקרים בטורקיה. לארמון 3 חלקים – אזור המיועד לסולטן, אולם הטקסים וההרמון, אזור נשות הסולטן. יש בו 285 חדרים, 46 אולמות ו-6 חדרי אמבטיה.

מוזיאון המוזאיקות– פסיפס – המוזיאון מציג חלק מפסיפסי הרצפה שעיטרו את ארמון הקיסר במאות ה-5-6. הפסיפסים מתארים בעלי חיים הנלחמים זה בזה ומחזות ציד.

מוזיאון השטיחים– המוזיאון הוא חלק ממתחם המסגד הכחול ומוצגים בו שטיחים מהמאות ה-16-19 ורובם הגיעו ממערב אנטוליה ומאזור אוסק, ברגמה וקוניה. השטיחים מוגנים מאחורי זכוכית מיוחדת על מנת לא להיפגע מהשמש.

המוזיאון לאמנות טורקית ואסלאמית– הוא שוכן בארמונו של איברהים פאשה, הווזיר הגדול. ממרפסת המוזיאון אפשר להשקיף על רחבת ההיפודרום הסמוכה. במוזיאון מוצגים מהמאה ה-7 עד ה-19 הכוללים – כלי חרס, עבודות ברזל, קליגרפיה וכתבי יד. כמו כן במוזיאון אוסף שטיחים עתיקים וביניהם "שטיחי קוניה" מהמאות 13-14.

אנטליה

יעד מושלם לחובבי השמש, הים ואווירת החופש. אפשר גם להסתובב בעיר ברחובות המיוחדים ומבנים מתקופות קדומות.

חופים– החופים באנטליה נפלאים ומציעים לנופשים ליהנות מהחול, השמש והים של העיר. בתי מלון רבים פזורים לאורכם ורוחבם. יעד נפלא לבטן גב. חופים מומלצים – קוניאלטי, שוכן מתחת לעיר העתיקה והמים שם צוננים יותר מאלה הסמוכים אליו, בעקבות זרמים תת קרקעיים. לארה – אחד החופים הארוכים בעיר ובתי המלון האקסקלוסיביים נמצאים על הרצועה שלו.

אטרקציות בערי טורקיה


קאליצי – אנטליה העתיקה. חלקה ההיסטורי של העיר, נמצא במרכזה, עם חומות אבן ענקיות, רחובות מפותלים ובתים ישנים וציוריים. בעיר העתיקה גם מבחר בתי מלון בוטיק קטנים, פנסיונים וחופים שקטים.

שער אדריאנוס– שער הניצחון, הבנוי משלוש קשתות. הוא נבנה לזכרו של הקיסר הרומי אדריאנוס, שביקר באנטליה בשנת 130 לפנה"ס. שער זה נשתמר במשך שנים מכיוון שחומות העיר היו מחוץ לשער והוא נחשף רק כאשר החומות נשברו. מצדו השני של השער מגדלים – מגדל ג'וליה סנקטה מתקופת אדריאנוס וצפוני שהוקם בעת העתיקה.

קסיק מינארה– "הצריח השבור". נמצא בעיר העתיקה ובמקור נבנה כמקדש רומי במאה ה-2 לספירה. בשנת 600 הוסב לכנסייה ביזנטית לזכרה של הבתולה מרי, אך ניזוק באופן קשה בשנת 700. בשנת 900 שופצה ולאחר מכן הוסבה למסגד. אז גם נוסף הצריח. בשנת 1361, כשמלך קפריסין כבש את העיר, המסגד חזר להיות כנסייה, אך לאחר מכן הפך שוב למסגד. בשנת 1846, נשרף המבנה אך הצריח נותר זכר לתקופה.

מוזיאון העיר– המוזיאון הארכיאולוגי ואחד הגדולים בטורקיה. כולל 13 אולמות תצוגה וגלריה פתוחה. במוזיאון 5000 עבודות שונות ועשרות אלפי חפצים מאוחסנים שטרם הוצגו. המוזיאון מציג את ההיסטוריה של הים התיכון ומחוז פמפיליה של אנטליה.

אנקרה

בירת טורקיה והעיר השנייה בגודלה במדינה. בעיר אתרים לאומיים, מוזיאונים, פארקים ומוסדות לחינוך גבוה. שדרת אטאטורק היא השדרה החשובה בעיר והיא החוצה אותה ובמגדל אטאקולה שוכן משכנו הרשמי של הנשיא. בעיר העתיקה מרוכזים מלונות ומסעדות זולות והאזור עמוס בתיירים.

אנטקביר– קבר הזיכרון, האתר בו ממוקם המאוזוליאום של מוסטפא כמאל טאטורק, אבי האומה הטורקית המודרנית ונשיאה הראשון. בניין ענק, פשוט אך יפה, המחקה סגנונות בנייה ממספר תקופות שלטון בטורקיה. באתר קבור גם נשיאה השני איסמט אינני. הקבר נמצא על גבעה בלב העיר. באתר גם רחבת טקס המסוגלת הכיל עד 15,000 איש, מסביב שדרת עמודים שלאורכה שמונה מגדלים, חדרים שונים המציגים את תולדות חייו, ספרייתו הפרטית והמכוניות ואל האתר מובילה דרך האריות עם 24 פסלי אריות ומגדלים נוספים.

מצודת אנקרה– שוכנת ברובע אולוס מצפון למרכז העיר המודרנית. המצודה נמצאת על צוק המשקיף על הסביבה בגובה 100 מטר והיא נבנתה לאחר הפלישה הפרסית בשנת 620 לפנה"ס. סביב המצודה נבנה רובע מגורים מהתקופה העותומנית.

מקדש אוגוסטוס ורומא ומסגד האג'ה באיירם– שרידים ארכיאולוגיים לתקופה הרומית. המקדש ידוע בשל תיאור מפעליו של אוגוסטוס האלוהי, שנחקקו על הקירות. המקדש נבנה בין השנים 20-25 לפנה"ס. כיום ניצב מסגד האג'ה באיירס על שרידיו של המקדש. המסגד נבנה בשנת 1427-1428 וליד ניצב מבנה קבר. במאה ה-16 שוחזר המסגד ובמאה ה-18 הוא צופה באריחים.

מסגד קוג'אטפה– נבנה בין השנים 1967-1987 ברובע קוג'טפה והוא הגדול בעיר. בניית המסגד החלה כסגנון מודרני וחדשני, אך בשל ביקורת נוקבת מצד גורמים שמרניים, נפסקו העבודות בשלב הנחת היסוד. לאחר תחרות נוספת שנערכה נבחרה הצעה שמרנית והמסגד נבנה בסגנון עותומני קלאסי. בארבעת פינותיו ניצבים ארבעה צריחים.

פתהייה

עיירת נופש קטנה ושלווה. באזור חופי ים עם מים צלולים, אתרים ארכיאולוגיים ומוזיאון. מחוץ לעיר מבחר אתרים נוספים. בעיר שוק ססגוני המסודר לפי סוגי סחורות – אזור ירקות ופירות, שטיחים, בגדים, חפצי אמנות ומלאכת יד ועוד. מתקיים כל יום חמישי. קרוב לשם נמצא גם שוק הדגים וברחבי העיר פזורים קברים רבים מהתקופה הליקית חצובים בסלע.

אזור פספאטור הוא העיר העתיקה שם אפשר לראות מבנים ישנים מהתקופה העותומנית – המסגד הישן מ-1791, חמאם טורקי מסורתי והמוזיאון של העיר עם פריטים ארכיאולוגיים מתקופות שונות בהיסטוריה.

מחוץ לעיר מבחר אטרקציות מעניינות יותר – קרוב לעיר חוף אולודניז המפורסם ביותר בטורקיה ומציע לגונה של מים כחולים וחול ים לבן, מוקף יערות עבותים וירוקים. עמק הפרפרים – שם אפשר לחזות במינים שונים של פרפרים מרהיבים. מסלול ההליכה בעמק הוא תלול ובחלקו דורש ניסיון רב בטרקים וציוד מתאים. אפשר להסתפק במסלול בעמק שמגיע למפל מים. הכפר הנטוש קיאקוי – כפר עתיק שננטש מתושביו ונשתמר בצורה מרתקת עד היום, מדובר בתושביו יוונים שהועברו במסגרת חילופי אוכלוסין בשנת 1922 ליוון.

טיסות לטורקיה – הקהילה היהודית


יהדות טורקיה היא אחת הקהילות העתיקות והמשפיעות ביותר באזור הבלקן והמזרח התיכון. הקהילה היהודית מונה היום 27,000 איש, במדינה 23 בתי כנסת מתוכם 16 באיסטנבול. כמו כן לקהילה בית ספר יסודי ועל יסודי ובאיזמיר, בית ספר יסודי.

איסטנבול – לאיסטנבול היסטוריה ארוכה הקשורה לקהילה היהודית שחיה בה שנים רבות.
בגלאטה – בית הכנסת נווה שלום מהגדולים בעיר, שעוצב וקושט בסגנון מודרני, משרד רב הקהילה, בית הכנסת האיטלקי שנוסד בסביבות 1880, מוזיאון זולפריס שנבנה ב-1671 ומשמש גם מוזיאון של יהדות טורקיה, בית הכנסת האשכנזי ובית ספר יסודי.

רובע בלאט – שם התיישבו היהודים בתקופה הביזנטית וכיום מתגוררים בעיקר אנשי מעמד הפועלים. ברובע נותרו 2 בתי כנסת מתוך 19 שהיו קיימים, בית הספר היהודי נמצא בסמוך וכן בית החולים "אור חיים".

הסקוי – באזור בית אבות יהודי – שנבנה בשנת 1874 והוא בית אבן קלאסי ומרשים, בית עלמין ישן שבו גם המוזוליאום של קאמונדו.

ברבעים נוספים ברחבי העיר אפשר לראות מבנים חשובים שהיו וחלק שעדיין קיימים של הקהילה היהודית.* המחיר המוצג תקף להזמנה דרך האתר בלבד. בביצוע הזמנה טלפונית יתווספו דמי שירות. 

איסטנבול

9°-11°
שלישי 8°-12°
רביעי 11°-14°
חמישי 9°-11°