נגישות
 • טיסות לאוקראינה

טופס חיפוש, על מנת להזין פרטי חיפוש אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6

טיסות זולות לאוקראינה

טיסה לאוקראינה אל מדינה במזרח אירופה, שזכתה לעצמאות בשנת 1991 לאחר התפרקות ברית המועצות. במדינה מתגוררים כ-45 מיליון איש. הערים החשובות באוקראינה הן - קייב, עיר הבירה של אוקראינה, אודסה, עיירת קיט בעלת מורשת יהודית מפוארת, אומן, המפורסמת בזכות קברו של הרבי נחמן מברסלב, שהפך לאתר מורשת עולמית ולבוב, אחת הערים העתיקות ביותר באירופה.
טיסות קייב

טיסה לקייב

28/2/19 - 11/3/19
טיסת שכר
טיסות קייב

טיסה לקייב

10/3/19 - 11/3/19
טיסת שכר
טיסות קייב

טיסה לקייב

24/2/19 - 25/2/19
טיסת שכר
טיסות קייב

טיסה לקייב

03/3/19 - 04/3/19
טיסת שכר

טיסות לאוקראינה עם אופיר טורסאוקראינה היא מדינה במזרח אירופה שגובלת בים השחור בדרום, רוסיה במזרח, בלארוס בצפון, פולין בצפון מערב, סלובקיה והונגריה במערב ורומניה ומולדובה בדרום מערב.

במערב אוקראינה מתנשאים הרי הקרפטים עם ההר הגבוה במדינה, הר הוברלה שגובהו 2061 מטר. הארץ עשירה גם בנהרות גדולים וידועים – הדניפר, הבוג הדרומי, הבוג המערבי, הדניסטר והדנובה שהיא הנהר הגדול ביותר באירופה.

אוקראינה זכתה לעצמאות בשנת 1991 לאחר התפרקות ברית המועצות. במדינה מתגוררים כ-45 מיליון איש.

קייב היא עיר הבירה של אוקראינה והיא מונה מעל 2 מיליון תושבים ושוכנת על גדות נהר דנייפר. אודסה היא עיירת קיט ובעלת מורשת יהודית מפוארת. אומן מפורסמת בזכות קברו של הרבי נחמן מברסלב, שהפך לאתר מורשת עולמית ולבוב אחת הערים העתיקות ביותר באירופה.


טיסות זולות לאוקראינה – אתרים מרכזיים


אודסה – שוכנת על גדות הים השחור והיא נחשבת לעיר היפה ביותר באוקראינה. בעיר פועל נמל מסחרי גדול.

האתרים המפורסמים הם – 192 מדרגות פטיומקין, הקטקומבות, ארמון טולסטוי שהיה שייך למשפחתו של לב טולסטוי, מוזיאון פוטוצ'קי לאמנות, במוזיאון הימי, המוזיאון לארכיאולוגיה, מעיינות קויילניק, בתיאטרון הלאומי שמציג אופרה ובלט ובקתדרלה. באודסה גם חופים יפים שמקיפים אותה, מרכז תרבותי פורח ומרחצאות רפואיים בתוך העיר ובסביבתה.

באודסה קהילה יהודית גדולה שהחלה עוד במאה ה-19 ומומלץ לבקר במוזיאון המורשת היהודית "מגדל שורשים".

192 המדרגות פוטיומקין– אתר מומלץ שמופיע בסרט "אוניית הקרב פוטיומקין". מדובר בגרם מדרגות באורך 142 מטרים, אשר מהוות את הכניסה הראשית לעיר מכיוון הנמל. מבנה המדרגות יוצר אשליה אופטית ככה שכל מי שעומד למרגלותיהן רואה גרם מדרגות אחיד ללא עשרת הפודסטים אשר ביניהן. וכל מי שעומד במרומי הגרם, רואה את הפודסטים בלבד וגרם המדרגות נראה ארוך מהאורך הרגיל.

גרם המדרגות הראשון נבנה בשנת 1825 והמדרגות בצורתן הנוכחית נבנו בין השנים 1837-1841 מאבן חול. בשנת 1933 נשחקו המדרגות ולכן שופצו והוחלפו בגרניט אפור ורוד. שמו המקורי של גרם המדרגות הוא "פרימורסקי" – ליד הים, אולם בשנת 1955 הוחלף השם ל"מדרגות פוטיומקין", לציון 30 שנה למרד אוניית הקרב.

במרומי המדרגות ניצב פסל ברונזה בדמותו של ארמן עמנואל דו פלסי, דוכס רישלין ופוליטיקאי צרפתי שהיה ראש העיר הראשון של אודסה ולאחר מכן ראש ממשלת צרפת.

הקטקומבות– מנהרות תת קרקעיות ששימשו כמחצבות במאה ה-19 ומאבני הגיר נבנו בתי העיר. המנהרות הורחבו בהמשך וזה יצר מבוך מסובך מתחת לאודסה.

הקטקומבות שימשו גם כמערות מסתור בזמן מלחמת העולם השנייה לפרטיזנים האודסאים, בעת פעולות התגמול שלהם כנגד החיילים.

המלצות - טיפים בהזמנת טיסות לאוקראינה

קייב – עיר הבירה של אוקראינה ואחת הערים העתיקות באירופה. היא שוכנת על גדות נהר הדנפייר ובעיר נותרו רחובות ובתים מרשימים למרות העידן הקומוניסטי.

בעיר מומלץ לראות את מוזיאון צ'רנוביל, המתעד את האסון הגרעיני, כנסיית סנט סופיה, מנזר פצ'רסקה לאברה, באבי יאר ואף את השדרה הרחבה שרצופה במבנים מפוארים ומובילה לכיכר הראשית והמפוארת של העיר, שם בסופי שבוע מתקיימים ירידים והופעות.

לאוורת קייב פצ'רסק– מתחם של מבנים דתיים שפעילים גם בימינו עם כנסיות, מנזר, מגדל פעמונים שאפשר לטפס לראשו ומספר מוזיאונים לאומיים. גולת הכותרת של המתחם הוא סיור במערות המנזר העתיקות, שנחפרו במאה ה-11 למטרות התבודדות. המתחם הוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו והכניסה אליו במשך כל השבוע.

קתדרלת סנט סופיה– הקתדרלה המרכזית בעיר שהוקמה במאה ה-11 והוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. המבנה שלה השתמר יפה ואפשר להתרשם מהפרסקאות ומהפסיפסים המפורטים בה. לקתדרלה גם כיפות ירוקות ומגדל פעמונים. פתוח כל יום חוץ מחמישי.

מנזר סנט מייקל הגדול– מבנה בסגנון בארוקי שנבנה במאה ה-12 ונמצא קרוב לקתדרלת סנט סופיה. למנזר חזית תכולה לבנה וכיפות מוזהבות ומומלץ לשוטט בגנים המטופחים ולטפס למגדל הפעמונים. פתוח כל השבוע.

כנסיית סנט ולדימיר– נמצאת במרכז העיר ונבנתה במאה ה-19 לציון 900 שנה להגעת הנצרות לאוקראינה. הכנסייה היא אחד המבנים הקדושים לקהילה האורתודוקסית והיא נבנתה בסגנון ביזנטי בצבע צהוב בהיר עם שבע קשתות שמרכיבות את התקרה והגג. מומלץ לראות בכנסייה את הפרסקאות שמעטרות את החלל הגדול. פתוח כל השבוע.

פארק מארינסקי וארמון מארינסקי– הפארק הוא אחד המקומות האהובים על המקומיים ועל התיירים. מדובר בפארק גדול וירוק עם שבילי הליכה, פסלים ומזרקות. הפארק נקרא על שם ארמון מארינסקי ששוכן בתוכו. ארמון מארינסקי נבנה עבור הקיסרית הרוסיה אליזבטה פטרובנה, אך בנייתו הושלמה רק אחרי מותה בשנת 1752. הבניין שימש במשך השנים למטרות שונות – אירוח משפחת הקיסרים, בית ספר לחקלאות, מוזיאון וכיום נערכים בו טקסים ממלכתיים.

באבי יאר– יער באבי יאר נמצא בשולי קייב. הפארק הוקם על גיאות ההריגה שם טבחו הנאצים בעשרות אלפי מקומיים שרובם יהודים, בזמן מלחמת העולם השנייה. בפארק אנדרטה לזכר שואת יהודי אוקריינה וכן אנדרטאות נוספות שמציינות את רציחת בני קייב, בזמן השלטון הנאצי.

פסל אמא מולדת– פסל אישה שניצב על גבעה הצופה על האזור. גובהה 62 מטר ויחד עם הבסיס הפסל מגיע לגובה של 91 מטר. הפסל מציג אישה המחזיקה ביד אחת חרב ובשנייה מגן ומגינה על העיר קייב. היא חלק ממוזיאון המלחמה הפטריוטית שמציג את ההיסטוריה של המלחמה בין גרמניה לברית המועצות. במוזיאון מיצגים שכוללים מטוסים וכלי תחבורה אחרים.

שערי הזהב– השערים היו שער הכניסה העיקרי לעיר העתיקה והמבוצרת במאה ה-11. המבנה פורק ונבנה מחדש במשך השנים. שריד היסטורי מעניין שמומלץ לבקר בו.

אומן – עיר קטנה במרכז אוקראינה, אשר שוכנת על שפת הנהרות אומנקה וקמנקה. העיר ידועה בזכות קברו של הרב נחמן מברסלב, אשר מושך אליו מאמינים רבים במשך השנה ובמיוחד בראש השנה העברי.

אתר נוסף מומלץ פארק סופיה – הוקם במאה ה-18 ע"י אציל מקומי. בפארק מפלים, גשרוני אבן ואווירה פסטורלית.

רחוב פושקינה– הרחוב הראשי באזור היהודי בו אפשר לרכוש ספרי תורה, מוזיקה חסידית, בבושקות חסידיות ועוד.

השוק החקלאי– קרוב לרחוב פושקינה נמצא שוק חקלאי גדול ותוסס שבו אפשר לרכוש מוצרי מזון מקומיים, ביגוד, מזכרות שונות ועוד. פחות כל השבוע.

עוד מומלץ לראות – המנזר הוואסילי מהמאה ה-18, כנסיית רומן קתולית ועוד.

לבוב

לבוב – העיר לבוב היא אחת הערים המיוחדות והעתיקות באירופה. היא ממוקמת לרגלי הקראפטים ומכונה "עיר האריות". העיר מרשימה בארכיטקטורה שלה ומשלבת סגנונות שונים של בארוק ורנסנס.

בעיר כיכר גדולה ומסביבה בתי אצולה, מעונות בעלי ממון ומבנים מסחריים בסגנונות בנייה שונים, מבחר מוזיאונים – הלאומי, ההיסטורי, הגלריה לאומנות, המוזיאון לאומנות מלאכת היד והאתנוגרפיה, כלי נשק עתיקים, מוזיאון הרוקחות ועוד וכן תיאטראות חשובים.


טיסה לאוקראינה – הקהילה היהודית


לפני התפרקות ברית המועצות, אוכלוסיית יהודי אוקראינה מנתה כחצי מיליון איש. כיום, כתוצאה מהגירה וסבל מפוגרומים ואנטישמיות ירד המספר ל-200 אלף איש.

ברחבי אוקראינה כמאה קהילות גדולות וקטנות של יהודים – בקייב, ברדיצ'ב, אודסה, ז'יטומיר, מיקולאייב, חרקוב, למברג, סדיגורא – פרבר של צ'רנוביץ, דונייצק, דינפרופטרובסק, מז'יבוז' – עירו של הבעל שם טוב ואומן – עירו של הרבי נחמן מברסלב ובה 50 יהודים.

בעיר קייב נמצאים המוסדות הבאים–
בית הכנסת ובית חב"ד המרכזי "ברוצקי", בית הכנסת "פודול", בית הכנסת "גלסקי" שם פועלת גם המדרשה הציונית, שישה בתי ספר, ישיבת "אש תורה" ובשנת 2010 נפתח בבית הכנסת "ברוצקי", מכון להכשרת רבנים המגיעים מארה"ב וישראל, לשנת הכנה למבחני הרבנות.

אודסה– באודסה הייתה קהילה יהודית ענפה שהצטמצמה במשך השנים. האוכלוסייה מונה כיום כמה אלפים ובעיר שתי קהילות יהודיות – קהילת חב"ד בראשון הרב אברהם וולף וקהילה ליטאית "תקווה", בראשות הרב שלמה בקשט. בקהילות אלו גני ילדים, בתי ספר יסודיים, תיכונים, אוניברסיטה יהודית ובית יתומים.


* המחיר המוצג תקף להזמנה דרך האתר בלבד. בביצוע הזמנה טלפונית יתווספו דמי שירות. 

קייב

0°-0°
שישי 0°-4°
שבת -9°-2°
ראשון -10°--5°