נגישות
 • טיסות ודילים לצפון איטליה

טופס חיפוש, 2 שלבים. בשלב הראשון בחר סוג עסקה, בשלב השני הזן פרטי חיפוש. על מנת לבחור סוג עסקה אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 •    
 •  
 •  
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6
 • בחר תאריכים
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
 • מנוע חיפוש טוס וסע, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים

טיסות זולות לטריאסטה

חבילות נופש לצפון איטליה מזמינים עם אופיר טורס

טיסות לטריאסטה וצפון איטליה


העיר טריאסטה – שער לטיולים בארבע מדינות

העיר העתיקה טריאסטה לא נופלת ביופייה ובאטרקציות שיש לה להציע מערים אחרות בצפון איטליה. אבל בגלל בידודה היחסי כמובלעת בפינה הצפון מזרחית של המדינה, ישראלים רבים מוותרים על הביקור בה וחבל. דווקא המיקום הייחודי של העיר הופך אותה לבסיס יציאה לטיולים (קרובים) בארבע מדינות שונות. ובקרוב המקום עומד להיות אפילו יותר אטרקטיבי – החל מחודש יולי הקרוב, לאורך כל הקיץ ותקופת החגים, תצא בכל יום שלישי מישראל טיסה שבועית ישירה לטריאסטה. לרגל חניכת הקו החדש אופיר טורס משיקה כמה חבילות נופש וטיול בטריאסטה והסביבה בדגש על היותה במרחק נגיעה מארבע מדינות שונות – איטליה, סלובניה, קרואטיה ואוסטריה.

טיסה לטריאסטה וצפון איטליהכשמסתכלים במפה אפשר להבין מדוע רבים פסחו על טריאסטה במהלך טיול בצפון איטליה: היא נראית כמו מובלעת בין סלובניה לקרואטיה. מבחינה היסטורית טריאסטה סופחה לארץ המגף רק ב-1954, אבל כבר במהלך האימפריה הרומאית היא שימשה עיר נמל חשובה, בהמשך שלטו בה האוסטרים והיא שימשה כשער הכניסה הימי לאוסטריה. היום תמצאו בטריאסטה עיר עתיקה יפהפייה שנחשבת לבירת הקפה של איטליה ויש בה גם תעשיית גלידה מצטיינת.

טריאסטה היא בסיס יציאה מצוין לטיולים בחלק המזרחי של צפון איטליה. ונציה המדהימה על שלל האטרקציות שלה נמצאת רק במרחק מאה חמישים קילומטר ממנה וגם האלפים הדולומיטיים, הריוויירה האדריאטית,  אגם גארדה ועוד מאות אטרקציות שהופכות את צפון איטליה לאחד המקומות המעניינים בעולם. בסקירה הקטנה שלנו של החלק האיטלקי בחרנו להתמקד דווקא במה שנמצא ממש מעבר לפינה – בחבל פריולי.

הרים, כרמים וחופים

הטיסה לטריאסטה נותנת הזדמנות מצוינת להכיר את חבל פריולי, או בשמו המלא 'פריולי ונציה ג'וליה'. למרות שמדובר במחוז לא גדול יש כאן גיוון גיאוגרפי ותרבותי נדיר, וגיוון זה עמד מאחורי האמרה של הסופר האיטלקי איפוליטו נייבו: "פריולי היא תמצית היקום". נייבו כנראה כיוון לכך שמבחינה תרבותית מדובר במקום מפגש בין 3 תרבויות היסוד של אירופה: הלטינית, הגרמאנית והסלאבית. התרבויות האלה נמהלות במגוון הנופי והגיאוגרפי, מהאזור ההררי של האלפים עד משולש הגבולות של איטליה, סלובניה ואוסטריה. בקיץ האזור מלא מרבדי דשא מוריקים ואפשר לטייל בין כפרים זעירים לאגמים אלפיניים נסתרים, דרך מורדות עמוסי כרמים שמאכלסים מנזרים ומבצרים עתיקים, לבקר בעיירה המקסימה אודינה ובכמה מהכפרים היפים ביותר באיטליה, ולרדת עד רצועת החוף עם החופים החוליים של הים האדריאטי ועיירות קיט מנומנמות שפזורות בין לגונות עמוסות ציפורים ובמרכזן העיירה העתיקה גארדו שהיתה המודל על פיה הוקמה בהמשך העיר ונציה.

ברוכים הבאים ל-Slovenia

כמו שציינו, טריאסטה היא שער כניסה ליותר ממדינה אחת. אחרי שטעמנו מעט ממה שצפון איטליה יכולה להציע נפנה מבטנו אל סלובניה. במרחק מאה קילומטר מטריאסטה מחכה לנו ליובליאנה, בירת סלובניה. ליובליאנה היא אחת ההפתעות הנעימות שיש לאירופה להציע. העיר שבמשך שנים היתה מחוץ למוקד התיירות בשל 'מסך הברזל' והמלחמות שליוו את התפרקות יוגוסלביה, היא פנינה אמיתית שמזכירה בעושר האדריכלי שלה את פראג. בשונה מפראג היא לא 'התקלקלה' מהתיירות ושומרת על הווייב האותנטי שלה, ולמרות המלחמות והעבר הקומוניסטי יש לה ווייב פתוח וכייפי, אוכל טוב והמון אטרקציות. סלובניה עצמה עשירה בנופים פראיים. כמדינה אלפינית היא מלאה אגמים, מפלי מים מרשימים ויערות מחט, בין לבין פזורים כפרים, טירות ומנזרים. למבקרים מאזור טראיסטה המעוניינים בטיול יומי עשיר מומלץ להגיע לאגם בלד ולעיירה, הנושאת את אותו שם הממוקמת לצדו, שמספקת כמה אופציות קולינאריות. בבלד תמצאו את אחת הטירות היפות במדינה הממוקמת על גבעה שמספקת תצפית מצוינת על כל הסביבה. במרכז האגם יש אי קטנטן ועליו כנסיה עם מגדל פעמונים מרשים. כדי להשלים את התמונה אפשר לנסוע מרחק של עשר דקות נסיעה מבלד אל קניון וינטגר (Vintgar), שמורת הטבע מהיפות במדינה. מדובר בקניון שבמרכזו נהר גועש, במקום הוכשרו מסלולי הליכה עם גשרי מעבר מעץ והביקור מציע חוויית טבע יוצאת דופן במונחים אירופיים.

אוסטריה וקרואטיה

אחרי סלובניה נפנה מבט קצר אל שתי המדינות הנוספות שנמצאות במרחק קפיצה מטריאסטה – אוסטריה וקרואטיה. על אוסטריה, שהיא יעד תיירות מוכר לא נכביר מילים בסקירה זו, רק נזכיר שאנו נמצאים קרוב לחלק האלפיני הכפרי, שבקיץ מתמלא במרבדים ירוקים ובנופים בלתי נשכחים ששימשו רקע לסרט הקלאסי 'צלילי המוזיקה'.

קרואטיה, שכמו שכנתה סלובניה היתה חלק מיוגוסלביה, נפתחה לתיירות רק בשני העשורים האחרונים, וגם היא פחות מוכרת למטיילים הישראלים. מי שמגיע מטריאסטה ורוצה טעימה מהמיטב שיש לקרואטיה להציע יכול לנסוע בסך הכול שבעים קילומטר, אל עיירת הקיט אופטיה המכונה 'ניס של האדריאטים', שבקיץ פשוט נפלאה. העיירה הפרושה לאורך הים מספקת חופי רחצה שלא נופלים מאלה שיש לריוויירה הצרפתית להציע. בסביבה הקרובה תמצאו אטרקציות כמו כנסיית סנט יעקב שמשמשת מרכז דתי חשוב מאז המאה החמש-עשרה, ולצדה פארק וילה אנג'יולינה  –אחד מהגנים הבוטניים המעניינים ביותר באירופה עם מבחר של יותר ממאה שישים צמחים שמקורם מאסיה ומאמריקה.

זה היה, על קצה המזלג, טעימה מהאופציות שאופיר טורס והטיסות הישירות לטריאסטה פותחות עבור הטייל הישראלי. 
 

טרייסט

4°-4°
רביעי 4°-5°
חמישי 4°-9°
שישי 5°-12°