מסלול טיול מאורגן לאימפריה האוסטרו הונגרית

מסלול טיול מאורגן לאימפריה האוסטרו הונגרית

מסלול טיול מאורגן לאימפריה האוסטרו הונגרית

מסלול טיול מאורגן לאימפריה האוסטרו הונגרית במיטבה


טיול מאורגן לקרואטיה וסלובניה יכלול גם את המדינות אוסטריה, הונגריה, קרואטיה, סלובניה וטעימה איטלקית


יום 1 - נתב"ג - טריאסטה – ארמון מירמרה – כיכר איטליה המאוחדת - לאחר הנחיתה בטריאסטה נצא לסיור בעיר היפה. נבקר בארמון מירמרה המפואר שנבנה ע"י הנסיך מקסימיליאן מבית הבסבורג לאשתו שרלוטה. נראה את החדרים המפוארים ונסייר בגני הארמון היפים שצופים אל הים. נמשיך בסיור בעיר, ניסע ונראה את בית הכנסת הגדול, נטייל בכיכר המפוארת איטליה המאוחדת וכיכר הבורסה, נראה את תעלת מי הים החודרת ליבשה ונתרשם מהעתיקות שמהן צמחה העיר. בתום הסיור ניסע לסבטי מרטין שבקרואטיה הנמצאת על גבול ארבעת המדינות: סלובניה, קרואטיה, הונגריה ואוסטריה.

יום 2 – אגם בלטון - הונגריה - למעוניינים ניתן לצאת בתשלום ליום טיול בריביירה ההונגרית - אגם בלטון. האגם אשר מימיו צלולים ומתוקים והוא הגדול ביותר במרכז אירופה וחולש על 195 ק”מ של חופי רחצה. בדרכנו לאגם נעצור בעיר הרנד לביקור במוזיאון הפורצלן המאפשר הצצה לייצור הפורצלן בעל השם העולמי. לאחר הביקור נמשיך לאגם בלטון משם נעלה לתצפית מרהיבה על האגם והאזור כולו ולאחר מכן נרד למדרחוב שם יינתן זמן חופשי. בסיום הביקור נמשיך חזרה למלוננו.

יום 3 – גרץ – אוסטריה – יום חופשי - לאחר ארוחת הבוקר המעוניינים יוכלו לצאת (בתשלום) לטיול באוסטריה לעיר גרץ. נעבור את הגבול האוסטרי ונתחיל את בעיר השנייה בגודלה והמרשימה גרץ, עיר משכנם של אצילי בית הבסבורג. נבקר באחוזת הקבר של הקיסר פרדיננד השני שנבנה בסגנון בארוקי-מנייריסטי, נמשיך למוזוליאום הנמצא בסמוך לקתדרלה של גראץ המפורסמת, עם ציור הקיר החיצוני המרשים. נמשיך לאופטפלאץ - הכיכר המשולשת הנמצאת בלב העיר העתיקה. סביב כיכר זו ניצבים בתים עתיקים ביניהם בית העירייה שנבנה בסוף המאה ה-19 בסגנון הרנסנס, עם המזרקה המוקפת בארבע דמויות נשיות המסמלות את ארבעת הנהרות שמסביבה. בדרכנו חזרה למלון ניסע לאורך נהר המורה העובר במדינות סלובניה, אוסטריה, קרואטיה והונגריה ונתרשם מטחנות המים שנותרו מהמאה הקודמת ושהופעלו על ידי זרם הנהר מאז המאה הרביעית לפנה"ס. לעת ערב נגיע למלוננו לארוחת ערב וללינה.

יום 4 – זגרב - לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את המלון וניסע לבירת קרואטיה – זגרב. נטייל ברחובות העיר העתיקה, נראה את כנסיית מרקוס הקדוש, את מגדל התותח, את כיכר "באן ילצ'יץ'", את השוק המקומי ועוד. נמשיך לסיור בבית הקברות הייחודי – "מירוגוי", המשותף לשלוש הדתות המונותאיסטיות. בתום לעת ערב נחצה את הגבול לסלובניה ונגיע למלוננו, לארוחת ערב וללינה.

יום 5 – פטוי ומריבור - לאחר ארוחת הבוקר ניסע למקום בו נבחר אספסיאנוס לקיסר רומא. נתחיל את הביקור בטירה המרשימה שנבנתה באמצע המאה ה – 12 על ידי הארכי דוכסות של זלצבורג על מנת להגן על העיר מפני הצבא ההונגרי. נמשיך לסיור בעיר העתיקה והציורית, נטייל בסמטאות הצרות ונתרשם מהמבנים והכיכרות שעברו מלאכת שחזור ושיקום. נראה את המנזר המינוריטי השוכן יחד עם הכנסייה בתוך מבנה מרשים עם חזית מרהיב הנראה את בניין העירייה שבעבר היה ארמון ונתרשם ממגדל העיר הנישא מעל הגגות עם הצריח הארגמני. לקראת הצהריים ניסע למריבור, העיר השנייה בגודלה בסלובניה. נטייל במדרחוב היפה ומשם נמשיך לרחוב צדדי הסמוך לחומות העיר בו ממוקם בית הכנסת המקומי שנבנה במאה ה-14. בית הכנסת עצמו, לאחר גלגולים רבים ומרתקים הוסב לאתר שימור ומחקר יהודי ובתוכו מוצגת תערוכה אשר נושאה מתחלף מדי כמה שבועות. נמשיך במארג הסמטאות והמדרחובים שעמוסים בשלל חנויות, גלריות לאמנות, בתי קפה ומסעדות ובתום הביקור ניסע לארוחת ערב ולינה במלוננו שבסלובניה.

יום 6 - בלד – מצודת בלד - ערוץ וינטגר – שמורת הטריגלב - אגם בוהיני - עם בוקר נצא להליכה בערוץ וינטגר העמוק, שבו זורמים בשצף קצף מי נהר הסאווה. נלך על שבילים ונחצה גשרונים שתחתם זורמים וניתזים מי הנהר. טבע במיטבו. ניסע למצודת בלד המרשימה, שנבנתה לפני כאלף שנים, על צוק שמשקיף על האגם הרומנטי ביותר באירופה. נסייר במצודה ובמוזיאון ונשקיף מלמעלה על האי שבמרכז האגם. נמשיך לעיירה היפה ולא נפסח על בתי הקפה שעל שפת האגם, שבהם מוגשת עוגת הקרמשניט המפורסמת. נמשיך בנסיעה לשמורת הטריגלב, נחצה את עמק בוהיני שזרוע בכפרים ועיירות יפהפיות וניסע לאורך אגם בוהיני, אשר במימיו נשקפים הרי האלפים היוליים. המעוניינים יוכלו להעפיל (בתשלום) לפסגת הר הווגל שממנו נשקף נוף מדהים של האגם ושל רכסי הרי האלפים הגבוהים. בסוף היום ניסע למלוננו לארוחת ערב ולמנוחה.

יום 7 - מערת פוסטוינה –לובליאנה - לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מהמלון וניסע לביקור במערת הנטיפים 'פוסטוינה', שהיא מהגדולות והארוכות בעולם. נעלה על רכבת קטנה שתסיע אותנו למרכז המערה ומשם נמשיך בהליכה ונעבור בין כל אולמות הנטיפים המדהימים ביופיים. בתום הביקור ניסע לבירת סלובניה, לובליאנה היפה. נחצה את הגשר המשולש, נראה את שוק המזון ושוק הפרחים, נטייל לאורך הנהר, נראה את גשר הדרקונים וגשר הסנדלרים, ניכנס לקתדרלה היפה ולבית העירייה העתיק (במידה ותהיה אפשרות) ונטייל בסמטאות היפהפיות. בתום היום נשוב למלוננו.

יום 8 - טיסה לארץ - בבוקר עמוסי חוויות ורשמים נשים פעמינו לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

המחירים כוללים:
v טיסות
v בתי מלון - אכסון במלונות בדרגת תיירות טובה
v תחבורה – אוטובוס תיור נוח וממוזג לביצוע הסיורים
v דמי כניסה לאתרים לפי מסלול הטיול
v תשר (טיפים) לנותני השירותים בחו"ל
v מדריך מקצועי מבית אופיר טורס

המחירים אינם כוללים:
v תשר למדריך הקבוצה
v הנפקת דרכון ו/או הארכת תוקפו (על הדרכון להיות בתוקף למשך 6 חודשים מיום תחילת הטיול)
v תוספת דלק ומיסים – תוספת דלק שתחול לאחר 1.12.2016 וכן מיסי נמל בחו"ל
v דמי סבלות
v כל מה שלא כלול בסעיף "המחירים כוללים" 

לפרטים נוספים בקרו בעמוד טיול מאורגן לקרואטיה