נגישות
  • טיולים מאורגנים ליוון

טופס חיפוש, על מנת להזין פרטי חיפוש אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
  •  
  • מנוע חיפוש מאורגנים, הזן פרטים:

טיולים מאורגנים ליוון

טיולים מאורגנים סלוניקי

טיול מאורגן ליוון - כל שנבקש

יוון כל שנבקש - LGR
24/12/18 - 31/12/18
ארוחת בוקר
טיולים מאורגנים אתונה

טיול מאורגן באתונה - כולל טברנה יוונית

אתונה כולל בילויי ערב במועדון בוזוקי ובטברנה יוונית - GS
03/1/19 - 06/1/19
ארוחת בוקר
טיולים מאורגנים סלוניקי

טיול מאורגן ליוון כל שנבקש

יוון כל שנבקש - LGR
10/12/18 - 17/12/18
ארוחת בוקר
טיולים מאורגנים סלוניקי

טיול מאורגן ליוון - כל שנבקש

יוון כל שנבקש - LGR
19/11/18 - 26/11/18
ארוחת בוקר

טיולים מאורגנים ליוון  

יוון היא מדינה בדרום מזרח אירופה, בקצה הדרומי של חבל הבלקן לחוף הים התיכון. ליוון כ-3000 איים. כ-80% משטח המדינה הררי ויבש, במערב ימות ואזורים לחים ורכס הרים במרכז שחלק ממנו זה הר האולימפוס. יוון היא ארץ עם נופים מרהיבים, מוזיקה יוונית ים תיכונית, אוכל טעים ומגוון ואתרים היסטוריים וארכיאולוגים מעניינים.

ברחבי יוון ניתן לראות שרידים לתרבות הקדומה של יוון בעתיקות, מבנים שונים, במוזיאונים, בחפירות הארכיאולוגיות וגם במבנים חדשים יותר שמשתמשים בסגנונות הנפוצים של הדורי (ללא בסיס), היוני (כותרת מסולסלת) והקורינתי (כותרת בצורת עלים).

האטרקציות החשובות ברחבי יוון – האקרופוליס באתונה, הר האולימפוס, דלפי והאורקל המפורסם, המנזרים התלויים במטאורה, בית הכנסת העתיק ביואנינה, המגדל הלבן בסלוניקי, המפלים של אדסה, מעבר תרמופילאי ועוד.

הצטרפו עוד היום לאחד הטיולים המאורגנים שלנו ליוון ובואו ליהנות מהערים העתיקות, האתרים הארכיאולוגיים, מנזרים, הרים ירוקים, כפרים ציוריים, חופים שטופי שמש, האוזו, הסופלקי והמוסקה הנפלאים וכמובן המוזיקה המתנגנת בכל טברנה.
 
טיולים מאורגנים ליוון  – אתרים מרכזיים  

יוון המזמינה מציעה מבחר גדול של ערים / איים ואטרקציות מעניינות לכל מי שמגיע, היא מתאימה לכל הגילאים ואפשר להגיע לרובה כמעט כל השנה. בכל אחד מהערים אטרקציות מעניינות משלה, טברנות עם אוכל ומוזיקה נפלאה ואוזו.

אתונה– אתונה היא בירת יוון וגם העיר הגדולה בה. היא נקראת על שם האלה אתנה ונחשבת לאחת העתיקות בעולם ומציעה היסטוריה עתיקת שנים בכל פינה. האטרקציות החשובות בה – האקרופוליס – גבעה ועליה שרידים לפני 2000 שנה של 3 מקדשים, 2 תיאטראות ומוזיאון המסביר על הכול. הפרתנון – יושב על גבעת האקרופוליס ובנייתו החלה בשנת 447 לפני הספירה והסתיימה ב-438. הוא שימש במשך השנים ככנסייה, מסגד ומחסן תחמושת. האגורה – מתחם השוק והמרכז הפוליטי העתיק וסביבו הסטואה של אטלוס, מקדש הפייסטוס, כנסיית השליחים הקדושים. האצטדיון האולימפי הראשון, המרכז האולימפי החדש, הפלנטריום, פארק השעשועים אלו, נמל פיראוס, ספריית אדריאנוס, המוזיאון הארכיאולוגי, המוזיאון הצבאי, המוזיאון לאומנות, מגדל הרוחות, קבל החיל האלמוני ועוד.

דלפי – עיר מודרנית ואתר ארכיאולוגי שהיה מקום מושבו של האורקל מדלפי – האורקל החשוב ביוון הקלאסית ומקדשו של האל אפולו. דלפי יושבת במרכז יוון על טרסות ומישורים. האטרקציות החשובות – מקדש אפולו – השרידים הארכיאולוגיים של המקדש שהוקם במאה ה-4 לפני הספירה וצורתו אכסדרה משושה עם סידור של 6 עמודים על 15. בתוך המקדש אנדרטה ששוחזרה חלקית. בתי האוצר – בכניסה לדלפי מס' פסלי הקדש ובתי אוצר שנבנו ע"י פולייס להודות על הניצחונות ואכסנו בתוכם את התרומות העשירות שניתנו לאפולו. המזבח הכיאני, הסטואה של האתונאים, הקיר הפוליגוני, הגימנסיון, המעיין הקסטלייני, האצטדיון, התיאטרון, התולוס.

מטאורה – מקבץ מנזרים תלויים על צוקים במחוז תסליה. הצוקים נוצרו לפני אלף שנים באופן טבעי והנזירים שהגיעו למקום החליטו שזה מקום מושלם להתבודדות ושקט. במאה ה-14 החלו לבנות את המנזרים וסיימו לאחר 20 שנה. בהתחלה היו במקום 24 מנזרים, אך במהלך מלחמת העולם השנייה תקפו הגרמנים את האזור והרסו את חלקם. כיום יש במקום 6 מנזרים פעילים – 4 של גברים ו-2 של נשים. אל המנזרים ניתן להגיע רגלית או ברכב והכניסה אליהם כרוכה בתשלום. מנזר מגאלו מטאורו (ההשתנות), מנזר ורלאם, מנזר אגיוס ניקולאוס, מנזר אגיוס סטפנוס, מנזר רוסאנו ומנזר אגיאס טריאדס.

סלוניקי – העיר השנייה בגודלה ביוון שממוקמת במרכז מקדוניה. מבנים מהתקופה הנוצרית המוקדמת והביזנטית בעיר הוכרזו ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. עיר תוססת עם הרבה צעירים, בתי קפה, טברנות ומסעדות, טיילת, שדרות רחבות, סמטאות, שווקים ואתרים היסטוריים. האטרקציות המרכזיות – המגדל הלבן והמוזיאון לתרבות ביזנטית – המגדל נבנה במאה ה-15 והוא עגול. נועד לשמש כחלק ממערך ההגנה על העיר, על הים ושימש גם כחדר משמר ובית כלא. במגדל תצפית על העיר ומוזיאון לתרבות ביזנטית. המוזיאון הארכיאולוגי, שער גלריוס – שער הניצחון שנועד לפאר את ניצחונו של הקיסר גלריוס על הפרסים. על גבי השער סצנות שלמות המתארות את הקרבות. הרוטנדה, המוזיאון היהודי, כנסיית איוס דמיטריוס, שוק מודיאנו, פארק המים ווטר לנד ועוד.

הר האולימפוס – מתנשא לגובה של 2917 מטר והוא הגבוה ביוון. מסביבו שמורה עם מסלולי הליכה, צמחייה עשירה ועופות נדירים. ההר היה מקום משכנם של האלים האולימפיים. ההר הוכרז בשנת 1938 כיער לאומי ובשנת 1981 הוכרז ע"י אונסקו כשמורה אקולוגית בינלאומית.
 
 

אתונה

12°-14°
ראשון 14°-15°
שני 12°-13°
שלישי 14°-19°