מסלול טיול מאורגן לבורמה (מיאנמר) שביל הדרקון

מסלול טיול מאורגן לבורמה (מיאנמר) שביל הדרקון

מסלול טיול מאורגן לבורמה (מיאנמר) שביל הדרקון

טיול מאורגן למיאנמר (לשעבר בורמה), מסלול שביל הדרקון, 15 ימים

מסלול טיול מאורגן לבורמה (מיאנמר) - 'שביל הדרקון'


15 ימים

מסלול הטיול המפורט

ימים 1-2 –6-7.2 – מתל אביב ליאנגון (Yangon) - נצא בטיסה מתל אביב דרך בנגקוק ליאנגון (Yangon). יאנגון הוא שמה החדש של ראנגון (Rangoon), בירת מיאנמר (בורמה לשעבר). בהגעה ליאנגון נעבור את ביקורת הדרכונים ונמשיך לבית המלון להתארגנות וללינה.
לינה ביאנגון במלון Chatrium Hotel Royal Lake (מלון 4 כוכבים בחדרי Deluxe) או זהה ברמה

יום 3 – 8.2 – מיאנגון (Yangon) לבאגאן (Bagan) - לאחר ארוחת הבוקר נצא אל רחובותיה הצפופים של יאנגון, שוקקים באלפי בורמזים עוטי לונג'י, הודים עטורים בטורבנים, בריטים לבושים ללא דופי בחליפות לבנות, ההומים בתנועה מסחרית בלתי פוסקת למרגלות פגודות מוזהבות ומבנים קולוניאליים מפוארים' הדימוי של יאנגון במהלך ההיסטוריה לא ראה שינוי במאה השנים האחרונות. עד היום מהווה יאנגון חלון הראווה הראשוני לבורמה האקזוטית, זו שבה הזמן עצר מלכת וסדרי העולם הישן נותרו כשהיו. מכל האתרים של יאנגון, אין אחד שישתווה בעוצמתו לקומפלקס המקדשים והפגודות שהבורמזים מכנים השוודגון (Shwedagon Paya), מערכת שלמה של סטופות ומקדשים המושכת אליה אלפי מאמינים מדי יום. נשוטט בין המאמינים ונצפה בטקסים השונים המתרחשים בכל רחבי הקומפלקס האדיר. נמשיך ונבקר בין בנייניה הקולוניאלים של העיר, באזור ה"צ'יינה טאון", ברובע ההודי ובבית כנסת יהודי של הקהילה היהודית הקטנה ביאנגון. בתום הסיור נצא אל שדה התעופה לטיסה שתיקח אותנו למישורים הגדולים של מרכז בורמה ולבירה הקדומה של בורמה, באגאן (Bagan). בהגעה לבאגאן נצא למלון לארוחת הערב וללינה. לינה בבאגאן במלון Bagan Heritage (מלון 4 כוכבים בחדר Grand Deluxe) או זהה ברמה. 

יום 4 – 9.2 – באגאן (Bagan) - לאורך חופי נהר האיראוואדי (Irrawaddy) האדיר, הזורם מהרמה הטיבטית עד שנשפך לים בדרום בורמה, הוקמה הממלכה הבורמזית, באגאן. כיום עדיין שורדות בבגאן למעלה מ-3,000 פגודות ומבנים שונים, הפרושים כשטיח על המישור המאובק, מעין שומרים אילמים של סודות כמוסים של ממלכה קסומה שהלכה לבלי שוב. נפתח את היום השכם בבוקר, בצפייה בזריחה (למעוניינים) העולה על העמק. נצא לסייר בכרכרות רתומות לסוסים בין הפגודות והמקדשים העתיקים, נלמד על התפתחות סגנון הבנייה הייחודי של באגאן, על משמעויותיהן של הפגודות השונות. נצא לסיור בפגודות החשובות של באגאן, החל מהמוקדמות ביותר כמו פגודת שווזיגון (Shwezigon), ממנה נמשיך אל פגודת טי לו מין לו (Htilominlo), אנאנדה (Ananda Pagoda) ובפגודות נוספות ככל שיתיר הזמן. נבקר בכפרים שהוקמו על חורבות הממלכה העתיקה. נצא לסיורים בבתי מלאכה לייצור לאקר (Lacquer) המשמרים אומנויות שהיו שמורות למלכים ורוזנים בלבד, והיום מייצגות את תרבותה הגבוהה של באגאן הקדומה. נחתום את היום בתצפית ממרום אחת הפגודות על השקיעה הנופלת על עמק זרוע הפגודות. לינה בבאגאן

יום 5 – 10.2 – מבאגאן (Bagan) לפאקוקו (Pakkoku) ולמוניווה (Monywa) - ביום זה נמשיך את מסענו המופלא אל עומק האוכלוסייה הכפרית הבורמזית. נצא בנסיעה אל עבר העיירה פאקוקו (Pakkoku). שם נבקר במפעלים משפחתיים לקטורת וסיגרים, בשווקים המקומיים, בכפרים ציוריים ובמקדשים המציצים מתוך העיירות והיערות, המקנים למיאנמר תחושת הקדושה והרוחניות ההולכת והופכת נדירה יותר ויותר במזרח הקסום, הנדרס תחת גלגלי הקדמה. לאחר הסיור בפאקוקו נצא בנסיעה אל עבר אל עבר האזורים הכפריים הלא מוכרים של מיאנמר, שם נבוא במגע עם הכפריים החיים בצדי הדרכים ובכפרים שבכולם בקתות העומדות על כלונסאות., נצא לעיר מוניווה (Monywa). מוניווה היא אחד האתרים הפחות ידועים ויותר מרתקים במיאנמר כולה ומהווה מרכז מסחרי הומה לסחורות החקלאיות הגדלות לגדות נהר הצ'ינדווין (Chindwin), כמו גם סחורות המוברחות מהודו. בדרכנו למוניווה נעבור במפעל מקומי לייצור קנקנים ונמשיך בנסיעה אל עבר בית המלון שלנו. לינה במוניווה במלון Win Unity (מלון 3 כוכבים בחדרי Deluxe) או זהה ברמה

יום 6 – 11.2 – ממוניווה (Monywa) למאנדליי (Mandalay) - עיקר תהילתה של מוניווה הגיע משני אתרים בהם נבקר ביום זה, פגודת ט'אנבודהיי (Thanbodhay Paya), קומפלקס בודהיסטי אדיר שנבנה בהשראת הבורובודור ביאווה שבאינדונזיה, המכיל לא פחות מחצי מיליון פסלי בודהא! הקומפלקס האדיר של בודהי טטאונג (Boddhi Tataung), בו פסלי בודהא אדירי ממדים, מוקפים באלפי פסלים ישובים בתנוחת מדיטציה. לאחר שנסיים את ביקורנו בעיר מוניווה נצא בנסיעה בדרכנו אל עבר בירתה הישנה של מיאנמר, הלא היא מאנדליי (Mandalay). בדרכנו למאנדליי, נעצור לביקור בעיר זאגאין ( (Sagaingאחת הערים הקדושות במדינה ואחד ממרכזי המדיטציה המפורסמים והידועים ביותר בה. בהגעה לזאגאין נעצור באחד המנזרים למפגש עם אחד הנזירים הבכירים, הזדמנות נדירה ומיוחדת במינה לשמוע ממקור ראשון על חיי הנזירים, משמעות הבודהיזם ברקמה החברתית הבורמזית, על משמעות הנזירות לבורמזי הממוצע ועל קשיי החיים הנזיריים. משם נמשיך ונעפיל בכלי רכב מקומיים לראש הגבעה המשקיפה על העיר, לחזות במחזה בלתי נשכח של כל המרכזים הרוחניים, של הנהר הגדול כשהעיר מאנדליי ברקע. משם נעשה את דרכנו לעבר המלון שלנו במאנדליי. לינה במאנדליי במלון Mercure Mandalay Hill Resort (מלון 4 כוכבים בחדרי Deluxe) או זהה ברמה.

יום 7 – 12.2 – מאנדליי (Mandalay) - יום זה מתחיל באישון לילה (למעוניינים) ביציאה אל פגודת מאהאמוני (Mahamuni Pagoda). מידי בוקר נאספים מאות רבות של מאמינים המתכנסים ברחבת המקדש ובתוך חלל המקדש לטקס רחיצת פני הבודהא, מתפללים ומדביקים עלי זהב על פסל הבודהא החשוב והקדוש ביותר בכל מיאנמר לצלילי תזמורת מקומית. משם נצא אל פתיחת השוק המקומי האדיר של מאנדליי, אחד המחזות המרשימים בבורמה. הדוכנים שופעי הסחורה, המנוקדים בשורות של נזירים לבושים בארגמן ונזירות עטויות בגלימותיהן הוורודות, המשתרכים בשורות ארוכות לקבלת נדבת מזון יומם. נשוב למלון לארוחת הבוקר, לאחריה נצא אל עוד אחד מהאוצרות החבויים של מאנדליי, מנזר של נזירות. במנזר נצפה בטקס חלוקת ארוחת הבוקר לנזירות, לאחריו נוכל להיפגש עם חלקן ולשמוע מהן מה הביא אותן לנזירות ואיך מתנהלים חיי היום-יום שלהן. משם נמשיך אל מנזר וואסו (Waso Monastery) לצפייה בטקס קבלת ארוחת הצהריים של הנזירים. בניגוד למנזרים אחרים באזור, במנזר זה נהיה התיירים היחידים. נוכל ליהנות ממגע קרוב ואינטימי יותר עם מאות הנזירים העומדים בתור לקבל את ארוחת הצהריים ומתיישבים לאכול אותה, כשהצליל היחיד הנשמע באוויר הוא אוושת השקט הנפשי הפנימי המתגלם באכילה שקטה ודוממת, המעניקה למקום אווירה של רוחניות נעלה. נמשיך ונבקר בפגודה בה שמור הספר הגדול ביותר בעולם בעל חריטות בודהיסטיות עתיקות ונסכם את היום בטקס מיוחד ולא ידוע של תפילת ערב במנזר שווה צ'ין (Shwe Kyin). משם נצא לסדרה של סדנאות אומנים מקומיים, החל בגלפי עץ, דרך יצרני פסלי ברונזה, יצרני דפי זהב ועוד ככל שיתיר הזמן. לינה במנדלאיי. 

יום 8 – 13.2 – ממאנדליי (Mandalay) לממאי מיו (May Myo) - ביום זה נצא ממסלול התיירים הרגיל ונעשה את דרכנו אל מרכזי הדת הלא ידועים, אלו שאינם רואים כלל תנועה של תיירות מערבית, מהם נוכל להתרשם מהמציאות הבורמזית האמיתית, ולא זו המוצגת כמחזה לתיירים. ראשית נבקר בבית ספר מנזרי, שהוא למעשה בית יתומים הפועל בחסות הנזירים הבודהיסטיים, בתמיכתם ובתפעולם. נבקר בכיתות הלימוד, נלמד על חיי התלמידים ועל מעשי החסד המעניק ללומדים בו הזדמנות שנייה לחיים. נמשיך אל עיירת הנופש הקסומה מאי מיו (May Myo), הידועה גם בשמה הבורמזי פין או לווין (Pyin Oo Lwin). בהגעה למאי מיו נבקר בגנים הבוטניים הנפלאים של העיר, ואם יותיר הזמן נבקר גם במפלי המים הנמצאים בסמוך לעיירה ונסייר ברחובותיה. לינה במאי מיו במלון Hotel Pyin Oo Lwin (מלון בוטיק מיוחד) או זהה ברמה.

יום 9 – 14.2 – ממאי מיו (May Myo) למאנדליי (Mandalay) - לאחר ארוחת הבוקר נצא להרפתקה מיוחדת במינה בנסיעה ברכבת משנות ה-30, הנוסעת עדיין על הפסים המקוריים, שנסללה כחלק מפרויקט שלימים כונה בשם "דרך בורמה". נעלה על הרכבת יחד עם המקומיים הנוסעים בה בדרכם למזרח רמת השאן. בנסיעתנו ברכבת נחצה את הגשר הגדול של גוק טייק (Gokteik Viaduct), גשר הרכבת השני בגובהו בעולם שנבנה בשנת 1937. נשוב בנסיעה חזרה לכיוון מאי מיו, בדרך נעצור ליהנות מהנוף ומהכפרים ונצא להליכות באזור. לאחר ארוחת צהריים מקומית נצא חזרה למאנדליי, שם נעשה את הלילה. לינה במאנדליי במלון Mercure Mandalay Hill Resort (מלון 4 כוכבים בחדרי Deluxe) או זהה ברמה. 

יום 10 – 15.2 ממאנדליי (Mandalay) לפינדאיה (Pindaya) - נצא אל שדה התעופה לטיסה קצרה אל העיר ההו (Heho), ממנה נצא בנסיעה קצרה בדרך כפרית קסומה אל עבר פינדאיה (Pindaya), אחד המרכזים החשובים של הבודהיזם הבורמזי ברמת השאן, השואב את השראתו מהתרבות הבורמזית מחד, ומתרבות המיעוטים מאידך. בעונה זו של השנה השדות הפורחים על רקע האדמה האדומה משווים לאזור מראה קסום במיוחד. בהגעה לפינדאיה נצא לסיור במערות פינדאיה (Pindaya Caves), אחד הקומפלקסים המרהיבים ביותר בבורמה כולה, בה נמצא אלפי פסלי בודהה קטנים וגדולים בתנוחות בודהה שונות ולסיום נשוב למלון ללינה.
לינה בפינדאיה במלון Pindaya Inle Inn (מלון בוטיק) או זהה ברמה. 

יום 11 – 16.2 פינדאיה (Pindaya) - האזור ההררי של פינדאיה, על שפעת השדות הססגוניים שלו, המעטרים את מישורי האדמה האדומה עלייה הן מונחים, הוא מהיפים בבורמה כולה. לאחר ארוחת הבוקר נצא בהליכה דרך שפע עצי מנגו, תפוחים ועצי העונה לסיורים בכפרי המיעוטים הסובבים את האזור, שהפך ידוע מאז נכתב בו הספר "אמנות ההקשבה לפעימות הלב". נבקר בכפר בו מייצרים את כובעי הבמבוק הידועים של האזור ונמשייך לטייל בין מטעי התה השופעים במעלה הגבעה עד שנגיע לנקודה בו נוכל לצפות בנוף הפנורמי המדהים של אזור פינדאיה. נמשיך בנסיעה קצרה לכפר נוסף בו נוכל לטעום מין הצ'יפס המקומי. נמשיך ונסייר בכפרים באזור ונשוב לעיירה לסיור ולביקור בכמה בתים מקומיים המייצרים את הנייר ממנו מכינים את השמשיות הידועות של בורמה. לינה בפינדאיה. 

יום 12 – 17.2 – מפינדאיה (Pindaya) לאגם אינלה (Inle Lake) - לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עבר היהלום הכחול של רמת שאן - אגם אינלה (Inle Lake). ברמת שאן, בין הרים נישאים, נמצא אגם אינלה הפסטורלי, אשר על חופיו הצרים משובצים כפרים קטנים של בני אינתה ובאיי האגם הקטנים פזורים מקדשים ייחודיים ושווקים צפים. נצא בשיט שייקח אותנו אל מלון קסום, המונח על המים כאי טבעי. נצא לסיורים באגם, נשוט בין הערוגות הצפות שעל האגם, נעקוב אחרי תושבי האגם החותרים את סירותיהם באמצעות רגליהם. נמשיך בשיט אל אחת התעלות הצדדיות לביקור באחד השווקים הנודדים של האגם. לשווקים אלו מגיעים בעיקר בני מיעוט האינת'ה (Intha) והפא-או (Pa-O), לבושים בבגדיהם הססגוניים וכיסויי הראש הייחודיים להם. נמשיך משם אל אזור הסטופות העתיק של אינדאין (Inthein), שבנייתן החלה לפני מאות שנים, בו ריכוז אדיר של למעלה מאלף סטופות , היוצרות כמעין יער סטופות מכושף.
לינה באגם אינלה במלון Sanctum Inle (מלון 5 כוכבים בחדרי Closure Deluxe) או זהה ברמה. 

יום 13 – 18.2 – אגם אינלה (Inle Lake) - לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בפגודת פאונג דאו או (Phaung Daw Oo Pagoda), היושבת על גדת נהר האינלה המרשים שאורכו הוא כ-20 ק"מ . אחד ממאפייניה הבולטים של הפגודה הם גניה הצפים המטופחים, שם מגדלים בין היתר פרחים, עגבניות, אפונה ומלפפונים. נמשיך לסיורים בכפרים ובשווקי האזור. בשעות אחר הצהריים, בשקיעה היפיפייה, נבקר בכפר אין פאו קהון (Inn Paw Khon Village), כדי לצפות בטכניקות האריגה שבני המקום משתמשים בהם ונעצור לאירוח בבית אחד המקומיים הנמצא על האגם. בסיום היום נשוב למלון ללינה. לינה באגם אינלה.

יום 14-15 -19-20.2 – אגם אינלה (Inle Lake) למאנדליי (Mandalay) ולתל אביב - לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לשדה התעופה לטיסה שתביא אותנו למנדלאי, שם נעשה נסייר, ככל שהזמן יתיר, לפני טיסתנו חזרה ארצה. לאחר הסיור הקצר במנדלאי ניקח את טיסתנו ארצה, עם עצירת ביניים בבנגקוק, אליה נגיע ביום למחרת.

* מתחת ל-20 מטיילים (16-19) תחול תוספת בסך 250 דולר לאדם

המחיר כולל:
 טיסה בינלאומית לא ישירה בחברת אל על בקו ת"א-יאנגון // מנדלאי - בנגקוק -ת"א
 מיסי נמל ותוספות דלק נכון לתאריך הוצאת תכנית זו
 שלוש טיסות פנים כולל מיסי נמל ותוספות דלק נכון לתאריך הוצאת הצעה זו
 מלונות ברמת 4-5 כוכבים או הטוב ביותר באזור, כמפורט בתכנית על בסיס לינה וארוחת בוקר במלון
 כל הארוחות בטיול, פנסיון מלא המבוסס על ארוחות צהרים אותנטיות, וארוחות ערב
 שיט שקיעה מיוחד באגם אינלה (Inle Lake)
 סיור במפעלים הביתיים והשווקים הנודדים בכפרים הצפים באגם אינלה
 ביקור במנזר הכולל מפגש עם נזירות
 ביקור בבי"ס מנזרי במאנדליי
 סיור וצפייה בסדנאות אומנים מקומיות במאנדליי
 צפייה בטקס רחיצת פני הבודהא בפגודת מאהאמוני (Mahamuni Pagoda)
 סיור בפתיחת השוק הגדול של מאנדליי
 כל האתרים שבתכנית, לרבות דמי כניסה
 נסיעה באוטובוס ממוזג
 מלווה במדריך ישראלי
 שני בקבוקי מים מינרליים 500 מ"ל לאדם ליום
 ערכות שמע
 טיפים לנותני השירותים
 מלווה במדריכים מקומיים דוברי אנגלית

המחיר אינו כולל:
 אשרת כניסה למיאנמר (כ-70 דולר)
 שתייה בארוחות
 הוצאות אישיות
 ביטוח נסיעות (חובה)
 כל מה שלא מופיע תחת הסעיף "המחיר כולל"

ביטול הטיול עד 80 ימים לפני מועד הנסיעה יחויב בסך של 50 דולר.
דמי הביטול מ-79 ועד 45 ימים לפני מועד הנסיעה ישלם המטייל 20% ממחירו של הטיול.
דמי הביטול מ-44 ועד 30 ימים לפני מועד הנסיעה ישלם המטייל 40% ממחירו של הטיול.
דמי הביטול מ-29 ועד 15 ימים לפני מועד הנסיעה ישלם המטייל 70% ממחירו של הטיול.
דמי הביטול מ-14 ועד 9 ימים לפני מועד הנסיעה ישלם המטייל 90% ממחירו של הטיול.
דמי הביטול מ- 8 ועד מועד יציאת הטיול – ישלם המטייל דמי ביטול מלאים – 100%

לפרטים על תאריכי יציאה והזמנות בקרו בעמוד טיולים מאורגנים לבורמה(מיאנמר)