השכרת רכב בחו"ל

השכרת רכב בחו"ל

טיולי משפחות ומטיילים בחו"ל מלווים לעיתים הרבה התלבטויות סביב נושא השכרת רכב. אספנו עבורכם מספר טיפים שעשויים לעזור לכם לחסוך לא מעט זמן, כסף ועצבים בטיול משפחתי או זוגי בחו"ל.

מה צריך על מנת להזמין ולהשכיר רכב?

על מנת להזמין רכב נדרשים מספר דברים שמומלץ לכם לוודא שיש לכם: 

נדרש פספורט  או כל תעודת זיהוי אחרת שספק הרכב עשוי לדרוש כרטיס אשראי בינלאומי, רשיון בינלאומי, תקין ובתוקף, עם ותק של 12 חודשים לפחות רצוי שנהג הרכב יהיה מעל גיל 21. 
בהשכרת רכב בחו"ל המחירים מאוד משתנים,  חברות שונות להשכרת רכב באותה עיר באותה מדינה יכולות להציע את אותו רכב באותה המדינה, אך פער המחירים יהיה  שונה – כדי לאתר את המחירים הכי זולים בין חברות השכרת רכב בחו"ל מומלץ לבצע השוואת מחירים באתרים השונים.
 

השכרת רכב או תחבורה ציבורית?

אם חופשה מתוכננת להיות בעיר מסויימת או אתר נופש אחד שלא צריך לצאת ממנו, ברוב המקרים תצטרכו בעיקר העברות מהשדה אל המלון לכן עדיף להשתמש בתחבורה ציבורית. במדינות מערביות התחבורה הציבורית נוחה ומפותחת, וגם במדינות עולם שלישי בדרך כלל לא תתקשו למצוא מונית משדה התעופה לבית המלון במחיר הגיוני. בסנוסף, לנהוג בחו"ל זה תמיד אתגר הדורש ריכוז ועירנות גבוהים יותר מאשר נהיגה במדינה מוכרת, נהיגה בצד שמאל של הכביש, כללים וחוקים יכולים להפתיע, וילדים בנסיעות עלולים להיות מרעישים ומתוסכלים אחרי הטיסה עלולים להקשות. גם למצוא חנייה עבור רכב בערים גדולות בעולם היא חוויה לא קלה שלעיתים לוקחת זמן משמעותי מהטיול ועלולה ליצור איחורים ותסכולים.

אם אתם מתכננים לטייל גם מחוץ לעיר או ללון בכמה יעדים כמובן שברוב המדינות, מבחינה כלכלית, אם אתם יותר משני אנשים עדיף לשכור רכב. הן מבחינת נוחות והן מבחינת המחיר, יותר משתלמת.
 

מה אני צריך לחפש כאשר אני בוחר רכב?

במידה ואתם משפחה גדולה המתכננת לטייל למרחקים ארוכים עם מספר רב של אנשים ויש לכם ציוד רב מומלץ ביותר להשכיר רכב מרווח אך במידה ואינכם מעוניינים לנסוע למרחקים ארוכים אין צורך בכך
מומלץ לוודא מראש שקיימת מדיניות דלק "כמו שקיבלתם", מדיניות זו בעצם אומרת שאתם מקבלים רכב מלא בדלק וכשאתם מחזירים אותו לחברה הוא צריך לחזור מלא בדלק כמו שקיבלתם,  מדיניות שיכולה לחסוך לכם כסף רב.

היכן כדאי לבצע את איסוף הרכב?

בתוך שדה התעופה הוא המקום הנוח והנגיש ביותר לביצוע פעולה, אבל שירות שאטל מחוץ לשדה התעופה יכול להיות זול יותר.