דילים לבודפשט

דילים לבודפשט

חבילות נופש לבודפשט

נופש בבודפשט הוא נופש של בניינים מרשימים, כנסיות יפות ופארקים נהדרים. אל תפספסו הזדמנות לנסיעה ברכבת התחתית העתיקה באירופה ואם אתם רק יכולים, הגיעו לעיר בזמן בו מתקיים בה פסטיבל – ויש הרבה כאלה.
דילים לבודפשט

דילים לבודפשט

בין התאריכים, 25.06 - 02.07
Maverick City Lodge
7  לילות לינה בלבד
באישור מיידי
$471
להזמנה מחיר לאדם בהרכב זוג
חבילה לבודפשט

חבילה לבודפשט

בין התאריכים, 23.07 - 25.07
Ibis Budapest Citysouth
2  לילות ארוחת בוקר
חופשה בבודפשט

חופשה בבודפשט

בין התאריכים, 09.07 - 11.07
Ibis Budapest Citysouth
2  לילות ארוחת בוקר
באישור מיידי
$521
להזמנה מחיר לאדם בהרכב זוג
דיל לבודפשט

דיל לבודפשט

בין התאריכים, 16.07 - 18.07
Ibis Budapest Citysouth
2  לילות ארוחת בוקר
באישור מיידי
$503
להזמנה מחיר לאדם בהרכב זוג

חבילות נופש לבודפשט עם אופיר טורס

 

בודפשט היא עיר הבירה של הונגריה המשמשת כמרכז כלכלי, תעשייתי, תחבורתי ותרבותי חשוב עבורה. האוכלוסייה בה מונה כ-1,780,000 תושבים. העיר בודפשט נוצרה מאיחוד של שלוש ערים – בודה, פשט ואובודה בשנת 1873.
נהר הדנובה הזורם בלב העיר מצפון לדרום מחלק אותה לשני חלקים עיקריים:
בודה – ממערב לנהר, אזור הררי ובו גבעת הטירה ושכונות יוקרה ופשט – ממזרח לנהר, אזור מישורי עם פעילות מסחרית, פיננסית וכלכלית ומהווה שני שליש משטח העיר. בבודה ההררית תשע גבעות והמבנים ההיסטוריים החשובים בה הם גבעת הטירה וגבעת גלרט. בגבעת גלרט נמצאת "אנדרטת השחרור", שהוקמה ע"י הרוסים ב-1947 לציון שחרור העיר מהנאצים. בבודה נמצאים גבעת הטירה (הארמון המלכותי, מצודת הדייגים, כנסיית מתיאש), כיכר אדם קלארק, גבעת גלרט (המצודה האוסטרית, אנדרטת השחרור), מוזיאון זמלווייס ועוד.

פשט המישורית מהווה את המרכז התיירותי, המסחרי והפיננסי של העיר ומורכבת ממספר תתי אזורים: בלווארוש – העיר הפנימית שתחומה בשדרה קטנה (מדרחוב ואצי, המוזיאון הלאומי של הונגריה ועוד), ליפוטוארוש – הרובע הקרוי על שם לאופולד השני, במרכזו בניין הפרלמנט ומשרדי ממשלה וציבור, הרובע היהודי (בית הכנסת האורתודוקסי, המוזיאון היהודי ועוד), שד' אנדראשי והפארק העירוני (בניין האופרה, כיכר הגיבורים ועוד) והשדרה הגדולה – חצי מעגל בין גשר מרגיט וגשר פטפי ומקיף את מרכז בודפשט (קניון ווסט אנד, התיאטרון הקומי וכדומה). 
בהונגריה משתרע קו שבר גיאולוגי שיצר נביעה טבעית של מעיינות חמים ובעיר ישנם כ-120 מעיינות. התרבות ההונגרית אימצה את המרחצאות הטורקיות ובעיר מפוזרים כמה מהם אשר מהווים מוקד משיכה לתושבים. בודפשט הייתה במשך השנים מרכז יהודי משגשג ופורח והם קיבלו זכויות מלאות והשתלבו בעולם המשפטים והכלכלה. עלייתו לשלטון של האדמירל מיקלוש הורטי סימנה את תחילת תקופת האסון ליהודים שהיה בעל ברית נאמן לנאצים ולאחר מכן הכיבוש של העיר 1944 ע"י הנאצים. בבודפשט נספו בשואה מאה אלף יהודים מתוך 280,000 שישבו בעיר, הם רוכזו בגטאות וחלקם נפטרו מרעב ומחלות וחלק נשלחו להשמדה באושוויץ.
בנימין זאב הרצל נולד בעיר ושלט במוזיאון היהודי הסמוך לבית הכנסת ברחוב דוהאן, מציין את בית הולדתו. הקהילה היהודית מונה היום 80,000 איש ובעיר מבנים של הקהילה ביניהם בית הכנסת הגדול האורתודוקסי ששרד את השואה מכיוון ששימש את הנאצים כאורווה עבור הסוסים, מוסדות חינוך, מוזיאון יהודי, בית עלמין ועוד. בעיר נמצא בית האופרה, נחשב לאחד היפים באירופה, מבחר בתי קולנוע, גלריות, מוזיאונים ואקדמיה למוזיקה שם נערכים קונצרטים פתוחים לקהל.
 
אתרים מרכזיים בבודפשט

העיר מחולקת לשני חלקים בודה ופשט בכל אחד מהחלקים אטרקציות חשובות ומעניינות.

בודה 

פארק המילניום
- פארק חדש יחסית עם אגם מלאכותי, מדשאות ומסלולי הליכה. בקיץ נערכות במקום הופעות מוזיקה לקהל הרחב.
מצודת הדייגים  - נמצא באזור גבעת המצודה ומציע נוף מרשים על העיר. הארכיטקטורה שלו היא שילב בין ניאו רומי לניאו גותי. השם ניתן בעקבות שוק הדגים שהתקיים במקום לפני כמה שנים.
כנסיית מטיאש - כנסייה יפה ומרשימה שבנויה בסגנון גותי והוקמה בין המאה ה-13 ל-15. השם הרשמי של הכנסייה הוא "הכנסייה של גבירתנו", אך השם הנפוץ יותר ניתן למקום בעקבות המלך מטיאס שהיה היורש העיקרי של הכנסייה.
טירת בודה - ממוקמת על הגבעה בגובה של 50 מטר מעל נהר הדנובה. ההיסטוריה של הטירה מתחילה במאה ה-13. ארמון המלוכה ההיסטורי של מלכי גרמניה והוא בנוי בקצה הדרומי של גבעת הטירה. בטירה שלושה אתרי תיירות מרכזיים
הגלריה הלאומית, הספרייה הלאומית והמוזיאון לתולדות בודפשט. הטירה הוכרזה בשנת 1987 כאתר מורשת עולמית.
הסיטדלה – מבצר מרשים שנבנה במאה ה-19 על גבעה הצופה לעיר. בסמוך למבצר נמצאת אנדרטת החירות המפורסמת שהוקמה ע"י הקומוניסטים לחיילים הסובייטים במלחמת העולם השנייה.
מרחצאות גלרט – מרחצאות הממוקמות בבניין היסטורי שהוקמו בשנת 1908. המקום משלב בין טכנולוגיות ספא חדישות ומגוון טיפולים לבין מסורת ספא עתיקה.

פשט


בית הפרלמנט - שוכן בגדה המזרחית של הדנובה באחד המבנים היפים והמרשימים שבמרכזו כיפה נאו גותית. הבית נבנה בין השנים 1885-1902 והוא מקום מושבו של הפרלמנט ההונגרי.
הבניין בנוי בסגנון נאו גותי ויש לו חזית סימטרית ואורכו 268 מטר. בפנים שני אולמות זהים שבעבר שימשו לבית העליון והבית התחתון. כיום משמש אולם הבית התחתון את הפרלמנט והעליון מושכר ע"י הממשלה לכנסים, קונגרסים וסיורים מודרכים. הבניין כולל גם 10 חצרות, 13 מעליות, 27 שערים, 29 גרמי מדרגות ו-691 חדרים.
בזיליקת סנט סטפן - מבנה יפיפה שמתנשא לגובה של 96 מטרים. הבזיליקה נקראת על שמו של סטפן שהוכתר למלך הונגריה בשנת 1000. הכיפה והתקרה מקושטים במוזאיקה יפה.
בית האופרה - משמש כבית האופרה הלאומי של הונגריה ובתה של האופרה ההונגרית. הבניין שוכן בשד' אנדראשי בלב בודפשט. הוקם בין השנים 1875-1884 ותוכנן ע"י האדריכל מיקלוש איבל. המבנה מעוטר בעושר רב ונבנה בסגנון ניאו רנסנס עם אלמנטים מהבארוק ומעוצב בסגנון פרסה ומכיל 1261 מושבים. במבנה פסלים ותמונות של גדולי האמנים ההונגרים.
בית הכנסת הגדול - נמצא ברחוב דוהאני ונבנה בין בשנים 1854-1859 והוא יכול להכיל כ-3000 מתפללים בשלוש קומות. בית הכנסת משמש חלק מקומפלקס שבו גם מוזיאון לתולדות יהודי העיר, בית קברות ואתר הנצחה ליהודי הונגריה שנספו בשואה. האולם המרכזי שימש בתקופת מלחמת העולם השנייה אורווה לסוסי החיילים הנאצים ואת הריהוט ערמו במרתף. הודות לכך ניצלו הספסלים ששמות המתפללים עוד רשומים עליהם. חלונות בית הכנסת הוטמנו בתוך שקי חול והוסתרו היטב במרתף המוזיאון הלאומי של הונגריה.
המוזיאון הלאומי - התצוגות במקום מתמקדות בהיסטוריה והארכיאולוגיה של הונגריה. במקום פריטי זכוכית, קרמיקה ואין סוף מידע על האימפריה ההונגרית.
השוק הגדול - שוק מקורה בכל מאות דוכנים עמוסים בכל טוב. פפריקה במשקל, גביעי זכוכית, בבושקות ועוד.
* המחיר המוצג תקף להזמנה דרך האתר בלבד. בביצוע הזמנה טלפונית יתווספו דמי שירות.

בודפשט ברגע האחרון
מעוניינים במידע נוסף? מומחי התיירות שלנו ישמחו לסייע
תחזרו אליי