דילים לקוס

דילים לקוס

חבילות נופש לקוס

קוס, האי היווני שממוקם בסמוך לחופי תורכיה, כחלק מקבוצת האיים הדודקאנסיים, מבטיחה לכם חופשה של עונג צרוף. מעט היסטוריה, מעט תרבות והרבה ים, שמש, אוכל מצוין וחגיגות בטברנות היווניות. בזכות כל היתרונות הללו, דילים לקוס מושכים בעיקר בני נוער וצעירים – אבל גם צעירים בנפשם ימצאו באי היווני היפהפה המון עניין וקסם
טיסה לקוס

טיסה לקוס

$315 מחיר לאדם
הזמן

01/12/19 - 05/12/19
טיסות - סדירות אישור מיידי

טיסה זולה לקוס

טיסה זולה לקוס

$355 מחיר לאדם
הזמן

28/11/19 - 01/12/19
טיסות - סדירות אישור מיידי

טיסה לקוס

טיסה לקוס

$337 מחיר לאדם
הזמן

05/12/19 - 08/12/19
טיסות - סדירות אישור מיידי

חבילות נופש בקוס עם אופיר טורס


עיר הבירה של האי נושאת את שמו ובשדה התעופה שלה נוחתות טיסות לקוס. גם אם לא לקחתם דילים לקוס העיר ובחרתם לבלות נופש בקוס באחד מהחופים המקסימים האחרים – כדאי לנצל טיסה לקוס ולפני הנסיעה למלון לסור לעיר ולבקר באזור העתיק שלה. שם, תוכלו להתרשם משרידים של מקדש אפרודיטה, מקדש הרקולס, שרידי האגורה הרומית ומוזיאון ארכיאולוגי המשמר מספר פסלים וכן פסיפס מהמאה השלישית לספירה. דרומית משם תוכלו לבקר בשרידי רחוב רומי מרוצף, אצטדיון ומרחצאות הלניסטיים. אם לקחתם טיסות לקוס, או מעבורת לקוס מבודרום או ממרמריס, לא תוכלו לפספס גם את מצודת האבירים, החולשת על נמל קוס. המצודה נבנתה במאה ה-15 על ידי מסדר האבירים של יוחנן הקדוש, נפגעה ברעידת אדמה במאה ה-16 ושוקמה. היא מורכבת משני חלקים, שתעלת מגן מפרידה ביניהם ושער הכניסה אליה תחום בעמודי בזלת מרשימים. בסמוך לה נמצאים בית העירייה האיטלקי ועץ דולב בן 700 שנה, הקרוי "עץ היפוקרטס" על שם בן האי הנחשב לאבי מדע הרפואה. נופש בקוס יאפשר לכם לטעום מעט מההיסטוריה המרתקת של האי.


דילים לקוס – ביקור במקדש אסקלפיון


אם לקחתם דילים לקוס, מקום הולדתו של היפוקרטס, לא כדאי לפספס את מקדש אסקלפיון, שנבנה לאסקלפיוס אל הרפואה. במקום, הבנוי על שלושה מפלסים, שכן בית ספר עתיק לרפואה שפעל ע"פ שיטותיו של היפוקרטס. היום אולי מקובל לקחת דילים לקוס – אבל בעבר שימש האי מרכז רפואי קדום, שאליו הובאו מלחים לוחמים (מכל הצדדים) כדי לקבל טיפול או המתת חסד. כיום לא נשארו במקום שרידים רבים, אולם מומלץ בכל זאת לשלב נופש בקוס עם טיול לאזור, היות ונשקף ממנו נוף מרהיב של האי קוס מחד, ושל עיירת הנופש התורכית בודרום מאידך.

נופש בקוס – אתרים מומלצים נוספים


אם לקחתם דילים לקוס במטרה לטייל ולא רק לנפוש, ישנם מספר מקומות נוספים שאליהם תוכלו להגיע: בכפר פלאטאני, דרומית לבירה, תוכלו לבקר בבית קברות יהודי. עוד מומלץ לבקר בכנסיית סנט ג'ון, המעוטרת בפרסקאות יפות מהמאות 12-13. בסנט סטפן תמצאו בזיליקה המתפרשת על פני מתחם של שלושה חלקים ונבנתה במאה השישית לספירה. בקוס עצמה כדאי לבקר במרכז העותומאני, הכולל את השוק המקורה, את מסגד דפטרדר ומסגד אטיק וחמאם תורכי שהוסב למסעדה. אם אתם כבר בשווקים – קנו לעצמכם עבודות קרמיקה ומוצרי עור, בהם מפורסם האי.

טיסות לקוס – אל הכפרים

אם לקחתם טיסה לקוס – תוכלו לצאת לטיולי יום מהנים בכפרים הקטנים הפזורים על האי. דילים בקוס אפשר לנצל כדי לבקר בדרום האי, שם מתנשא רכס דיקאוס ומהכפר הקרוב אליו, זיה, ניתן לצאת לטיפוס בין כשעתיים אל הפסגה (846 מטר מעל פני הים) ולהשקיף אל שקיעה מהממת. בכפר פילי הסמוך תוכלו להתרשם מחורבות מצודה ביזנטית, וגם בכפר קפלוס שבדרום מערב האי יש שרידים ביזנטיים מעניינים. כמו כן, גם אם לקחתם טיסות לקוס – אין זה אומר שאתם חייבים להגביל את עצמכם לאי ולהסתפק בנופש בקוס בלבד. מעבורות יוצאות מדי יום אל האי רודוס ואל עיירת הנופש בודרום שבתורכיה. מהעיר קרדאמנה ניתן להפליג אל הר הגעש שבאי ניסירוס, המומלץ לטיולים רגליים. מחוף מסטיכארי ניתן להפליג אל האיים פסרימוס וקאלימנוס, המכונה "האי של שולי הספוגים".

חופשה בקוס – החופים


עם כל הכבוד לעתיקות ולכפרים, האטרקציה המרכזית של האי והסיבה העיקרית שבגללה לוקחים תיירים טיסה לקוס, היא בכל זאת החופים המקסימים שלו. קוס מתהדר ברצועת חוף בת 112 ק"מ והחופים הידועים ביותר בה הם טיגקי, מסטיכארי, מארמרי, לאמבי וקפאלוס. כולם זמינים במסגרת דילים לקוס ובכולם תמצאו קומפלקסים של בתי מלון, מיטות שיזוף ושמשיות על החוף ואפשרויות לעסוק בספורט ימי כגון דיג, גלישה, צלילה ושייט. כדאי לקחת טיסות לקוס כדי לבקר בחוף תרמה המיוחד, המתהדר במעיינות חמים הנשפכים אל הים ובחול שחור.* המחיר המוצג תקף להזמנה דרך האתר בלבד. בביצוע הזמנה טלפונית יתווספו דמי שירות.