דילים לקוס

דילים לקוס

חבילות נופש לקוס

קוס, האי היווני שממוקם בסמוך לחופי תורכיה, כחלק מקבוצת האיים הדודקאנסיים, מבטיח לכם חופשה של עונג צרוף. מעט היסטוריה, מעט תרבות והרבה ים, שמש, אוכל מצוין וחגיגות בטברנות היווניות. בזכות כל היתרונות הללו, קוס מושכת בעיקר בני נוער וצעירים – אבל גם צעירים בנפשם ימצאו באי היווני היפהפה המון עניין וקסם.
חבילות נופש לקוס
דיל לקוס
חבילת נופש לקוס

חבילות נופש בקוס עם אופיר טורס


קוס מלאה בחופים מרהיבים לצד עתיקות מתקופה קדומה. בעיר העתיקה תוכלו להתרשם משרידים של מקדש אפרודיטה, מקדש הרקולס, שרידי האגורה הרומית ומוזיאון ארכיאולוגי המשמר מספר פסלים וכן פסיפס מהמאה השלישית לספירה. דרומית משם תוכלו לבקר בשרידי רחוב רומי מרוצף, אצטדיון ומרחצאות הלניסטיים. לא תוכלו לפספס גם את מצודת האבירים, החולשת על נמל קוס. המצודה נבנתה במאה ה-15 על ידי מסדר האבירים של יוחנן הקדוש, נפגעה ברעידת אדמה במאה ה-16 ושוקמה. היא מורכבת משני חלקים, שתעלת מגן מפרידה ביניהם ושער הכניסה אליה תחום בעמודי בזלת מרשימים. בסמוך לה נמצאים בית העירייה האיטלקי ועץ דולב בן 700 שנה, הקרוי "עץ היפוקרטס" על שם בן האי הנחשב לאבי מדע הרפואה. נופש בקוס יאפשר לכם לטעום מעט מההיסטוריה המרתקת של האי.


ביקור במקדש אסקלפיון


כאמור, קוס הוא מקום הולדתו של היפוקרטס ולכן לא כדאי לפספס את מקדש אסקלפיון, שנבנה לאסקלפיוס אל הרפואה. במקום, הבנוי על שלושה מפלסים, שוכן בית ספר עתיק לרפואה שפעל ע"פ שיטותיו של היפוקרטס. למעשה, בעבר שימש האי מרכז רפואי קדום, שאליו הובאו מלחים לוחמים (מכל הצדדים) כדי לקבל טיפול או המתת חסד. כיום לא נשארו במקום שרידים רבים, אולם מומלץ בכל זאת לשלב נופש בקוס עם טיול לאזור, היות ונשקף ממנו נוף מרהיב של האי קוס מחד, ושל עיירת הנופש התורכית בודרום מאידך.

אתרים מומלצים נוספים


יש לא מעט מה לראות בקוס: בכפר פלאטאני, דרומית לבירה, תוכלו לבקר בבית קברות יהודי. עוד מומלץ לבקר בכנסיית סנט ג'ון, המעוטרת בפרסקאות יפות מהמאות 12-13. בסנט סטפן תמצאו בזיליקה המתפרשת על פני מתחם של שלושה חלקים ונבנתה במאה השישית לספירה. בקוס עצמה כדאי לבקר במרכז העותומאני, הכולל את השוק המקורה, את מסגד דפטרדר ומסגד אטיק וחמאם תורכי שהוסב למסעדה. אם אתם כבר בשווקים – קנו לעצמכם עבודות קרמיקה ומוצרי עור, בהם מפורסם האי.

הכפרים


אנו ממליצים לכם לצאת לטיולי יום מהנים בכפרים הקטנים הפזורים על האי. עוד כדאי לבקר בדרום האי, שם מתנשא רכס דיקאוס ומהכפר הקרוב אליו, זיה, ניתן לצאת לטיפוס בין כשעתיים אל הפסגה (846 מטר מעל פני הים) ולהשקיף אל שקיעה מהממת. בכפר פילי הסמוך תוכלו להתרשם מחורבות מצודה ביזנטית, וגם בכפר קפלוס שבדרום מערב האי יש שרידים ביזנטיים מעניינים. כמו כן, ודאי תשמחו לדעת שביקור באי אינו מחייב שהיה באי עצמו בלבד, שכן יוצאות ממנו מדי יום מעבורות אל האי רודוס ואל עיירת הנופש בודרום שבתורכיה. מהעיר קרדאמנה ניתן להפליג אל הר הגעש שבאי ניסירוס, המומלץ לטיולים רגליים. מחוף מסטיכארי ניתן להפליג אל האיים פסרימוס וקאלימנוס, המכונה "האי של שולי הספוגים".

החופים


עם כל הכבוד לעתיקות ולכפרים, האטרקציה המרכזית של האי היא בכל זאת החופים המקסימים שלו. קוס מתהדר ברצועת חוף בת 112 ק"מ והחופים הידועים ביותר בה הם טיגקי, מסטיכארי, מארמרי, לאמבי וקפאלוס. כולם זמינים במסגרת דילים לקוס ובכולם תמצאו קומפלקסים של בתי מלון, מיטות שיזוף ושמשיות על החוף ואפשרויות לעסוק בספורט ימי כגון דיג, גלישה, צלילה ושייט. עוד כדאי לבקר בחוף תרמה המיוחד, המתהדר במעיינות חמים הנשפכים אל הים ובחול שחור.* המחיר המוצג תקף להזמנה דרך האתר בלבד. בביצוע הזמנה טלפונית יתווספו דמי שירות.