טיול מאורגן לאוזבקיסטן

טיול מאורגן לאוזבקיסטן

הצג רשימת יעדים לבחירה

טיולים מאורגנים לאוזבקיסטן

טיולים מאורגנים לאוזבקיסטן נוחתים בעיר הבירה טשקנט. אוזבקיסטן שוכנת ביבשת אסיה והייתה בעבר חלק מברית המועצות. טיול מאורגן לאוזבקיסטן מציע למטיילים ארץ צבעונית עם מסגדים, שווקים, היסטוריה ארוכת שנים, הרים, מדבריות והרבה ארכיטקטורה מוסלמית עם צבעי טורקיז ואריחים מוסלמים מצויירים
טיול מאורגן לאוזבקיסטן
מאורגן לאוזבקיסטן
מאורגנים לאוזבקיסטן

מאורגנים לאוזבקיסטן

בין התאריכים, 08.07 - 15.07
אוזבקיסטאן -בחזרה אל דרך המשי
8  ימים חצי פנסיון
טיולים מאורגנים לאוזבקיסטן

טיולים מאורגנים לאוזבקיסטן

בין התאריכים, 05.08 - 12.08
אוזבקיסטאן -בחזרה אל דרך המשי
8  ימים חצי פנסיון

טיול מאורגן לאוזבקיסטן


טיולים מאורגנים לאוזבקיסטן, מדינה בחלק המרכזי של אסיה שהייתה בעבר חלק מברית המועצות והפכה עצמאית בשנת 1991. אוזבקיסטן גובלת עם המדינות אפגניסטן, קזחסטן, קירגיזסטן, טג'יקיסטן וטורקמניסטן. טיול מאורגן לאוזבקיסטן מציע לנו טיול במדינה ובה הרים, עמקים, 5% מים ומדבר במערב. בירתה היא טשקנט והיא ושאר הערים המרכזיות נמצאות על דרך המשי שהייתה דרך מעבר חשובה בין סין לאירופה והעבירו בה תבלינים ובדים.

טיול מאורגן לאוזבקיסטן ייקח אותנו למדינה מרתקת ומסתורית עם מסגדים, שווקים והיסטוריה ארוכת שנים. הביקור במדינה יהיה בין ערים עתיקות, אתרים ומרכזים חשובים על דרך המשי, שווקי מסחר וארכיטקטורה מוסלמית שהושפעה מהכובשים השונים לאורך השנים עם אריחים אסלאמיים, כיפות מסגדים בצבע טורקיז וחומות מקיפות ערים עתיקות. האוכל המקומי נפלא ומומלץ לטעום הכול במיוחד לחובבי הבשר.

טיולים מאורגנים לאוזבקיסטן נוחתים בעיר הבירה טשקנט ומציעים עיר מודרנית עם אופי רוסי שנבנתה מחדש לאחר ההרס בשנת 1966. המקומות המומלצים לביקור בעיר הם ככר העצמאות, שוק צ'ורסו, מסגד ג'ומעה, מוזיאונים שונים ועוד. העיר השנייה בגודלה באוזבקיסטן היא סמרקנד ובה מבנים ארכיטקטוניים מרשימים עם מסגד זהב ומסגד ביבי חאנים ושוק ססגוני. העיר השלישית שמומלצת לביקור בטיול מאורגן לאוזבקיסטן היא בוכרה היושבת בנווה מדבר ומוקפת חומה. מדובר בעיר עתיקה עם סמטאות מפותלות, מסגדים, רובע יהודי ושווקים.

הזמינו עוד היום טיול מאורגן לאוזבקיסטן ובואו לראות את הערים היפות עם המסגדים הכחולים המצוירים, לטעום אוכל טעים, לטייל בשווקים הצבעוניים ולחוות את החיים במדינה שעוד לא התפתחה לגמרי ושומרת על צביון עתיק.

טיול מאורגן לאוזבקיסטן – אתרים מרכזיים

טיולים מאורגנים לאוזבקיסטן, ארץ מרתקת עם ערים יפות, עמקים מוריקים, הרים יפים ושטח גדול של מדבר. טיול מאורגן לאוזבקיסטן לוקח אותנו לעיר הבירה טשקנט, לעיר השנייה בגודלה סמרקנד, לעיר הנמצאת בנווה מדבר – בוכרה העתיקה ולעוד ערים קטנות ומרתקות במסלול אוזבקיסטן.

טיול מאורגן באוזבקיסטן – אל עיר הבירה טשקנט, שם גם נוחתות הטיסות המגיעות למדינה. מדובר בעיר עתיקה היושבת על דרך המשי המפורסם, שרובה נהרסה בשנת 1966 בידי רעידת אדמה והיא נבנתה מחדש. בעיר נותרו מספר מבנים ישנים אבל בעיקר יש בה בניינים מודרניים, מלונות, פארקים (פארק האמיר טימור, פארק באבור), שדרות יפות, תיאטראות, מוזיאונים (המוזיאון לאמנות והמוזיאון לאמנות נאה ושימושית), ככרות ומזרקות ואם מגיעים עם הילדים או סתם רוצים משהו אחר אפשר לבלות בפארק המים הנעים. בין האתרים הוותיקים שאפשר לראות בעיר יש את מדרסת קוקלדאש, מסגד יום השישי ומסגד חאסט אימום.

אתרים נוספים מעניינים בעיר – שוק צ'ורסו – שוכן במבנה כיפתי מרשים עם עיטורים אוריינטליים והוא מחולק לשלוש קומות עם בשר, דגים, גבינות, פיצוחים, תבלינים ואפילו אוכל מוכן שניתן לאכול במקום. מחוץ למתחם הכיפתי מתחמים נוספים עם פירות וירקות, מאפים ועוד. ביקור ברכבת התחתית של העיר מומלץ גם הוא – התחנות יפות ובימים אלה יש אישור לצלם בתחנה עצמה. המסגד הלבן, ככר אמיר טמור והמוזיאון, מלון אוזבקיסטן העתיק שנבנה בסגנון סובייטי, מדרחוב אמנים ויד שנייה, האנדרטה לקורבנות הדיכוי, האנדרטה לקורבנות רעידת האדמה של 1966 ואנדרטת ידידות העמים.

טיול מאורגן לאוזבקיסטן ייקח אותנו גם אל העיר השנייה בגודלה במדינה – סמרקנד – אחת הערים העתיקות במדינה וגם היא ממוקמת על דרך המשי. עיר עתיקה עם שלוש מדרסות עתיקות, המוזוליאום גור אמיר בו קבור טימור לנג המצביא המונגולי ובו גם אבן הג'ייד הגדולה בעולם, בית הקברות הגדול עם קברים מצופים אריחים יפים, מסגד ביבי חאנום מבנה מרשים, מצפה הכוכבים אולובק, קברו של הנביא דניאל, רובע יהודי עם בית קברות יהודי, שוק סיאב ועוד. מרכזה של העיר הוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית בשנת 2001.

טיול מאורגן לאוזבקיסטן ייקח אותנו גם לעיר המרתקת והעתיקה בוכרה – העיר ממוקמת בנווה מדבר במרכז המדינה והמים מגיעים אליה מנהר הזרפשן. גם היא יושבת על דרך המשי והיא מחולקת לשני חלקים העתיק והחדש. העיר העתיקה הוכרזה גם היא כאתר מורשת עולמית ובה מסגדים עתיקים, מדרשות, בזארים, מדרסות ומבנים מפוארים נוספים. האטרקציות המעניינות בעיר – מינארט קאלון הגבוה בעיר שנבנה במאה ה-12, מצודת אולוגבק, מתחם הקברים צ'ור בקאר, הבאזר הגדול של העיר – שוק צבעוני ובו מפות ושטיחים. המאוזוליאום סאמאני, ברובע היהודי מומלץ לבקר בבתי הכנסת ומחוץ לעיר אפשר לבקר בארמון הקיץ של האמיר.  
רוצה שמומחה יחזור אליך? נא השאר פרטים
תחזרו אליי