חברת התעופה לופטהנזה

חברת התעופה לופטהנזה

טיסות לופטהנזה למגוון יעדים בעולם

טיסה לברלין עם לופטהנזה
טיסה לפריז עם לופטהנזה
טיסה לפרנקפורט עם לופטהנזה

טיסה לפרנקפורט עם לופטהנזה

$595 מחיר לאדם
הזמן
בין התאריכים, 07/12/23 - 11/12/23
טיסה סדירה
EL-AL
אישור מיידי

חברת התעופה לופטהנזה


חברת התעופה של גרמניה - לופטהנזה הוקמה בשנת 1926 והפכה לחברה שהיא כיום. הענקית הגרמנית, עברה תהפוכות רבות במשך השנים. לופטהנזה היא חברת התעופה הגרמנית הלאומית והחברה הגדולה ביותר בגרמניה בתחומה. לופטהנזה היא גם חברת התעופה החמישית בגודלה בעולם והגדולה ביותר באירופה (מבחינת קיבולת נוסעים). ללופטהנזה צי של כ- 500 כלי טיס, הטסים ל-18 יעדים מקומיים ו-183 יעדים בינלאומיים. כמו כן, לופטהנזה היא מעסיקה מרשימה, עם עשרות אלפי עובדים. אך היא לא התחילה כך.

בתחילה לופטהנזה הייתה תוצאה של מיזוג בין DAL ויוניקרס. לאחר מלחמת העולם השנייה הפכה החברה לחברת התעופה של מערב גרמניה, אך נמנע ממנה לטוס לברלין עד לנפילת הקומוניזם במזרח גרמניה. בשנות השישים רכשה לופטהנזה מטוסי בואינג 737, צעד שמיקם אותה כלקוחה הראשונה של חברת בואינג, שאינה מארה"ב. באמצע שנות השישים כבר הזמינה לופטהנזה עשרות מטוסי בואינג 737.

ביחד עם חברות התעופה טאי איירליינס, יונייטד איירליינס, אייר קנדה וסקנדינאביאן איירליינס סיסטם, לופטהנזה היא גם המייסדת של ברית סטאר, ברית חברות התעופה הגדולה ביותר.

כיום לופטהנזה אוחזת בשני בסיסים: בקלן, שם נמצאת המפקדה ובשדה התעופה של פרנקפורט ולאחרונה הקימה אף נמל בשדה התעופה של מינכן, על מנת להקל על העומס המצטבר בפרנקפורט.

גם בשוק הישראלי, לופטהנזה רושמת נוכחות חזקה עם כ-19 טיסות בשבוע בין ישראל לגרמניה – רובן לפרנקפורט ומקצתן למינכן. יחד עם זאת, בשוק הטיסות בין ישראל לגרמניה, לופטהנזה נאלצת להתמודד לאחרונה עם תחרות קשה מצד חברות תעופה נוספות כדוגמת אייר ברלין. אחד מהצעדים להתמודדות עם התחרות הוא הקמתה של חברת בת בשם ג'רמנווינג'ס, חברת טיסות מוזלות, אשר תתחיל להפעיל טיסות בין קלן לנתב"ג. בנוסף, לופטהנזה בולטת בשוק חברות התעופה בזכות חדשנותה בכלי הטיס. מדיניות זאת שהחלה ברכישת מטוסי בואינג, ממשיכה עם רכישתם של מטוסי איירבאס 380, שנחשבים למטוסי הנוסעים הגדולים בעולם. מלבד לופטהנזה עוד ארבע חברות תעופה מפעילות טיסות עם מטוסים מסוג זה: אמירטס, קוואנטס, אייר פראנס וסינגפור איירליינס.

ניסיון נוסף לחדשנות בא לידי ביטוי בפיתוח צי הפרייבט ג'ט של לופטהנזה, מטוסים פרטיים הזמינים לטיסות פרטיות לפי הזמנה.