טיסות לכרתים

טיסות לכרתים

טיסות זולות לכרתים

טיסות זולות לכרתים

טיסות זולות לכרתים

בין התאריכים, 23.06 - 30.06
טיסה סדירה
AEGEAN AIR
טיסות לכרתים

טיסות לכרתים

בין התאריכים, 07.05 - 16.05
טיסת שכר
CORENDON AIRLINES
טיסות לכרתים יוון

טיסות לכרתים יוון

בין התאריכים, 03.06 - 13.06
טיסה סדירה
AEGEAN AIR
טיסה זולה לכרתים

טיסה זולה לכרתים

בין התאריכים, 08.07 - 17.07
טיסת LOW COST
WIZZ

טיסות לכרתים


טיסות זולות לכרתים אל האי הגדול באיי יוון ושטחו 8300 קמ"ר. כרתים מחולקת לארבעה מחוזות – חאניה, הרקליון, לאסיתי ורתימנו ואוכלוסייתה מונה 624,000 איש. בכרתים מפרצים לבנים, מים תכולים וצלולים, מטעי זיתים, כרמים וצמחייה עשירה, אתרים ארכיאולוגיים, ערים שוקקות ורומנטיות, תופעות טבע ייחודיות, אוכל מצוין, כפרים אותנטיים וחיי לילה סוערים
 

אטרקציות מרכזיות בכרתים
 

הרקליון - עיר הבירה של כרתים ורבים מהמלונות באי שוכנים כאן. באי מוזיאון ארכיאולוגי בו אפשר לראות שרידים לתקופות ישנות. אתרים נוספים בעיר – המצודה הוונציאנית, הלוגיה, מזרקת מורוזיני, עתיקות קנוסוס, האקווריום ועוד. בעיר גם מסעדות ומקומות בילוי נוספים.

המוזיאון לארכיאולוגיה - במוזיאון אפשר לראות את האוסף השלם של ממצאי התרבות והאמנות המינואית – כלי חרס, תכשיטים, פסלים, סרקופגים וציורי קיר מהאתרים קנוסוס ואיה טריאדה. במוזיאון 20 חדרי גלריות עם מוצגים מתקופות של כ-5000 שנה.

המוזיאון לתולדות כרתים - מציג למבקרים את מה שקרה בכרתים בתקופה שמאז הכיבוש הוונציאני. במוזיאון שלוש קומות, המחולקות לפי תקופות ונושאים – ימי הביניים והרנסנס (פסלים, ציורי קיר, בגדים, תכשיטים ועוד), התקופה הביזנטית, הוונציאנית והעותומנית. אחד המוצגים החשובים במוזיאון הוא ציור של אל גרקו מתקופת הרנסנס – תצפית על הר סיני וסנטה קטרינה, שצויר בתקופת שהייתו בוונציה. בחצר האחורית מצבות קבורה של יהודים עם מגני דוד וכתובות ברוסית.

קנוסוס– האתר בו שכנה בירתה של כרתים בתקופה המינואית. האתר נמצא על תל מלאכותי נמוך ומסביב שרידים של 2500 שנות היסטוריה. את העתיקות גילה הארכיאולוג הבריטי, סר ארתור אוונס. סיור במקום מאפשר הצצה לחיים על כל גווניהם- הארמון הגדול, מגורי העם ומקומות הקבורה. מומלץ לשים לב לבנייה המרשימה, ציורי הקיר, תעלות הניקוז, אמצעי החימום והקירור והתאורה.

המצודה הוונציאנית – קולס– שולטת על הנמל העתיק, בזכות מיקומה בקצה המזח. היא עיכבה את הכיבוש התורכי במשך 22 שנה ומתנוסס מעליה האריה המכונף, סמלו של סן מרקו, פטרונה של ונציה. כיום אפשר לראות במתחם תערוכות, ליהנות מקונצרטים והופעות.

האקווריום– אתר חדש באזור, שוכן בבניין מודרני ובתחומי תחנת המחקר הימי. המבקרים יכולים לצפות בסוגים שונים של דגים, המתאימים למי הים התיכון ובנוסף בכרישים, צבי ים ומדוזות.

כרמי יין– כרתים מייצרת כ-20% מהיין היווני ורובו מגיע מאזור עמק פזה. סוגי היינות
המיוצרים במקום הם – הלבן, רוזה ואדום וכן צימוקים מזן סולטאנינה וענבי מאכל רוזאקי. באזור אפשר להתארח ביקבים השונים לראות, ללמוד ואף לטעום מתוצרת המקום.

 

המחוז המערבי וסיור בעיר מומלץ לכל הגילאים. העיר מציגה ערב רב של סגנונות ותרבויות שביחד יוצרות טעמים, ריחות ומראות שונים. אפשר לראות בעיר את הרובע וונציאני שמשתרע בין החומות העתיקות ועד אמצע העיר העתיקה וסביב הנמל הישן והחומות המזרחיות, הרובע הטורקי , מוזיאון ארכיאולוגי, מוזיאון ימי, בית כנסת, שוק גדול וטיולים מחוץ לעיר הבירה לערוץ סאמריה, ערוץ אימברוס, אתרי טבע מעניינים כגון רכס הרי לפקה אורי, מפרץ קיסמאמוס וחצי האי גראמבוסה.

המוזיאון לארכיאולוגיה - ממוקם בתוך כנסייה פרנציסקנית מהמאה ה-16. במוזיאון ממצאים ארכיאולוגים שנאספו מהתקופה הניאוליתית ועד הרומית הכוללים כלי חרס, לוחיות כתובות, תכשיטים, פסלים וגלילי אבן.

המוזיאון הימי - נמצא ברובע הוונציאני, במבצר פריקה. המוזיאון מציג את ההיסטוריה המפוארת של הספנות היוונית ושל כרתים במיוחד, מוצגים שם מודלים של ספינות, חפצים, תמונות וממצאים שהועלו מלב ים.

השוק המרכזי - נקרא גם אגורה ומדובר בשוק מקורה ומומלץ לטיול. בשוק מסעדות זולות ודוכני מזון שאפשר לקנות בהם כל מה שתחפצו לאכול במהלך הביקור בעיר.

בית הכנסת "עץ החיים"– השריד האחרון ליהדות כרתים - עבר שיפוץ לפני כמה שנים ומציג את חיי היהודים בכרתים כולל התייחסות לתקופת השואה, מה שהביא לחורבנה של הקהילה היהודית במקום. בית הכנסת בנוי לפי המסורת האיטלקית יוונית ובו היכל ובמה הניצבים אחד מול השני בסמוך לקירות המזרחי והמערבי. הקהל עומד סמוך לקירות הצפוניים והדרומיים. בנוסף בבית הכנסת חצר ששימשה לקבורה ומקווה.
 

רתימנו
 

אחת הערים היפות והמרתקות נויש בה השפעות מכל אחת מהאומות שכבשו אותה לאורך השנים. העיר מציעה שלל אפשרויות של טיולים כולל בסביבתה, חופים לבנים, חיי לילה ופינות שקטות ופסטורליות. בעיר אפשר לראות את המבצר, הנמל הוונציאני, העיר העתיקה, מזרקת רימונידי עם שלושת האריות ועוד. מחוץ לעיר מומלץ לנסוע לטייל בכפר אנויה המסורתי עם הבתים שבנויים על צלע ההר, כפר מרגריטס עם עבודות הקדרות וכלי החמר ומנזר מוני ארקאדיו היפיפה.

המבצר / המצודה– הוקם במאה ה-13 כדי להגן על העיר והורחב בשנת 1580. במאה ה-20 המתחם עבר שינויים משמעותיים ואכלס בנייני מגורים רבים ומאוחר יותר אף את בית הכלא האזורי ובית זונות. כיום אפשר מהמבצר להשקיף על הסביבה אל העיירה ואל הים. בכניסה אליו מוזיאון ארכיאולוגי קטן עם תערוכות קבועות מתקופות קדומות.

מוזיאון הפולקלור וההיסטוריה– יושב בבניין מגורים וונציאני משוחזר עם מבנה פנימי וחצר. במוזיאון 8 אולמות המציגות קולקציות של טקסטיל ואריגה, רקמה ותחרה, קרמיקה, תצלומים היסטוריים ומפות, נשק ומטבעות. מעל 5000 פריטים מהמאה ה-17 ועד ה-20.

הנמל הוונציאני והעיר העתיקה– הוקם במאה ה-13 ושומר בצורה מרשימה עד לימינו. אכלס בזמנו ספינות מלחמה. בקצה שובר הגלים ניצב מגדלור מהתקופה התורכית.
 

לאסיתי - כרתים
 

המחוז מציע אטרקציות מעניינות . עיר הבירה של המחוז היא איוס ניקולאוס ויש בה איכות חיים, שמחה, אפשרויות בילוי מגוונות ואגם שהמיתולוגיה היוונית מספרת שהאלה אתנה רחצה בו. עוד בעיר – מוזיאון לארכיאולוגיה, חופים נקיים, בתי קפה וחנויות. מחוץ לעיר אפשר לטייל בכפר קריצה עם הכנסייה המפורסמת וציורי הקיר, האי ספינאלונגה – "אי המצורעים", רמת לאסיתי עם הנופים היפים שמשובצים בתחנות רוח ומערת דיקטאון.

המוזיאון לארכיאולוגיה– אחד החשובים בכרתים. מציג את החיים במזרח כרתים ב-5000 השנים האחרונות. מוצגים מהתקופה הניאוליתית ועד לתקופה הרומית, 1500 כלים מהתקופה המינואית הראשונה וכן בתי קברות מאותה תקופה וכלי נחושת.

ספינאלונגה – "אי המצורעים" – על אי סלעי קטן בנו הוונציאנים מבצר ענק, כדי להגן על שלטונם. המבצר היה כל כך איתן שרק הוא שרד את ההתקפה של התורכים. המקום שימש כמקלט לפליטים הוונציאנים ורק 30 שנה מאוחר יותר התורכים השתלטו עליו. בשנת 1903 התחילו היוונים לשלוח לאי מצורעים מכיוון וזו הייתה מחלה מדבקת ולא היה לה טיפול. החולים הושטו למקום בסירות ועברו דרך שער במבצר "שער דנטה". החולים הרגישו טוב יותר באי והממשלה דאגה לשלוח להם אספקה שוטפת דרך הים. עם תחילת השימוש בתקופות יעילות פסקו החולים ולא היה צורך להעביר אותם לאי ובשנת 1957 אחרון האנשים עזב את האי.
כיום משמש האי כאתר תיירות פופולרי ואפשר להגיע לאי ולסייר במבצר, בכנסייה ובבתים הנטושים.

* המחיר המוצג תקף להזמנה דרך האתר בלבד. בביצוע הזמנה טלפונית יתווספו דמי שירות. 

שאלות ותשובות

באיזה חודש או עונה הכי זול לטוס לכרתים?

בחודשי החורף המחירים זולים יותר, אבל במידה ורוכשים כרטיסים מספיק זמן מראש, ניתן למצוא מחירים שווים ומבצעים

איזה חברות תעופה טסות מישראל לכרתים?

חברות התעופה שטסות מישראל לכרתים הן ישראייר, בלו בירד ו-Hahn Air

האם אני צריך ויזה לכרתים?

אין צורך בוויזה ליוון – כרתים

כמה ימים מומלץ להקדיש לביקור בכרתים?

בכרתים מבחר של אטרקציות, בתי מלון מכל הסוגים ואפשרויות טיול ברחבי האי. כמות הימים היא בהתאם לכמה שתוכלו לקחת, ניתן גם לצאת לשייט באיים סמוכים

האם יש טיסות ישירות לכרתים?

כן, ישראייר, בלו בירד ו-Hahn Air טסות ישירות לכרתים

כמה שדות תעופה יש בכרתים?

בכרתים 3 שדות תעופה, השדה הגדול שרוב הטיסות מישראל מגיעות אליו נמצא בהרקליון 'ניקוס קזנצקיס', במרחק של 5 ק'מ מהעיר, השדה השני בגודלו נמצא כ-20 דקות נסיעה מחאניה והנמל השלישי הוא נמל פנימי בסיטיה

מהו משך הטיסה מישראל לכרתים?

הטיסה מישראל לכרתים אורכת כשעה וחמישים דקות

כמה טרמינלים יש בשדה התעופה הרקליון בכרתים?

לשדה התעופה בהרקליון שני טרמינלים – טרמינל אחד לנוסעים והשני למטען

מהו שדה תעופה הקרוב ביותר למרכז העיר?

שני שדות התעופה קרובים למרכז, כל אחד נמצא בעיר אחרת בתוך האי

איך אני מגיע משדות התעופה בכרתים למרכז העיר?

משדה התעופה של הרקליון אפשר להגיע בעיר במונית או אוטובוס 78 שיוצא כל 10 דקות. הוא עובד בין השעות 05:00-00:00 ולוקח לו 20 דקות. מהשדה של חאניה אפשר לקחת אוטובוס שלוקח לו חצי שעה נסיעה והוא עובד בין השעות 07:15-21:15 או מונית. משדה התעופה סיטיה אפשר להגיע לעיר רק במונית

אילו חנויות יש בשדה התעופה בכרתים?

בשדה התעופה של הרקליון מסעדה, ברים, בית קפה, דיוטי פרי, קוסמטיקה, חנות מתנות וגלידה. בשדה התעופה חאניה דיוטי פרי, מסעדות ובתי קפה

האם יש בשדה התעופה אטרקציות למשפחות עם ילדים?

אין בשדות התעופה אטרקציות לילדים

איזה אטרקציות יש בשדה תעופה בכרתים בזמן שאתם מחכים לקו קונקשן?

בשדה התעופה עצמו אין אטרקציות, ניתן להגיע לעיר בזמן קצר של 20-30 דקות ולבלות שם את זמן ההמתנה עם האטרקציות של העיר או בחוף הים

רוצים לקבל עוד פרטים ? המומחים שלנו ישמחו לחזור אליכם
תחזרו אליי