דילים לברטיסלבה

דילים לברטיסלבה

חבילות נופש לברטיסלבה

חבילות נופש לברטיסלבה, בירת סלובקיה, היא פנינה אירופאית, שבנייניה יפים, עם עיר עתיקה מרשימה, מוזיאונים, בתי קפה, פאבים ומסעדות. חבילות לברטיסלבה מחייבות ביקור בטירה המרשימה, בשער מיכאל העתיק, בארמונות, בקתדרלות וגם בנתיב המורשת היהודית. כמובן, כדאי לנצל את החבילה לברטיסלבה כדי לבקר באחד מאתרי הספא המפנקים של העיר
טיסה לברטיסלבה

טיסה לברטיסלבה

בין התאריכים, 08.07 - 13.07
טיסת LOW COST
WIZZ
טיסות לברטיסלבה

טיסות לברטיסלבה

בין התאריכים, 08.07 - 13.07
טיסת LOW COST
WIZZ
טיסה זולה לברטיסלבה

טיסה זולה לברטיסלבה

בין התאריכים, 29.06 - 06.07
טיסת LOW COST
WIZZ
טיסות לברטיסלבה סלובקיה

טיסות לברטיסלבה סלובקיה

בין התאריכים, 24.08 - 03.09
טיסת LOW COST
WIZZ

דילים לברטיסלבה עם אופיר טורס


ברטיסלבה היא בירת סלובקיה עם כ-500,000 תושבים. היא ממוקמת בפינה הדרום מערבית של סלובקיה, על נהר הדנובה וגובלת באוסטריה והונגריה. בברטיסלבה ממוקמים כל מוסדות הממשלה והפרלמנט, אוניברסיטאות, מוזיאונים, גלריות, מוסדות כלכליים, תרבותיים וחינוכיים. 
חבילה לברטיסלבה תיקח אתכם לראות את בנייניה העתיקים של העיר הנמצאים באזור העיר העתיקה – בית העירייה ובו שוכן מוזיאון ברטיסלבה, שער מיכאל, ספריית האוניברסיטה שהייתה מושב הפרלמנט של ממלכת הונגריה, ארמון גראסאלקוביץ וקתדרלת סנט מרטין. אתרים נוספים מומלצים – טירת ברטיסלבה, טירת דווין, התיאטרון הלאומי, המאוזוליאום של "חתם סופר" ועוד.

דילים לברטיסלבה – אטרקציות מעניינות


דילים לברטיסלבה מציעים לכם לראות את האטרקציות - טירת ברטיסלבה– הטירה הוקמה במאה ה-9 והיא נמצאת 85 מטר מעל לדנובה וצופה על העיר כולה, היא המבנה הבולט ביותר בעיר ומופיעה בסמל העיר. מכונה גם "שולחן הפוך" בשל הצריחים המעטרים את ארבע פינותיה. בתקופה הרומית שימשה כחלק ממערך ההגנה ובמשך השנים נהרסה ונבנתה מחדש ואף שונה סגנונה. כיום בטירה מספר מוזיאונים. בחצר הטירה ניצב פסלו של המלך סואטופלוק, כשהוא רכוב על סוסו ופניו מופנות לנוף שתחתיו.

שער מיכאל– שער מיכאל נבנה במאה ה-13. השער הוא היחיד שנותר מחומות העיר המקוריות מימי הביניים ואחד המבנים העתיקים בעיר. לשער הייתה תפקיד חשוב בתקופה שברטיסלבה הייתה בירת הונגריה. המלך הנבחר היה נכנס עם פמלייתו דרך השער עד לכנסיית מיכאל הקדוש, שם הוא נשבע בפני הארכיבישוף.

הכיכר המרכזית– נמצאת בעיר העתיקה ומושכת אליה מדי יום מאות אנשים. בכיכר מסעדות, בתי קפה, עצים נותני צל, פסלים, מזרקות, בית העירייה הישן עם מגדל השעון , מבחר בניינים מהמאה ה-15 , דמותו של האיש שבקיר וארמונות מתקופות שונות וסגנונות שונים כגון ארמון הארכיבישוף שנמצא מאחורי בית העירייה הישן, מדובר בארמון בארוק קלאסי, צבוע בוורוד ומעוטר במגוון קישוטי בארוק ורוקוקו.

קבר החת"ם סופר– על גדות הדנובה לרגלי גבעת הטירה נמצא המאוזוליאום של משה סופר, הידוע בשם "החת"ם סופר" 1762-1839. המאוזוליאום נמצא מתחת לפני הקרקע ובשנים 1670-1847 האזור למעלה שימש כבית קברות. בשנת 1942 החלו לבנות מנהרה מתחת למבצר ולכן הוחלט לפנות את בית הקברות. מהקברים הוצאו הגופות ונקברו בקבר אחרים בבית הקברות של הקהילה היהודית. הקברים של החת"ם סופר וחשובי העיר שומרו ע"י הקהילה היהודית והוחלט לבנות לבסוף את הכביש מעל בית הקברות. לקברים נבנה מעין מרתף תחת פני האדמה. בשנת 2002 הוכרז בית הקברות כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו.

אתר ההנצחה סלוין למשחררי העיר– נבנה במקום הגבוה ביותר בעיר למרגלות הרי הקרפטים. הוא נבנה בשנות ה-50 של המאה הקודמת לזכר שחרור העיר ע"י החיילים הסובייטים בשנת 1945. גרם מדרגות גדול מוביל לבית קברות שבו 6 קברי אחים ו-278 קברי יחיד. באתר פסלים שהחשוב ביניהם הוא אובליסק גבוה שבראשו פסל של חייל המשחרר מניף דגל. עוד במקום פסלים של יוצרים חשובים בסגנון סובייטי.

מגדל סנט מיכאל– נמצא גם הוא ברובע העתיק ונבנה במאה ה-14. המגדל שימש כמקום שמירה על הכניסה הצפונית לעיר והוא עדיין החלק השמור ביותר מן החומה המבוצרת. אפשר לטפס למעלה המגדל ולצפות על הסביבה כולה כולל על הנהר והמצודה. באולמות התחתונים של המגדל תצוגת כלי נשק.

התיאטרון הלאומי – שוכן בשני מבנים אחד בתיאטרון הישן, מבנה ניאו רנסאנס מהמאה ה-19 ונמצא בעיר העתיקה והשני – התיאטרון החדש שנבנה בשנת 2007 על גדות הדנובה. בתיאטרון הפקות אופרה, בלט ודרמה.

נופש בברטיסלבה המלצות ולבילוי מחוץ לעיר


דילים לברטיסלבה מציעים לכם גם טיולים לאטרקציות מחוץ לעיר - טירת דווין – נמצא כ-8 קילומטר מחוץ לעיר במעלה הדנובה, על הגבול בין אוסטריה לסלובקיה. מדובר בטירה הרוסה כמעט כליל, אתר ארכיאולוגי חשוב. במקום הוקם מבצר בימי הקלטים שנהרס ונבנה מחדש מספר פעמים. הנופים מהטירה מרשימים.

דילים לברטיסלבה – הקהילה היהודית
כמובן דילים לברטיסלבה מציעים לכם להכיר את הקהילה היהודית שהוקמה כבר במאה ה-11 , כיום חיים בעיר כ-1000יהודים. הקהילה היהודית מפעילה בברטיסלבה את פרויקט נתיב המורשת היהודית, המאגד בתוכו 24 אתרי מורשת יהודית בסלובקיה עצמה. בעיר ברטיסלבה שלושה אתרים – קבר חת"ם סופר, המוזיאון היהודי ובית הכנסת האורתודוכסי.


* המחיר המוצג תקף להזמנה דרך האתר בלבד. בביצוע הזמנה טלפונית יתווספו דמי שירות.