חברת התעופה אירופלוט

חברת התעופה אירופלוט

טיסות אירופלוט למגוון יעדים בעולם

חברת התעופה אירופלוט 


אירופלוט היא חברת התעופה הלאומית של רוסיה, שמומנה על ידי הממשלה הרוסית ובסיסה במוסקבה (בשדה שרמטייבו - Sheremetyevo Airport). תחילתה של החברה בשנת 1923, אז שימשה כחברת התעופה הלאומית של ברית המועצות והחברה בעלת המונופול על שוק התעופה הסובייטי. למעשה, בימיה הטובים, הייתה אירופלוט אחת מחברות התעופה החזקות בעולם.

טיסות אירופלוט – התפורר הקומוניזם, הוחלפו המטוסים

כיום ולאור התפרקותה של ברית המועצות, נשבר המונופול התעופתי ונכנסה תחרות מצד חברות תעופה אחרות. רק הלוגו של החברה עדיין משמר את סמל הקומוניזם, הפטיש והמגל. אירופלוט, הנרתמת לצורך לשנות את תדמיתה הקומוניסטית והמיושנת ולהתנער מהשם הבעייתי שרכשה לה, בעקבות תאונות תעופה רבות, נוקטת בימים אלו בצעדים משמעותיים, על מנת ליישר קו עם מתחרותיה.

כך למשל, מוכרת החברה את רוב המטוסים הרוסיים, אשר בבעלותה ומחליפה אותם בהדרגה במטוסים שיוצרו על ידי המערב. בנוסף, חברת התעופה היא בעלת המרכז הגדול בעולם לבקרת טיסה במזרח אירופה ועתידה לפתוח בית ספר להכשרת טייסים. 

אירופלוט מצטיינת

בשנת 2008 זכתה אירופלוט בתחרות הפרוייקט האקולוגי הטוב ביותר של השנה מהמשרד למשאבים טבעיים ואקולוגיה של רוסיה. זכייה זו מצביעה על היותה של החברה מגויסת למגמה האקולוגית העולמית.

טיסות אירופלוט בישראל

כיום חברת אירופלוט, שאוחזת במשפט Sincerely Yours. Aeroflot , היא חברת התעופה הגדולה ביותר ברוסיה ואחת מחברות התעופה הותיקות בעולם. החברה טסה בכ-96 יעדים ב-48 מדינות (28 יעדים מצויים בתוך רוסיה) ומובילה כמעט 10 מליון נוסעים בשנה. צי החברה מכיל כ-91 מטוסים (ו-96 הזמנות). לאירופלוט נמל בשדה התעופה שרמטייבו שבמוסקבה וארבעה סניפים ברוסיה בערים: St. Petersburg, Sochi Magadan ו- Krasnoyarsk. החל בינואר 2010 החלה להפעיל אירפלוט טיסות בין אילת (שדה התעופה העובדה) למוסקבה והכך הפכה למתחרה של חברות התעופה ארקיע, אל על (סאן דור) וישראייר. בנוסף, מבקשת אירפלוט להפעיל טיסות בין תל אביב למוסקבה, אך הגישה לטיסות אלה, נחסמת בפניה, בשעה זאת, בשל התנגדותה של מובילת הקו, חברת התעופה הרוסית טרנסאירו.