טיול מאורגן לפולין

טיול מאורגן לפולין

הצג רשימת יעדים לבחירה

טיולים מאורגנים לפולין

טיול מאורגן לפולין, מדינה במרכז אירופה הנושקת לים הבלטי. מאז הצטרפותה לאיחוד האירופאי נרשם גידול של תיירים במדינה שיש בה כל כך הרבה מה לראות ולעשות. טיולים מאורגנים לפולין ייקחו אותנו אל הערים הגדולות - ורשה, קרקוב, לובלין, יציעו לנו ערים עתיקות, אגמים יפים, יערות בתוליים, גבעות ציוריות, פארקים לאומיים ועוד כל כך הרבה
טיול מאורגן לוורשה
טיול מאורגן לוורשה פולין
מאורגנים לפולין
טיול מאורגן לפולין

טיול מאורגן לפולין עם אופיר טורס 


מסלול טיול מאורגן לפולין


יום 1: תל אביב – ורשה – קרקוב - נחיתה בסביבות השעה 09:00 בשדה התעופה של ורשה. ניסע לעבר קרקוב, בירת דרום פולין והיפה בעריה. עם ההגעה בשעות הצהריים המוקדמות נצא לסיור ברובע היהודי קאזימייז', נבקר בבית הכנסת של הרמ"א, בבית הקברות בו הוא קבור ואשר היווה את בית הקברות המרכזי של יהדות קראקוב טרום מלה"ע השניה, בבית הכנסת Temple ובבית הכנסת IZsaak. נגיע למלוננו, בו נשהה 3 לילות, להתארגנות ומנוחה.

יום 2: קרקוב – אוושוויץ - בירקנאו - קרקוב - לאחר ארוחת הבוקר נצא לאחד הימים החשובים והחשובים ביותר בכל הטיול. היום נגיע למחנות הריכוז וההשמדה, אושוויץ - בירקנאו, בהם נרצחו מיליונים מבני עמנו. נראה את שער הכניסה עליו מופיעה הכתובת "העבודה משחררת", פסי הרכבת בהם נכנסו קרונות הבקר מלאי היהודים שהובלו למחנות, המוזיאון הנורא המציג את חפציהם של הנרצחים, בלוק המוות, בלוק הניסויים הרפואיים, בלוק 15, תאי הגזים והקרמטוריום. נסיים את הביקור באנדרטה המרשימה שהוקמה במקום ומשמשת כמקום מרכזי לכל טקסי הזיכרון הנערכים שם. בשעות אחה"צ נחזור לקרקוב לרחוב לליפובה, שם נראה את המפעל המפורסם של אוסקר שינדלר ונלמד על סיפורו המדהים ופועלו להצלת היהודים. נראה גם את מיקומו של בית המרקחת של תדאוש פנקייביץי, חסיד העולם שסייע ליהודי גטו קרקוב. (דמי כניסה לשני האתרים אינם כלולים). יינתן זמן חופשי לארוחת ערב ושיבה למלון ללינה בסופו של יום לא קל וכבד נפשית. 

יום 3: קרקוב – זאקופנה - קרקוב - עם סיום ארוחת הבוקר, נצא דרומה לכיוון הרי הטטרה והגבול עם סלובקיה ונבקר בעיירת הסקי והנופש המפורסמת זאקופנה. במהלך מלחמת העולם השנייה היוותה העיירה מרכז למחתרת הפולנית ותחנת חשובה בנתיב הבריחה בשל מיקומה הגיאוגרפי וגובהה. נעלה ברכבל לפסגת הר גובאובקה, לתצפית מדהימה על הנוף ונקנח בשוק הגדול והצבעוני של העיר. בתום יום הסיור היפה, נחזור לקרקוב ולעת ערב נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית במרכז העיר. נהנה ממראה העיר היפה בלילה ונשוב למלוננו.

יום 4: קרקוב - ורשה - היום נארוז את חפצינו ובטרם נעזוב את קרקוב נבקר בעיר העתיקה ובמתחם וואוואל ובו נמצאים ארמון מלכי פולין והקתדרלה ונהנה משיטוט בשוק הפשפשים סוקינניצה בכיכר Nowy ומביקור לרכישת מתנות ומזכרות אחרונות ב- Cloth Hall. בשעות אחה"צ המוקדמות נעשה את דרכנו לעיר הבירה, ורשה. נגיע למלוננו להתארגנות ומנוחה. נשהה במלון 3 לילות.

יום 5: ורשה - לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור בוורשה היהודית. נתחיל במוזיאון לתולדות יהדות פולין, המלווה אותנו מתחילת ההשתקעות במדינה ועד שקיעתה בתום מלחמת העולם השניה והשואה. בסיום הביקור המרשים, נמשיך דרכנו בכיכר המשלוחים הסמוכה, ממנה נשלחו היהודים למחנות המוות ונלך בנתיב הגבורה העובר דרך מילא 18, מקום המפקדה של המחתרת היהודית בגטו, אנדרטת רפפורט לזכר מרד גטו וורשה ועוד. נשוב למלוננו בתום יום אפוף היסטוריה של שואה ותקומה.

יום 6: ורשה - היום נמשיך את סיורנו בוורשה. נתחיל את יומנו בסיור בבית הקברות היהודי העתיק ומשם נמשיך לרחוב זלוטה, כאן נראה את השריד היחיד שנותר מחומת הגטו שעלה בלהבות עם כניסת כוחות הברית לוורשה. נצפה על בית הכנסת נוז'יק, היחיד שנותר מתרבות עשירה ומפוארת. בשעות אחר הצהריים, נבקר בעיר העתיקה של ורשה, פארק וואז'נסקי, גן ססקי והליכה מאנדרטת קופרניקוס ועד כיכר שלושת הצלבים. לפני חזרתנו למלון יינתן זמן לקניות וארוחת ערב.

יום 7: ורשה – לודז' - לאחר ארוחת בוקר מוקדמת, נארוז את חפצינו וניסע ללודז' המרוחקת כ- 130 קמ' מוורשה. עם הגעתנו נבקר בבית העלמין היהודי שחל הקהילה שהיתה השנייה בגודלה בפולין, בתחנת ראדגאסט שהיוותה נקודת טרנספורט למחנות הריכוז. נבקר בקרון רכבת בו הובלו היהודים ונתרשם עמוקות מהמוזיאון המנציח את אחת התקופות החשוכות בהיסטוריה שלנו. נבקר באנדרטת הלב השבור שהוקמה לזכר הילדים שנכלאו במחנה הריכוז בלודז' ונבקר בפארק הניצולים שניטע ע"י ניצולי המחנות המונצחים ע"ג העצים. לעת ערב נטייל ברחוב פיוטרוווסקה המרכזי. בתום הסיור, נגיע למלון בלודז' להתארגנות ולינה.

יום 8: לודז' - ורשה – תל אביב - לאחר ארוחת בוקר, נארוז את חפצינו ונעזוב את המלון. נתפעל מארמונו של ישראל פוזננסקי, תעשיין יהודי שבנה בעיר לודז' את אחד המבנים המפוארים שהיו בה ומשם ניסע למנופקטורה, בית החרושת לטקסטיל של פוזננסקי, המהווה היום מרכז גדול לקניות ובילויים. בשעות אחה"צ המאוחרות נעשה דרכנו לשדה התעופה ונמריא בסביבות 22:30 חזרה ארצה. נחיתה משוערת לפנות בוקר.


המחיר כולל:
• טיסות אל על לוורשה
• 7 לילות בבתי מלון מדרגה ראשונה על בסיס ארוחת בוקר
• ארוחת ערב במסעדה מקומית בקרקוב
• אוטובוס צמוד ממוזג ונוח לאורך כל ימי הטיול
• מדריכים מקומיים דוברי אנגלית באתרים הנדרשים עפ"י המסלול
• כניסות לאתרים שבמסלול הטיול
• מדריך ישראלי דובר עברית

המחיר אינו כולל:
• כל מה שאינו נזכר ב"המחיר כולל"
• ארוחות נוספות
• הוצאות אישיות וביטוח
• 5 אירו לאדם ליום - טיפ מומלץ למדריך
 
רוצה שמומחה יחזור אליך? נא השאר פרטים
תחזרו אליי