דילים לקרקוב

דילים לקרקוב

חבילות נופש לקרקוב

קרקוב, העיר השנייה בגודלה בפולין ואחת העתיקות, שוכנת על גדות נהר הוויסלה. חבילות לקרקוב יביאו אתכם עתיקה עם מבחר אטרקציות כגון ההיכל, כנסיית סט מארי, אוניברסיטה עתיקה, טירה מלכותית ומבנים היסטוריים שונים
חבילה לקרקוב
דיל לקרקוב
דיל זול לקרקוב
חבילת נופש לקרקוב

דילים לקרקוב – פולין עם אופיר טורס 


דילים לקרקוב, העיר השנייה בגודל בפולין ואחת הערים העתיקות, שוכנת על גדות נהר הוויסלה. לעיר היסטוריה מפוארת ומושכת תיירים רבים כל השנה. בעיר מבחר אתרי מורשת עולמית שהוכרזו בשנת 1978. חבילות לקרקוב מציעות לכם לראות את העיר העתיקה הכוללת מבנים ישנים, קתדרלות מפוארות, ארמונות, פסלים וככר מרכזית גדולה, מהתקופה של ימי הביניים המאוחרות או מתקופת הרנסנס. האטרקציות המרכזית הן – מצודת וואבל, הגשרים היפים על נהר הוויסלה, בית הקברות היהודי עם המצבות המעוטרות, ארמון מלכי פולין, בית החרושת של שינדלר, תל קושצ'ושקו ומחוץ לעיר מומלץ לנסוע למכרות המלח של וילוצ'קה ומחנה אושוויץ – בירקנאו.

הזמינו עוד היום חבילת נופש לקרקוב ובואו ליהנות מהעיר היפה, הבניינים ההיסטוריים, הסמטאות הצרות, חיי הלילה הסוערים והעובדה שהכול בה זול.

חבילת נופש לקרקוב – אתרים מרכזיים


דילים לקרקוב היפה ששימשה בעבר כמקום מושבם של מלכי פולין והמבנים ההיסטוריים, הסמטאות והרחובות נשמרו ולכן תיירים רבים מגיעים לעיר לראות את היופי, ליהנות מחיי הלילה התוססים ואף לעשות קניות בעיר הזולה. מה כדאי לראות בעיר–

העיר העתיקה– בעיר העתיקה של קרקוב מבחר מבנים עתיקים מימי הביניים – כיכר השוק הגדולה מסוגה באירופה וסביבה מבנים יפים, חנויות, בתי קפה, תערוכות וכרכרות עם סוסים לתיירים. במרכז הכיכר מבנה אבן גותי, ששמו "אולם הבדים" – שימש בעבר למכירת בדים וכיום משמש כשוק עתיקות. בזיליקת מריה הקדושה עם שני מגדלים גותיים, גבעת ואבל – על הגבעה שוכן הארמון המלכותי ששימש את מלכי פולין בעבר וכן קתדרלה בה נערכו טקסי ההמלכה. פסל דרקון מוצב לרגלי הגבעה, על שפת הנהר והוא פולט מדי כמה דקות להבת אש. הדרך המלכותית בה עברו שיירותיהם של מלכי פולין אל הטירה המלכותית. האוניברסיטה היגלונית, כנסיית סט אדלברסט והכנסייה הדומיניקנית.

רובע קז'ימייז'– זהו הרובע היהודי של קרקוב שהיה בעבר עיר נפרדת ושוכן מעברו השני של נהר הוויסלה. הרובע עבר בשנים האחרונות שיפוצים ולהלן האטרקציות המרכזיות – רחוב סזרוקה עם המסעדות היהודיות, חנות ספרים ושבעת בתי הכנסת, בית הכנסת ובית הקברות ע"ש משה איסרליס – היחיד שפעיל בעיר ומתקיימים בו טקסים, צמוד אליו נמצא בית הקברות היהודי. בית הכנסת העתיק מהמאה ה-15 המשמש כיום לתערוכות זמניות. בית הכנסת הרפורמי מהמאה ה-19 ניזוק בתקופת המלחמה וכיום הוא פעיל רק מס' פעמים בשנה. המוזיאון היהודי – גליציה, המוזיאון לחקר מורשתם של יהודי פולין לאורך השנים ומתקיימים בו תערוכות, הרצאות וקונצרטים. המוזיאון במפעל של אוסקר שינדלר – במבנה המפורסם שוכנים שני מוזיאונים שונים – הראשון במשרדים לשעבר מתאר את חיי היהודים תחת הכיבוש הנאצי ופועלו של אוסקר שינדלר והשני באולמות הייצור – הוא מוזיאון לאמנות בת זמננו.

מחוץ לעיר – מחנה ההשמדה אושוויץ בירקנאו – כשעתיים נסיעה מהעיר נמצא מחנה ההשמדה הגדול. ניתן לראות במקום את השרידים של הכניסה הראשית, מסילת הברזל ותאי הגזים. המחנה מתפקד כמוזיאון ובו ניתן לסייר עצמאית או עם מדריך.