טיול מאורגן לסרביה

טיול מאורגן לסרביה

הצג רשימת יעדים לבחירה

טיול מאורגן לבלגרד

טיול מאורגן לסרביה, מדינה בלקנית שהייתה בעבר חלק מיגוסלביה והפכה לעצמאית בשנת 2006. טיולים מאורגנים לסרביה מציעים למטייל את הרי הבלקן, נהר הדנובה חוצה אותה, הרי הקרפטים בסמוך לגבול עם רומניה, 5 פארקים לאומיים עם אגמים ומרחבים ירוקים וכמובן את עיר הבירה בלגרד

טיול מאורגן לסרביה- בלגרד


כוכבי הטיול:
בלגרד ,אופלנץ, זלטיבור כולל שמורת זלטיבור, שמורת אובץ כולל שייט בנהר, נובי סאד – דרך היין, חבל וויבודניה, סרמסקי קארלובצי (עיר היין), ביקור בכפר של אמיר קוסטוריצה

יום 1: תל אביב- בלגרד - ניפגש בשדה התעופה ונטוס בטיסה ישירה לבלגרד, בירת סרביה. לאחר הנחיתה, נצא לסיור היכרות ראשוני עם העיר היפה השוכנת לגדות נהר הדנובה. בשל מיקומה על צומת דרכים בלב הבלקן, בלגרד חוותה אירועים היסטוריים מכוננים אשר הותירו את חותמם בפסיפס המשלב סגנונות בנייה ייחודיים לכל תקופה ותקופה. נראה את המבצר המרשים החולש על העיר ועל נהר הדנובה ונמשיך אל בית העירייה ההדור אשר שימש כמרכז העירוני בימי הזוהר של יוגוסלביה הגדולה. בלגרד שימשה כבירתה של האימפריה היוגוסלבית והעושר הרב עדיין ניכר במבנים, בגנים ובשדרות עד היום. נסייר במדרחוב העיר ולאחר מכן נגיע למלוננו.

יום 2: בלגרד - תצפית ממגדל הטלוויזיה - בלגרד התחתית - סיור ערב - את היום נקדיש לסיור מעמיק בבלגרד. נגיע אל מגדל הטלוויזיה "אבלה" ונעלה לתצפית. נראה את העמק בו שוכנת העיר ואת מבניה השונים. נמשיך את הסיור ונבקר במצודת קאלמגדן, הממוקמת במפגש הנהרות סאווה והדנובה. נבקר בעיר התת-קרקעית, נערוך סיור מרתק במבוך המנהרות ונשמע את סיפורם החשוב של מנהרות אלו. נמשיך ונבקר בכיכר הרפובליקה ולאחר מכן נגיע לכנסיית סנט סאווה שבנייתה נמשכת למעלה ממאה שנים וטרם הסתיימה. אחר הצהריים נבקר באתר ההנצחה לזכרו של טיטו, המנהיג היוגוסלבי הנערץ. לקראת ערב נגיע לסיור ברובע סקדרלייה השוקק חיים, אזור הקניות והבילויים של בלגרד ולאחריו נמשיך לשוטט רגלית במרכז בלגרד.

יום 3: בלגרד-נובי סאד- דרך היין - לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לחבל וויבודינה, צפונית לבלגרד, אל העיר נובי סאד, המשמשת כבירת החבל והעיר השנייה בגודלה בסרביה. בהגיענו נבקר במבצר פטרוברדין הצופה על העיר ועל נהר הדנובה ולאחר מכן נבקר בבית הכנסת היפה, בו נשמע את סיפורה של קהילת יהודי נובי סאד. בשעות הצהריים המאוחרות, נגיע לביקור בסרמסקי קארלובצי, עיר היין הרומנטית של סרביה. נהלך ברחובותיה הציוריים הבנויים בסגנון בארוקי מיוחד ונחוש את האווירה הייחודית של העיר וכמובן שנזכה לטעום מהיינות האיכותיים של האזור ביקב המקומי.

יום 4: בלגרד- אופלנץ- זלטיבור - היום ניסע לעבר חבל סומדיה, הידוע כחבל היין והכרמים של סרביה. נגיע לאזור הגבעות של אופלנץ ונבקר בטופולה, בה נולד מייסד שושלת המלוכה הסרבית – ג'ורג' השחור, שהוביל את סרביה לעצמאות על ידי מרד בשלטון העותומאני. נבקר בכנסייה בה קבורים בני המלוכה ונתרשם מציורי הקיר היפים האופייניים לכנסיות האורתודוקסיות. כמו כן נבקר בביתו של פטר הראשון, שלימים ייסד את ממלכת יוגוסלביה. ביתו הוסב למוזיאון מעניין וחשוב בהיסטוריה היוגוסלבית. בתום הסיור נמשיך בנסיעתנו אל הרי זלטיבור, שם נמצא מלוננו.

יום 5: שמורת אובץ- שייט בנהר- שמורת זלטיבור - לאחר ארוחת הבוקר, נצא ליום טיול מרתק בשמורת הטבע אובץ. השמורה שוכנת בקצה רכס האלפים הדינאריים ואת השמורה חוצה נהר האובץ, אשר לאורך השנים חצב בעמק ויצר קניון יפה משופע בפיתולים. אם מזג האוויר יאפשר, נצא לשייט על הנהר בין קירות הקניון התלולים והצמחייה הסבוכה המעטרת את הסביבה. אם יתמזל מזלנו נוכל לצפות בנשרים המאפיינים את מרחב השמורה. לאחר הביקור בשמורה, נמשיך בנסיעה בכבישים ההרריים של שמורת זלטיבור ונגיע לביקור במנזר "מילסאווה". זהו מנזר מהמאה ה-13, אשר נבנה על ידי המלך ולדיסלב ומהווה דוגמה למופת, לאדריכלות סרבית מרשימה בשילוב ציורי קיר מרהיבים.

יום 6: זלטיבור- "רכבת הפסים הצרים"- הכפר של קוסטוריצה - בשעות הבוקר, נצא לנסיעה חווייתית ב"רכבת הפסים הצרים". רכבת זו זכתה לפרסומת בזכות סרטו של אמן הקולנוע הסרבי אמיר קוסטוריצה, "החיים הם נס". הבמאי צילם את רוב הסרט באזור זה והחליט בתום הצילומים להקים במקום כפר נופש ייחודי בלב הטבע. מסלול הנסיעה ברכבת מוביל אל רכסי הרי הזלטיבור המרשימים. נעבור דרך מנהרות החצובות בהרים, כפרים ציוריים בהם ניתן לרדת ולבקר ומסביב נוף משכר. נקנח בביקור בכפר הנופש הייחודי של אמיר קוסטוריצה.

יום 7: זלטיבור- בלגרד - לאחר ארוחת הבוקר, נשלים את ביקורנו באזור שמורת זלטיבור. נתרשם ממערת "סטופיקה פיצ'ינה", שנהר זורם בקרקעיתה ולאחר מכן נמשיך בדרכנו לכיוון בלגרד. במהלך הדרך נעצור לביקור במוזיאון האתנולוגי "טרזיצה", המציג את המורשת הסרבית ונתרשם מסגנון החיים המסורתי האופייני לאזור הבלקן. נגיע חזרה לבלגרד ובמידה והזמן יאפשר נעצור לקניות באחד ממרכזי הקניות הגדולים של העיר ובהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה לתל אביב.

המחירים כוללים:
v טיסות תל אביב – בלגרד- תל אביב
v בתי מלון - אכסון במלונות בדרגת תיירות טובה, בהתאם לכלול בתוכנית הטיול
v תחבורה – אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע הסיורים
v תשר (טיפים) לנותני השירותים בחו"ל
v מדריך מקצועי מבית אופיר טורס

המחירים אינם כוללים:
v תשר למדריך הקבוצה
v הנפקת דרכון ו/או הארכת תוקפו (על הדרכון להיות בתוקף למשך 6 חודשים מיום תחילת הטיול)
v תוספת דלק ומיסים – תוספת דלק שתחול לאחר 1.1.2016 וכן מיסי נמל בחו"ל
v דמי סבלות
v כל מה שלא כלול בסעיף "המחירים כוללים" 
רוצה שמומחה יחזור אליך? נא השאר פרטים
תחזרו אליי