שייט עצמאי בנהרות הונגריה

שייט עצמאי בנהרות הונגריה

שייט עצמאי בנהרות הונגריה עם חברת NICOLS 

שייט נהרות ביעד חדש בנהר הכפרי של הונגריה.


לחברת השיט NICOLS שני מעגנים חדשים בהונגריה אשר תוכלו לבחור היכן להתחיל את השייט. מעגן אחד ב- Kiskore הדרומית, יאפשר לכם להפליג בין אגמים ופארקים לאומיים. המעגן השני נמצא ב-Tokaj הצפונית, כאשר כאן תפליגו בליבו של עמק היין ההונגרי המפורסם.

Tokaj
המוכרת גם כעיר היין והפסטיבלים, ממוקמת בעמק ולאורך נהר Bodrog River. העיר מלאה במסעדות ויקבים ותיקים החברים באתרי המורשת של אונסק"ו. לואי ה14 בעצמו נהג לשתות שם את היין המפורסם ועליו אמר "זהו המלך של כל היינות". ישנם שלושה כיווני הפלגה מהמעגן - כיוון ראשון לאורך נהר הבודרוג, דרך עיירת הגבול עם סלובקיה, עצירה גם בפארק האטרקציות הגדול Zemplen. במסלול החזרה תישנו לילה של עגינה בסמוך לטירת Sarospatak, ביקור בכפר בודרוגקרסטור, שם ניתן לקחת שייט בקאנו לפארק השמורה בודרוזוק טוקאז. לאורך כל המסלול ישנם פסגות הרים שדות ומטעי גפן יפיפיים.

כיוון הפלגה אחר הוא להפליג על Upper Tisza צפונה לכיוון Tiszaberced ובהמשך ל- Dombrad או להפליג דרומה באזור כפרי.

TOKAJ נמצאת במרחק של שעתיים וחצי מבודפשט  

שייט בנהר  נהר  טיולי בטבע


מסלול ההפלגה 

מסלול חופשת שייט זה של שבוע מאפשר לנו לגלות את כרמי טוקאי המפורסמים בעולם. בעוד אנו שטים על נהרות טיצה וגם בודרוג, נתפעל מהנופים הטבעיים שהשתמרו, טיולי טבע ושחייה בנהרות. בסיס היציאה ממוקם בלב טוקאג 'בצפון מזרח הונגריה, בנקודת המפגש של הנהרות טיצה ובודרוג בלב אזור יין מפורסם. למרגלות הרי זמפלן שם נוכל לגלות אזור טבעי עשיר בנופים של הרי געש קדומים המכוסים יערות.

את השייט נתחיל בעירה טוקאי בכיוון סאטוראלוג'וחלי בגבול סלובקיה. נשוט במים הרגועים של נהר בודוג - Bodrog. במהלך השייט נעבור למרגלות הרי זמפלן הרי געש לשעבר המכוסים עתה יערות. שורות הגפנים הנטועות למרגלות ההרים הללו הפכו את האזור למפורסם בעולם ייצור היין. אם שטים עם ילדים חובה לעצור בפארק השעשועים זמפלן קלנדפארק (Zemplén Kalandpark theme park) בו יש פעילות רבה לילדים. 

בהפלגה דרומה, נגיע לארמון ראקוצ'י בסרוספטאק (Rakóczi Palace in Sárospatak)- בו נתפעל מהאדריכלות המרתקת של הרנסאנס. נשוט במימי הנהר הרגועים של הupper tisza, אשר הם מושלמים לשחייה. זו הזדמנות לנצל את היתרון בסירות של ניקול  nicols המצוידות כולן בסולם ליציאה לשחייה ונועד כדי להקל על כניסה ויציאה מהמים וכן להיעזר במקלחון שעל הסיפון. 

מה ניראה במסלול ההפלגה? 
בלב הכרמים ההונגריים המפורסמים בטוקאי, זו נקודת המפגש של הנהרות טיצה ובודרוג. במקום זה נוצר מיקרו אקלים ייחודי אשר אחראי לטעם הייחודי של היינות המפורסמים בעולם של טוקאי. ביקב ראקוצ'י יש אלפי חביות עץ אלון של יין לבן איקוני המתיישן באווירה הלחה של מחילות שנחפרות בסלע הוולקני. כדאי לבקר בו לפני יציאה לשייט. כדאי להצטיידו ב Tokaji Aszú המתוק להמשך המסע שלכם! כמו כן, כדאי לגלות יותר אודות מה שכינה לואי ה -14 "יין המלכים ומלך היינות". 

באזור Bodrogkeresztúr: צפו בציפורים נודדות בשייט בין הכרמים וכרי דשא. אזור זה מוגן והוא ביתם של ציפורים נודדות רבות. Sárospatak המשך שייט בנהר הבודרוג - באזור זה אין מתחרה לנוף המרהיב הנשקף מהסירה על ארמון ראקוצ'י עם המגדל האדום ובו היה צינוק  מימי הביניים ומתוארך למאה החמש עשרה. למרות הראות הטובה בעת ההפלגה בסירה מומלץ לבקר בארמון ראקוצ'י, שנבנה מחדש במאה השש עשרה ומציג ארכיטקטורת רנסאנס מעולה. חובה לבקר בכנסייה הגותית הגדולה של ורטמפלום ולמשפחות עם ילדים ביקור בברכות השחייה של ורגדו פורדו.

טירה  ילד במים  עיר על הנהר

 
רוצים לקבל עוד פרטים? המומחים שלנו ישמחו לחזור אליכם
תחזרו אליי