טיסות להונגריה

טיסות להונגריה

טיסות זולות להונגריה

טיסות להונגריה אשר נמצאת במרכז אירופה וגובלת עם הארצות אוסטריה, סלובקיה, אוקראינה, רומניה, סרביה, קרואטיה וסלובניה. שטחה הכולל מסתכם ב-93,030 קמ"ר והנוף מורכב בעיקר ממישורים, גבעות והרים נמוכים בצפון. המדינה מחולקת לשניים ע"י נהר הדנובה. בודפשט היא בירת הונגריה וחיים בה כ-1,780,000 תושבים. העיר מחולקת לשני חלקים בודה ופשט ויש בה הרבה אתרים מרכזיים מומלצים לטיול – גבעת הטירה, כנסיית מטיאש, פארק המילניום, מצודת הדייגים, טירת בודה, הסיטדלה, בית הפרלמנט, בזיליקת סנט סטפן, השוק המקורה, בית האופרה, ביתה כנסת הגדול ועוד. היהודים במדינה מהווים כ-0.1% וחיים בעיקר בבודפשט
טיסה לבודפשט

טיסה לבודפשט

בין התאריכים, 30.07 - 31.07
טיסת שכר
ישראייר
טיסות לבודפשט הונגריה

טיסות לבודפשט הונגריה

בין התאריכים, 06.08 - 09.08
טיסת שכר
ישראייר
טיסות זולות לבודפשט

טיסות זולות לבודפשט

בין התאריכים, 23.07 - 29.07
טיסה סדירה
EL-AL
טיסות לבודפשט

טיסות לבודפשט

בין התאריכים, 23.07 - 24.07
טיסה סדירה
EL-AL

טיסות להונגריה עם אופיר טורס


טיסות להונגריה – אתרים מרכזיים


בודפשט בירת הונגריה והמרכז הכלכלי, תעשייתי, תחבורתי והתרבותי החשוב של המדינה. העיר נוצרה מאיחוד של שלוש ערים – בודה, פשט ואובודה בשנת 1873. נהר הדנובה חוצה את העיר לשני חלקים בודה ופשט. בכל אחד מהחלקים אפשר לראות אטרקציות מעניינות או סתם לטייל ברחובות היפים.

טיסות להונגריה - אטרקציות בבודה - בודפשט 

מצודת הדייגים– אחד הסמלים המפורסמים ביותר בעיר. המצודה נמצאת על גבעת המצודה ואפשר להשקיף ממנה על כל העיר. למצודה 7 צריחים המסמלים את שבעת השבטים ההונגרים שבנו את העיר. שמה של המצודה, ניתן לה בעקבות שוק דגים שהתקיים באזור בעבר הרחוק.

כנסיית מטיאש– "הכנסייה של גברתנו" – נבנתה במאה ה-15 על חורבות כנסייה קדומה. הכנסייה שופצה במאה ה-19 בסגנון ניאו גותי. היא נקראת ככה על שם המלך מטיאש שהתחתן עם המלכה ביאטריס בכנסייה. בכנסייה וויטראז'ים צבעוניים המתארים אירועים מחיי דמויות נוצריות ומימין לאפסיס, מדרגות המובילות אל המוזיאון בו מוצגות איקונות נוצריות, חפצי קודש ואוצרות.
טירת בודה / ארמון בודה– הארמון המלכותי ההיסטורי של מלכי הונגריה. הוא בנוי בקצה הדרומי של גבעת הטירה. בטירה שלושה אתרי תיירות מרכזיים – הגלריה הלאומית, הספרייה הלאומית והמוזיאון לתולדות העיר. הטירה הוכרזה כאתר מורשת עולמית בשנת 1987.

הסיטדלה – מצודה נמוכה שנבנתה ע"י השליטים האוסטרים במאה ה-19, כדי לחזק את שליטתם בתושבי העיר לאחר מלחמת העצמאות ההונגרית. המצודה נמצאת על גבעת גלרט המתנשאת לגובה 140 מטר מעל העיר. בסמוך אליה על ניצבת אנדרטת החירות שהוקמה ע"י הקומוניסטים לחיילים הסובייטים במלחמת העולם השנייה והמקום מקווה נקודת תצפית נפלאה על העיר, כמו כן בצלע הגבעה הפונה לדנובה אנדרטה עם דמותו של גלרט, המנופף בצלב לעבר תושבי העיר ומוקף קשת עמודים דקורטיביים, הוקם במאה ה-20.

טיסות זולות להונגריה - פשט– בודפשט 


בית הפרלמנט– מקום מושבו של הפרלמנט ההונגרי, נבנה בין השנים 1885-1902, בסגנון ניאו גותי ושוכן בגדה המזרחית של הדנובה. בבניין 691 חדרים ואולמות ענק, 10 חצרות, 13 מעליות, 27 שערים, 29 גרמי מדרגות וכיפה גדולה שגובהה 96 מטר. בכיכר הירוקה נערכים מדי פעם טקסים לאומיים. בבניין נמצא אחד הפריטים החשובים והמוגנים במדינה – הכתר המלכותי של אישטוון הראשון, מהמאה ה-11.

בזיליקת סנט סטפן– הכנסייה הגדולה ביותר בבודפשט, שמתנשאת לגובה 96 מטר. היא נבנתה בין השנים 1851-1906 וקרויה על שמו של סטפן הקדוש שהוכתר למלך הונגריה בשנת 1000. בזמן מלחמת העולם השנייה היא הופצצה וניזוקה קשות, במהלך השנים שופצה מחדש. הכיפה והתקרה מקושטים במוזאיקה.

בית האופרה – נבנה במאה ה-19, בין השנים 1875-1884 ע"י האדריכל מיקלוש איבל. הבניין משמש כבית האופרה הלאומי של הונגריה וביתה של האופרה ההונגרית. בחזית הראשית פסלים של גדולי המלחינים ושני פסלי ספינקס מגנים על הכניסה. בפנים מבואה מפוארת עם שני גרמי מדרגות ויצירות אומנות. האולם הראשי יכול להכיל עד 1300 איש ועל תקרתו מצוירים אלי יוון העתיקה ונברשות מפוארות.

בית הכנסת הגדול– נמצא ברובע היהודי והוא הגדול ביותר באירופה. הוא נבנה בין השנים 1854-1859 בסגנון רומנטי. בית הכנסת יכול להכיל עד 3000 מתפללים בשלוש קומות. כמו כן הוא חלק מקומפלקס שמכיל מוזיאון לתולדות יהודי העיר, בית קברות ואתר הנצחה יהודי הונגריה שנספו בשואה. בית הכנסת נשרף ע"י תומכי הנאצים בשנת 1939 ובזמן המלחמה המבנה שימש את הנאצים כמוצב פיקוד. האולם המרכזי שימש חלק מהתקופה כאורווה לסוסי החיילים והריהוט המקורי נערם במרתף ובכך ניצל. על הספסלים רשומים שמות המתפללים שמרביתם נספו בשואה, כמו כן חלונות בית הכנסת הוטמנו בתוך שקי חול והוסתרו היטב.

השוק המרכזי של בודפשט– שוק מקורה ואחד הגדולים במרכז אירופה. השוק שוכן במבנה מרשים מהמאה ה-19 ומשתרע על פני שלוש קומות. קומת הקרקע מוקדשת לתבלינים מכל העולם כולל הפפריקה ההונגרית המפורסמת, שום נקניקיות, בשר, ירקות ופירות, מאפים, מוצרי חלב, יין מקומי ועוד. בקומה העליונה דוכני מזון מוכן ומעדנים מקומיים, לצד יינות ומזכרות, סוחרי אמנות, מלאכת יד, תיקים ועוד. בקומה התחתונה סופרמרקט בינוני עם מאכלים יבשים, דוכן חמוצים ומתחם דגים ופירות ים טריים. השוק מקיים בסופי שבוע יריד אוכל על פי ארצות והמקום סגור בימי ראשון.

מוזיאון "בית הטרור"– אחד המוזיאונים החשובים שנפתחו בשנים האחרונות והוא נמצא בבודפשט. המוזיאון שופך אור על תקופות חשוכות בהיסטוריה – השלטון הנאצי והשלטון הקומוניסטי והוא נפתח בשנת 2002. הבניין שימש בעבר כמטה מפלגת "צבא החץ" הנאצי ובתקופה הקומוניסטית מטה המפלגות במדינה. במוזיאון ארבע קומות, במסדרון אפל בכניסה מוצגות תמונותיהם של קורבנות הטרור וכן טנק. במרתף הבניין אפשר לראות את תאי הכליאה והעינויים. בכניסה לקומה השנייה מכונית מפוארת שחלקה הפנימי מואר והאורות כבים לאיטם ומתנגנת מוזיקה עצובה.

אטרקציות נוספות בהונגריה–
פארק הפסלים– מוזיאון פתוח שמהווה תזכורת לתקופה הקומוניסטית ולרודנות. הפארק נמצא בפרברי בודפשט ויש בו 41 פסלים, שניצבו במחוזות שונים של העיר בתקופת השלטון הקומוניסטי, בין השנים 1945-1989. עם נפילת המשטר הוחלט לבחור מספר פסלים ולהציב אותם בפארק מיוחד שמהווה זכר לאותה תקופה. שער הכניסה לפארק נראה כמו כניסה למוזיאון או בניין והוא בנוי בסגנון קלאסי, אך מעבר לשער אין כלום פרט לשמיים וזה נועד לרמוז על כך שאין בקומוניזם המשכיות. כמו כן, למרות שמדובר בשער כניסה, לא ניתן להיכנס דרכו לפארק אלא דרך שביל צמוד. בכניסה לפארק ביתן עם תערוכת צילומים וכן דגם נוסף של פסל המגפיים של סטאלין, סמלו של המשטר ושל נפילתו. גם חנות מזכרות יש במקום עם גלויות, נרות בדמותו של סטאלין ודיסקים עם מארשים קומוניסטים.

אגר
עיירה ציורית בצפון הונגריה שידועה בזכות המצודה שלה, המרחצאות החמים, מבנים היסטוריים, רחובות אבן יפים, חנויות חמודות, בתי קפה והיינות האדומים והלבנים. העיר נראית כאילו שלפו אותה מימי הביניים. בעבר חיו בעיר יהודים ונותרו בית כנסת שבעבר היו בו שני עוגבים, שמשמש כיום כגלריה לתמונות. מומלץ לעשות טיול בעיר לראות את הבניינים ההיסטוריים, את הרובע היהודי שהיה תוסס בעבר, תערוכות, את האוניברסיטה של העיר שם מתקיימים בימי הקיץ הופעות ואת כנסיית הארכיבישוף. מתחת לעיר מחסני יין ישנים, שחלקם הוסבו לפאבים וברים.

חובבי הטרקים ישמחו לטפס על הרי המטרה, ההר הגבוה ביותר בהונגריה בגובה של 1014 מטרים. אזור נהדר לטיולים והעפלה לפסגת ההר. במרכז העיר אנדרטה היסטורית, המסגד הצפוני ביותר בעולם, גידולי גפנים המספקים כ-400 סוגים שונים של יין, פארק עם שבילים ומערות ועוד.

ברך הדנובה –
מסלול טיול הכולל שלוש עיירות קטנות ויפות. נמצא בחלק הצפוני של הונגריה, היכן שמתעקל נהר הדנובה. העיירות הן – אסטרגום, סנטאנדרה – עיר האמנים ווישגארד.
סנטאנדרה– עיירת אמנים שנמצאת 20 דקות נסיעה מבודפשט. בעיירה אפשר לבקר במוזיאונים, גלריות, חנויות מזכרות, כנסיות, בתי קפה ומסעדות. כדאי לשוטט ברחובות הציוריים, בין הסמטאות הקטנות והחנויות הצבעוניות.
מוזיאון המרציפן מומלץ במיוחד ובו תערוכה של פסלים העשויים כולם ממרציפן, רוב הפסלים הן דמויות מאגדות הילדים, מבנים ואתרים. בקומה השנייה חנות ענקית שמוכרת מרציפן בכל מיני טעמים וסוגים.
וישגראד– העיירה נמצאת במרחק 20 קילומטר מהעיר סטאנדרה. עיירה שקטנה ונעימה עם גבעה שבראשה נמצאת מצודת וישגראד. המצודה נבנתה בין המאות 13-14 ושימשה את מלכי הונגריה. אפשר להסתובב במצודה ולראות את החדרים, הלבוש המסורתי, החפצים השונים ששימשו את אנשי המלוכה ולעלות למגדל התצפית שממנו ניתן להשקיף על העיר. בעיר גם מסעדת אבירים שמהווה אטרקציה נחמדה עם אוכל הונגרי מסורתי, האורחים יושבים בשולחנות עץ ארוכים וצוות המסעדה לבוש בבגדי מלוכה עתיקים.
אסטרגום– עיירה נוספת המרוחקת כ-70 ק"מ מבודפשט, שמשמשת אחד המרכזים הדתיים החשובים בארץ וגרים בה כ-30,000 תושבים. זהו מקום משכנו של הארכיבישוף ופה הוכתר המלך ההונגרי הנוצרי הראשון, בימים שהיה במקום ארמון מלוכה שנהרס לאחר פלישת המונגולים ומאוחר יותר ניזוק בידי הטורקים, הארמון שוחזר וכיום משמש כמוזיאון. בעיירה גם קתדרלה גדולה, הגדולה במדינה, שנבנתה על הריסות כנסייה מהמאה ה-12 ובה אוסף של תשמישי קדושה עשויים אבנים טובות, כסף וזהב ולידה קפלה העשויה שיש אדום.


* המחיר המוצג תקף להזמנה דרך האתר בלבד. בביצוע הזמנה טלפונית יתווספו דמי שירות. 
רוצים לקבל עוד פרטים ? המומחים שלנו ישמחו לחזור אליכם
תחזרו אליי