טיסות לדבלין

טיסות לדבלין

טיסות זולות לדבלין

דבלין היא בירת אירלנד ושוכנת במרכז החוף המזרחי, בשפך נהר הליפי. אוכלוסייתה מונה 527,000 איש. בדבלין מבנים יפים מהתקופה הוויקטוריאנית, רחובות וכיכרות רחבים, מוזיאונים רבים, ברים מומלצים בהם אפשר לטעום את הבירה המקומית או וויסקי, מסעדות, מוזיקה ותרבות. בין האתרים המומלצים: טירת דבלין, בית הכלא קילמיינהאם, קתדרלת סנט פטריק, הספרייה הלאומית, אוניברסיטת טריניטי, המוזיאון הלאומי, מרכז המבקרים של גינס ועוד.
טיסה לדבלין

טיסה לדבלין

בין התאריכים, 06.07 - 13.07
טיסה סדירה
AIR FRANCE
טיסות זולות לדבלין

טיסות זולות לדבלין

בין התאריכים, 06.07 - 13.07
טיסה סדירה
AIR FRANCE
טיסות לדבלין אירלנד

טיסות לדבלין אירלנד

בין התאריכים, 06.07 - 13.07
טיסה סדירה
AIR FRANCE
טיסות לדבלין

טיסות לדבלין

בין התאריכים, 28.06 - 05.07
טיסה סדירה
SWISS

אתרים מרכזיים בעיר

טירת דבלין – העיר דבלין קיבלה את שמה מהביצה (בריכה שחורה) שעמדה במקום הטירה. הטירה הוקמה במאה ה-13 והייתה מוקד הכוח של השלטון האנגלי משנת 1171 עד 1922. היא מאפשרת הצצה לחיים של שליטי אותה תקופה. הטירה שימשה במשך השנים גם כבית זמני של מוסדות משפט איריים וכיום משמשת למטרות טקסיות ומרכז ועדות. בטירה מספר מבנים – המגורים של משנה המלך ששימשו בעבר את שליט בריטניה, הכנסייה המלכותית, אולם סנט פטריק – אולם נשפים גדול וחדר הכס המלכותי. הטירה פתוחה לציבור הרחב חוץ ממקרים שהיא משמשת למטרות רשמיות את הממשלה. אפשר לבקר במסגרת סיור מאורגן בחלקים מהמתחם כולל חדרים באזור המגורים ומתחם החפירות הארכיאולוגיות.

התעלה – נבנתה במאה ה-18 ולאורכה גשרי עץ וסכרים קטנים שיוצרים מפלונים. במים שטים ברבורים וברווזים צבעוניים. משני צדי התעלה שבילים מסודרים, ספסלים, דשא, פסלים ושדרות עצים. אם רוצים ליהנות מהליכה רגועה או פיקניק זה בדיוק המקום.

כיכר מריון – גן מעוצב מהמאה ה-18 ובו פינות חמד, יצירות אמנות ופסלים שהמפורסם בהם הוא פסלו של אוסקר ווילד, שגדל בסמוך לפארק. הגן מוקף בבתים עתיקים שסגנונם שייך לארכיטקטורה הגיאורגיאנית וסמוך לטריניטי קולג'. בשבת וראשון מתקיים שוק אמנים על גדר הגן.

פארק סן סטפנס גרין – גן קסום ומומלץ. בפארק עצים אדירים, דשאים נרחבים, פרחים, ברכות ומזרקות. אפשר ליהנות משלווה ורוגע, לטייל עם הילדים, להתחרדן בשמש או סתם לשבת על הספסל.

בפינה הצפון מערבית של הפארק גן לעיוורים, עם צמחי ריח ותבלין שאפשר למשש וכתוביות בכתב ברייל עם שמות הצמחים. עוד בצפון הפארק אגם עם מפל מלאכותי, ברווזים וגשר ומחוץ לפארק כרכרות רתומים לסוסים ואפשר לצאת לסיבוב ברחבי העיר.

דבלין

12°-31°
שלישי 14°-29°
רביעי 11°-27°
חמישי 10°-24°

מוזיאון גינס – המוזיאון נפתח בשנת 2000 והוא נראה כמו כוס גינס ענקית עם קומה שקופה, שמזכירה את פס הקצף של הבירה. הביקור במוזיאון הוא חוויה שכן אתה הופך להיות חלק מתהליך הייצור של הבירה. במקום גם מעבדת טעימות, אזור החביות וקומת הקצף בה תקבלו פיינט חינם. הביקור במוזיאון מתאים גם לילדים.


כלא קילמיינהם – הכלא הלא מאויש הגדול באירלנד שעבד בין השנים 1796-1924. הוא ממחיש למבקר בצורה דרמטית את החיים בתקופת פעילותו. בכלא נכלאו מנהיגי המרידות שידעו האירים בהיסטוריה שלהם. הביקור בכלא מתבצע בסיור מאורגן וכולל ביקור במוזיאון ובאזור התאים.

המוזיאון הלאומי – המוזיאון פרוס על פני שלושה אתרים בעיר ומחולק לתחומי אמנות, היסטוריה, ארכיאולוגיה וטבע. במחלקת האמנות וההיסטוריה אוסף מרשים של אוצרות מדינה – כלי כסף, קרמיקה, זכוכית, כלי נשק, מטבעות ועוד. במתחם השני של הארכיאולוגיה וההיסטוריה חפצים בני 9000 שנה ועד ימינו, כלי זהב פרה היסטוריים, תכשיטים מימי הביניים ועוד. במוזיאון השלישי – מוזיאון הטבע, חיות רבות כולל כאלו שנכחדו או שעומדים על סף הכחדה.

מוזיאון דבליניה ועולם הוויקינגים – במוזיאון אפשר להתחקות אחר ההיסטוריה של דבלין מראשית ימיה 793 ועד שנת 1540. הוא מחולק לשני חלקים – דבליניה, שמתאר את דבלין של ימי הביניים ועולם הוויקינגים.

בחלק של דבליניה עוברים בין בתים מימי הביניים, השוק, ירידים ועוד, הכול מומחז ע"י בובות, צבעים וקולות. ילדים ומבוגרים יכולים לקחת חלק אקטיבי בתערוכה. בחלק השני של המוזיאון – בקומה השלישית, נמצא החלק של הוויקינגים. הוויקינגים היו הראשונים להתיישב בדבלין ולכן הם מקבלים מקום של כבוד במוזיאון. פה אפשר לראות את שוק העבדים, כלים שהשתמשו בהם ויש אף חנות מזכרות.

גן החיות – מומלץ לכל המשפחהובו מגוון רחב של בעלי חיים, שחלקם מסתובבים חופשי, בתי גידול ואזורי מחייה. כמו כן אפשר לצפות בהאכלות של כלבי ים, אריות ים ופינגווינים. הייחוד של הגן הוא בשפע הצמחייה והטבע וכמובן התחושה ש"אין כלובים". במרכז הגן אגם עם ברבורים, ברווזים ושאר ציפורי מים. על האגם איים מיוערים שעליהם חיים משפחות קופים והם יכולים לעלות ליבשה דרך גשרי עץ או באמצעות חבלים התלויים מהעצים.

אנדרטת הרעב – האנדרטה מנציחה את אירוע הרעב הגדול שפגע באירלנד במחצית המאה ה-19. בשל מחלה נפגעה תבואת תפוחי האדמה של המדינה וכרבע מאוכלוסיית האי אבדה במהלך הרעב – חלק נהרגו וחלק היגרו למדינות שונות, עד היום האוכלוסייה האירית לא הגיע לממדיה לפני האירוע.

באנדרטה אפשר לראות דמויות העושות דרכן לכיוון הנמל. היא פשוטה יחסית ומתארת היטב את התקופה, את הדלות, מצב הרוח והשאיפה לצאת מהאי הנגוע.

המוזיאון היהודי האירי – הקהילה היהודית של אירלנד היא אמנם קטנה אבל בעלת רקע של מאות שנים. המוזיאון מנוהל ע"י מתנדב בן הקהילה היהודית וניכרת בו נגיעה אישית של מתכננו. הקהילה היהודית היום מונה כ-1500 איש בעיקר בדבלין. המוזיאון נמצא באזור שהיה רובע יהודי בעבר ונסגר בשנות ה-70 בעקבות הגירת הקהילה אל פרברי העיר.

מוזיאון שתי קומות – הקומה העליונה מוקדשת לדת היהודית ומציגה בית כנסת ומגוון חפצי דת יהודים, הקומה התחתונה מוקדשת לחיים החילוניים של יהדות אירלנד. הכניסה למוזיאון לא כרוכה בתשלום, אבל תרומות יתקבלו בברכה.

שוק ליברטי – שוק סופ"ש ואחד המפורסמים של העיר. אפשר למצוא בו הכול – בשר, כלי בית, מטאטים, בגדים ובגדים תחתונים, נעליים, חלוקים, מפות, וילונות ועוד. הוא פתוח בשישי ושבת ולפני הכריסטמס גם בימי ראשון.

שוק האוכל של הטמפל בר – שוק אוכל פתוח, צבעוני ומקסים המשלב ירקות ופירות אורגניים, גבינות, לחמים תוצרת בית, ריבות, חמוצים, ממרחים, שוקולדים ופרלינים, חטיפים ואף אוכל שאפשר לקחת כגון סושי, טורטיות, לביבות, עוגות פאי, עוגיות, אורז עם קארי וגם פלאפל בפיתה. השוק מתקיים בימי שבת בין 10:30-17:00.

החוד של דבלין או בשמו השני אנדרטת האור – אנדרטה / הפסל הגבוה בעולם, גובהו 120 מטר, היקף בסיסו 3 מטר וקצהו העליון 15 ס"מ, מה שגורם לו להיראות כמו מחט תפירה. נמצא ליד הדואר המרכזי ובמקום עמד בשנות ה-60 פסלו של האדמירל הורציו נלסון שפוצץ ע"י המחתרת האירית.

האנדרטה הוקמה בשנת 2003 והוא חלק מהעיצוב של רחוב או'קונל (הרחוב המפורסם באירלנד).

פעילות מחוץ לעיר


ארמון וגני פאוארסקורט – נמצאים במרחק 20 ק"מ ממרכז העיר. הארמון נבנה במאה ה-13 כטירה של אדם בשם לה פואר ויש בו שלוש קומות ו-68 חדרים. במאה ה-18 הארמון עבר עיצוב מחדש והגנים נבנו במשך 20 שנה ובנייתם הסתיימה בשנת 1880 .
האחוזה משתרעת על שטח של 3.4 קילומטר ומשמשת כיום כמרכז קניות יוקרתי עם מגרש גולף ליד. סגנון הבנייה של האחוזה הוא פלאדיאני ובמקום גנים מטופחים. כמו כן בשנת 2011 הועבר מוזיאון ארמון טרה של הילדות אל הבית. במוזיאון בובות, מיניאטורות, צעצועים היסטוריים ובתי בובות.

הגנים יושבים על צלע הר ומשקיפים על הרי ווינקלו הירוקים והם כוללים – גן יפני, גן איטלקי, גן מוקף חומה, פסלי סוסים עם כנפיים, אגם עם פסל טריטון במרכז, בריכה עם מזרקת דולפין, שער איטלקי, שער במברג, בית קברות לחיות ומגדל פלפליה. הם תוכננו בהשראת גני ורסאי, גני ארמון שנברון וטירת שיכצינגן.


* המחיר המוצג תקף להזמנה דרך האתר בלבד. בביצוע הזמנה טלפונית יתווספו דמי שירות. 
רוצים לקבל עוד פרטים ? המומחים שלנו ישמחו לחזור אליכם
תחזרו אליי