טיסה לקטמנדו

טיסות לקטמנדו

טיסות זולות לקטמנדו

טיסות זולות לקטמנדו אל עיר הבירה של נפאל ומדובר בעיר צבעונית ומלאת קסם. אוכלוסייתה מונה מיליון איש והעיר ממוקמת בגובה של 1400 מטר מעל פני הים, בעמק קטמנדו על גדות נהר הבאגמטי. במרכז העיר שוכן הארמון המלכותי, מוקף רחבה גדולה הידועה בשם כיכר דורבר, עליה בנויים עשרות מקדשים. המקדש החשוב בקטמנדו הוא "פשיפטינאת", אתרים חשובים נוספים הם: הסטופות בסוויאמבהונאת ובבודנאת, מומלץ לראות את הפסלים שפזורים ברחובות הצרים ואת מקדש הקופים
טיסה לקטמנדו

טיסה לקטמנדו

בין התאריכים, 28.04 - 08.05
טיסה סדירה
AIR INDIA
טיסה זולה לקטמנדו

טיסה זולה לקטמנדו

בין התאריכים, 22.04 - 27.04
טיסה סדירה
AIR INDIA
טיסות לקטמנדו נפאל

טיסות לקטמנדו נפאל

בין התאריכים, 22.04 - 27.04
טיסה סדירה
AIR INDIA
טיסות לקטמנדו

טיסות לקטמנדו

בין התאריכים, 22.04 - 27.04
טיסה סדירה
AIR INDIA

טיסות לקטמנדו עם אופיר טורס


טיסות זולות לקטמנדו – אתרים מרכזיים


אזור הטאמל – רובע התיירים/ התרמילאים של העיר והוא מורכב ממספר רחובות. האזור צבעוני, רועש, עמוס ואפשר למצוא בו הכול – מלונות זולים, אכסניות, מסעדות, פאבים, סופרמרקטים, מרכזי קניות והחלפת כספים.

הארמון וכיכר דורבר – הארמון והכיכר נמצאים במרכז העיר בשטח של 40 דונם וניצבים בהם למעלה מ-50 מקדשים ומבני תפילה. המבנים הקיימים היום הוקמו במאות ה-11-12. הכיכר שימשה כרחבה שבקדמת ארמון המלוכה.

הארמון– "הנומן דהוקה" - נוסד במקור במאות ה-4-9 לספירה, אך המבנה הנוכחי רובו מהמאה ה-17. הוא קיבל את שמו מהאל "הנומן", בעל פני הקוף ודמותו מתנוססת מעל השער הראשי. מכל צד של הארמון עומדים אריות אבן ועליהם רוכבים האל ואשתו פארבאטי. הארמון שימש כמשכנם של המלכים לשושלות מאלה ובהמשך של שושלת שאה, עד שנת 1896. בתקופה המודרנית הארמון שיש בעיקר לצרכים טקסיים ודתיים. בתוך הארמון מספר חצרות וביניהם החצר – נאסאל צ'וק שמשמשת להכתרת מלכים מאז ששולחת ראנה. במתחם הארמון עשרות מבנים ומקדשים וכל אחד מהשליטים ששלטו במשך השנים השאיר את חותמו במקום.

הכיכר כוללת את המבנים החשובים הבאים:

מאג'ו דוואל– מקדש המוקדש לאל שיווה ובנוי בצורת פגודה גדולה עם שלוש גגות ונמצאת בחלקה הדרומי של הכיכר. התיירים אוהבים לשבת על מדרגות העץ הגדולות בכניסה.

קאסטמנדאפ– המבנה העתיק בכיכר, נמצא בקצה הדרום מערבי ופירוש שמו "בניין העץ". האגדה מספרת כי כולו נבנה מעץ אחד ועל שמו נקראת העיר קטמנדו כולה.

קומארי באהאל– מבנה לבן מהמאה ה-18 עם שאריות אבן ששומרים על שעריו והמשמש כמקום מגוריה של אלת החיים החיה, הקומארי המלכותית – ילדה קטנה שנבחרה לתפקיד ותישאר בו עד בגרותה ואז תוחלף בילדה אחרת.


טיסות לקטמנדו - מקדשים מומלצים לביקור


מקדש ג'אגאנאת– מבנה עתיק הנמצא בחלקה הצפוני של הכיכר. הוא מפורסם בזכות הגילופים הארוטיים שעל יתדות גגו. מאחורי המקדש נמצא פסל גדול של קאלה בהאיראב, צורתו המפחידה ביותר של שיווה ולו 6 ידיים וזר עשוי גולגולות.

מקדש הקופים– סווימבונאט – המקדש נקרא כך על שום קבוצות הקופים שהפכו אותו לביתן ומשוטטות בין המבקרים במקום. המקדש מספק תצפית מעולה על עמק קטמנדו. בסוף גרם מדרגות נמצאת הסטופה ובראשו מבנה מוזהב ממנו משקיפות עיניו של בודהה. מומלץ להגיע בשעות הבוקר המוקדמות ולצפות בטקס הפוג'ה או בלילה כאשר הנזירים לבושים אדום ומטופפים מסביב לכיפה ולוחשים מנטרות תוך כדי סיבוב גלגלי התפילה.

מקדש פאשופטינאת– המקדש הקדוש ביותר בנפאל. מובלעת של מקדשים אקזוטיים, גאטות לשריפת גופות וסאדואים (קדושים הודים) חצי ערומים שטובלים במים. הכניסה אינה מותרת למי שאינו מאמין, אולם מחוץ למקדש מבנים עתיקים, מקדשים, סאדואים צבועי לבן, קופים וטקסי שריפת גופות על הנהר.

בודנאהאת– סטופה, הגדולה בנפאל ואחת הגדולות בעולם. משמשת מוקד עליה לטיבטים הגולים בנפאל והיכרות יסודית עם התרבות שלהם. בשעות הבוקר אפשר לצפות בעולי הרגל מבצעים את טקס הקורה, בו הם מהלכים סביב המקדש ומשתחווים לו. בליל ירח מלא באפריל או מאי חוגגים את יום הולדתו של בודהה ופסלו נישא מסביב לסטופה על גבו של פיל. בסמוך לסטופה מנזרים עתיקים בהם אפשר לצפות בטקס הפוג'ה המקיים כל בוקר. פסלי בודהה ובודהיסטאווה מוצבים באולמות הכניסה ולפניהם פרוסות מנורות שמן, מנחות של פירות, מטבעות, פרחים וקטורת.

טרקים– אלפי אנשים מגיעים מדי שנה לעשות טרקים בנפאל. שמונה מתוך עשר הפסגות הגבוהות בעולם נמצאות בנפאל וקטמנדו משמשת כנקודת התארגנות ויציאה לטרקים באזור האוורסט. המסלולים אינם קלים להליכה, אך המראות הכוללים מנזרים מבודדים ופסגות מושלגות שווים את המאמץ. לאורך השבילים בתי תה ובכפרים לוג'ים בסיסיים שאפשר להתארח שם ללילה.

* המחיר המוצג תקף להזמנה דרך האתר בלבד. בביצוע הזמנה טלפונית יתווספו דמי שירות. 
רוצים לקבל עוד פרטים ? המומחים שלנו ישמחו לחזור אליכם
תחזרו אליי