טיסות למרוקו

טיסות למרוקו

טיסות זולות למרוקו

ממלכת מרוקו נמצאת בקצה הצפון מערבי של יבשת אפריקה. היא גובלת עם הים התיכון, סאוטה, מלילה ומיצר גיברלטר בצפון, עם האוקיינוס האטלנטי במערב, אלג'יר במזרח וסהרה המערבית בדרום. בירת מרוקו היא רבאט. רכס הרי האטלס הוא הגבוה ביותר במדינה והוא עובר לאורך כל הארץ. שני הנהרות העיקריים הם מולויה, שנשפך לים התיכון ואום א רביע שנשפך לאוקיינוס האטלנטי. היעדים המרכזיים שכדאי לטוס אליהם הם: טנג'יר – עם השילוב התרבותי המיוחד, פז שופעת השווקים, קזבלנקה – עיר נמל ססגונית ורבאט בירת מרוקו
טיסות זולות למרוקו

טיסות זולות למרוקו

בין התאריכים, 29.05 - 04.06
טיסה סדירה
AIR FRANCE
טיסות למרקש

טיסות למרקש

בין התאריכים, 04.06 - 07.06
טיסה סדירה
KLM
טיסות לרבאט

טיסות לרבאט

בין התאריכים, 28.05 - 05.06
טיסה סדירה
EL-AL
טיסות לקזבלנקה

טיסות לקזבלנקה

בין התאריכים, 02.06 - 10.06
טיסת LOW COST
AIR FRANCE

טיסות למרוקו עם אופיר טורס


טיסה ישירה למרוקו - אתרים נבחרים


מרקש
עיר מדברית בדרום מערב מרוקו, למרגלות הרי האטלס. בעיר חיים כמיליון תושבים והיא מכונה גם "העיר האדומה" על שם צבעם של בנייניה. בשנת 1985 הוכרה כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. העיר מחולקת לשניים – העיר העתיקה הידועה בסמטאותיה ובשווקים הצבעוניים והעיר החדשה. השווקים במרקש ססגוניים ובנויים ממאות ואלפי סמטאות, המחולקות לרבעים ע"פ עיסוק וחלק מהחנויות הם בתי מלאכה. בשוק אפשר למצוא תבלינים, בדים, טאג'ינים ועוד.
חוץ משווקים אפשר לראות בעיר מסגדים, ארמונות, מוזיאונים ותעלות השקיה מהמאה ה-11, שעדיין בשימוש להשקיית הגנים בעיר. מקומות מומלצים – כיכר ג'מה אל פנה, מגדל הצריח קאוטיביה, מתחם מדרסת בן יוסף, ארמון באהיה, קברי שושלת סעדיין, שוק הגמלים ועוד.

כיכר ג'מע אל פנה– הכיכר המרכזית ביותר במרקש. בשעות הבוקר האזור שקט אך אחה"צ הכיכר מתמלא בדוכני מזון, להטוטנים, מוזיקאים, מגלי עתידות ומספרי סיפורים. בשעות הלילה הכיכר מתמלאת באלפי אנשים ושוקקת חיים. מסביב לכיכר בתי קפה בהם אפשר לטעום את הקפה המקומי.

מסגד קוטוביה– הוקם במאה ה-12, ע"י הסולטן יעקוב אל מנסור. המסגד המרשים בעיר וזאת בגלל המינארט שמתנשא לגובה 70 מטר ונראה ממרחקים. המסגד גם נשמר היטב לאורך השנים. שמו ניתן לו בשל שוק הספרים שפעל למרגלותיו. מי שאינו מוסלמי לא יכול להיכנס למסגד ויצטרך להסתפק בשיטוט בגני המסגד.

מסגד ומדרסת בן יוסף– במבנה זה שכנה המדרסה האסלאמית הגדולה שיכלה להכיל עד 900 תלמידים, היא נסגרה בשנת 1960 ונפתחה לקהל הרחב ב-1982. שער הכניסה עשוי ברונזה עם עיטורים ובהמשך פרוזדור משובץ במוזאיקות. המבקרים במקום יכולים להיכנס גם לחדרים של הילדים שלמדו במקום. המדרסה צמודה למסגד הנושא את אותו שם וניתן לראות שם יצירות אומנות. המבנה הוקם במאה ה-14 ע"י הסולטן אבו אל חסן. אין כניסה למי שאינו מוסלמי.

מוזיאון מרקש– ממוקם בארמון מנבי, מבנה מרשים מהמאה ה-19 ובו חצר מרוצפת אריחים צבעוניים ומנורה עצומת ממדים המצלה עליה. מוזיקה ערבית מתנגנת ברקע וקול פכפוך המים במזרקות נשמע מכל עבר. הארמון שיש בעבר כבית ספר לבנות והפך למוזיאון בשנת 1997. במוזיאון אומנות בת ימינו ואומנות מסורתית. במקום מתקיימים גם קונצרטים, מופעי מחול ותיאטרון והקרנות של סרטים.

ארמון אל באהיה– הארמון נבנה במאה ה-19 ע"י הווזיר הגדול, אחמד בן מוסא ושימש את נשותיו ופילגשיו. היום רוב שטחו נמצא בשימוש משפחת המלוכה ורק שליש ממנו פתוח בפני הציבור. הוא מעוצב בסגנון מרוקאי עם תקרת ארז מגולפת, אריחים מקושטים ועבודות שיש.

פס
עיר גדולה מוקפת גבעות ומחולקת לשלושה אזורים – פס הישנה שהוקמה במאה ה- 8 והיא המרתקת מכולם בעיקר הודות לקסבה שנראה כאילו נלקחת מאגדות אלף לילה ולילה, פס החדשה שהוקמה במאה ה-14 ובה אפשר לראות את הרובע היהודי ומבצר בורג' נורד והעיר החדשה – שנבנתה ע"י הצרפתים במאה ה-20.

פס אל באלי– העיר העתיקה ובה בליל של ריחות, צבעים, אנשים והאווירה והכול כל כך מיוחד. הדרך היחידה לראות את העיר היא פשוט לשוטט ברחובות. מעל 9000 סמטאות עם פינות נסתרות. לעיר מס' שערים המאפשרים כניסה.

השער המערבי – באב בו ז'לוד, שהוא גם השער המרכזי , בנוי מאריחים בצבעי ירוק וכחול. מסביב לשער מלונות ובתי קפה. באב אל רסיף, הוא השער הפונה לרחבה מול המסגד, השער הדרומי – באב אל פטו, קרוב לבית הקברות והשער הרביעי הוא הצפוני – באב גויסה השוכן על צלע הגבעות.

וויל נובל– העיר החדשה, המודרנית יותר אותה בנו הצרפתים במאה ה-20. הבניינים והצבעוניות מזכירים את ערי המערב. באזור בתי קפה, בנקים, החלפת כספים, השכרת רכב ועוד. כמו כן נמצאים בעיר החדשה ארמון המלך והרובע היהודי.

הרובע היהודי– המלאח, ששמו מגיע או מהאדמה המליחה או משוק המלח שהיה במקום (הדעות חלוקות) הוא רובע מעניין עם היסטוריה עשירה, בית הכנסת איבן דנן, בית הכנסת חברים, בית הכנסת סעדון ובית קברות מפורסם. מבית הקברות אפשר לתצפת על הרובע.

טיסות זולות למרוקו - קזבלנקה


עיר לחופה האטלנטי של מרוקו ואוכלוסייתה מונה 3.3 מיליון איש. היא העיר הגדולה במרוקו וגם הנמל העיקרי. קזבלנקה היא כרך מסחרי גדול מאוד עם בניינים חדשים ואדריכלות מודרנית. בעיר שדרות נרחבות, קניונים וצמתים בצורת כוכב בדומה לפריז. אזורים אלו הוקמו ע"י הצרפתים בתקופה ששלטו במדינה. טיילת ארוכה נמצאת לחופה של העיר והיא רצופה בתי מלון, בתי קפה ומסעדות. בעיר נבנה בשנת 1993 על חוף הים מסגד חסן השני, אחד המסגדים הגדולים בעולם והוא פתוח גם למי שאינו מוסלמי. כמו כן קיים בעיר חלק עתיק מוקף חומה ובו סמטאות צרות.

מסגד חסן השני– המסגד השלישי בגודלו בעולם עם צריח בגובה 210 מטר. הוא עשוי שיש מבהיק ועתיר קישוטים מסורתיים, שערים מרהיבים, מזרקות ועוד. המסגד מעוצב בסגנון מרוקאי, אנדלוסי וצרפתי. בשעות הערב המסגד מואר בתאורה מרהיבה עם קרן לייזר שפונה לכיוון מכה. האולם יכול להכיל 25 אלף מתפללים.

העיר העתיקה– הקסבה של העיר. היא לא כמו ערים עתיקות אחרות מכיוון והיא נהרסה ונבנתה מחדש במאה ה-17 ולכן היא מודרנית באופן יחסי. אפשר לטייל בשווקים בקטנים, לשתות קפה באחד מבתי הקפה או סתם לשוטט בעיר. באזור, מסגד שלוח עם הצריח הלבן.

העיר החדשה– גדולה ומשלבת עירוניות עם מסורת מרוקנית. היא נבנתה ע"י הצרפתים במאה ה-20 והשפעתם ניכרת בכל מקום. אפשר לשוטט ברחובות בית כיכרות, בתי קפה, חנויות ואדריכלות מקסימה. האזור תחום בארמון מלכותי שאינו פתוח לציבור ומדרום בניינים שהיו בזמנו אולמות קבלת הפנים של הארמון וכיום פתוחים לציבור.

המוזיאון ליהדות מרוקנית– המוזיאון היחיד בעיר שמרכז את ההיסטוריה המרתקת של יהדות מרוקו. במוזיאון חפצי דת ותרבות רבים. הוא מורכב משלושה אזורים: חלל תערוכות עם תמונות ופסלים, חדרים שמוקדשים למוצגי דת ותרבות ושני שחזורים של בתי כנסת מרוקניים. במקום גם ספריות לשימוש המבקרים.

רבאט
בירת מרוקו שאוכלוסייתה מונה 650,000 איש. המדינה שוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי, על גדות הנהר בו רגרג. רבאט הוכרזה בשנת 2012 כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. היא משלבת בנייה עתיקה ומודרנית, תרבות מסורתית ועכשווית. מבנים חשובים בעיר – אוניברסיטת רבאט, אוניברסיטת אל קרוויין ומגדל הצריח חסן שהוא מינרט ענק ולא גמור, המשקיף על העיר ובו מוזוליאום למלך מוחמד החמישי. אטרקציות נוספות - תיאטרון מוחמד החמישי, מוזיאון ארכיאולוגי, גלריות אומנות, אתרי נופש קרובים לים, העיר התאומה סאלה ובה מסגד, שוק מקסים וסמטאות צרות, נמל עם סירות דייגים ועוד.
רוצים לקבל עוד פרטים ? המומחים שלנו ישמחו לחזור אליכם
תחזרו אליי