טיסות לבלגיה

טיסות לבלגיה

טיסות זולות לבלגיה

טיסות זולות לבלגיה אל מדינה באירופה הגובלת עם הולנד בצפון, גרמניה ולוקסמבורג במזרח וצרפת בדרום. בירת בלגיה היא בריסל והיא משמשת כבירת האיחוד האירופאי. בלגיה ידועה בזכות הערים ההיסטוריות והציוריות שלה ובמבחר אטרקציות חשובות שמושכות תיירים אליה. בעיר בריסל – פסלו של הילד המשתין, מבנה האטומיום, מוזיאון הקומיקס, בברוז' תעלות מים שחוצות אותה ואווירה רומנטית, לייז' היא עיר תוססת עם חיי לילה פעילים וחשוב מכל אין כמו השוקולד הבלגי, בכל אחת מהערים שוקולטיריות איכותיות שמייצרות שוקולד שמומלץ לטעום
טיסה לבריסל

טיסה לבריסל

בין התאריכים, 17.07 - 24.07
טיסה סדירה
LOT-POLISH AIRLINES
טיסה זולה לבריסל

טיסה זולה לבריסל

בין התאריכים, 20.07 - 25.07
טיסה סדירה
IBERIA
טיסות לבריסל בלגיה

טיסות לבריסל בלגיה

בין התאריכים, 19.07 - 17.08
טיסה סדירה
IBERIA
טיסה לבריסל בלגיה

טיסה לבריסל בלגיה

בין התאריכים, 16.07 - 17.08
טיסה סדירה
LOT-POLISH AIRLINES

טיסות לבלגיה עם אופיר טורס


טיסות זולות לבלגיה – אתרים מרכזיים


טיסות לאנטוורפן


העיר השנייה בגודלה בבלגיה וחיים בה כ-455,000 איש. שוכנת בצפון המדינה בסמוך לגבול עם הולנד. העיר זכתה להכרה עולמית בזכות שני דברים – הצייר הנודע פול רובנס, שחי ופעל בעיר ותעשיית היהלומים העולמית שמזכה אותה במעמד בלתי מעורער. הכיכר הגדולה– נמצאת במרכז העיר ולה צורה משולשת שכל אחת מצלעותיה פונה אל נהר הסחלדה.
במרכז הכיכר נמצאת מזרקת בראבו – גוש סלעים שהונחו יחדיו בצורה אקראית ומעליהם פסל ברונזה של סלוויוס בראבו מניף את זרועו הכרותה של הענק אנטיגונוס.
בית העירייה המפואר– נמצא בצידה הצפוני של הכיכר הגדולה. בנייתו הושלמה בשנת 1566 וזו אחת הדוגמאות הטובות לרנסנס הצפוני. בבניין חדרים רבים ובניהם חדרים עם ציורי קיר של הנדריק לייס וחדר חתונות מרשים.

הקתדרלה על שם גבירתנו– אחת הכנסיות הגותיות המרשימות ביותר. נבנתה ע"י ז'אן פיטר אפלמן באמצע המאה ה-15. בכנסייה ציורים של רובנס, שהמפורסם ביניהם הוא "הירידה מהצלב". מלבד זה, בקתדרלה אפשר לראות יצירות אומנות חשובות רבות.

המוזיאון המלכותי לאומניות יפות – אחד המוזיאונים החשובים בעיר ומכיל אוסף אומנות גדול ומרשים. במוזיאון אגפים שונים שאחד מהם הוא האגף הפלמי ובו עבודות של ואן אייק, ממלינג ואחרים. חדרים נוספים מוקדשים ליצירות של רובנס. כמו כן ניתן לראות במוזיאון אוסף מקיף של אומנות מודרנית בלגית.

ביתו של הצייר פול רובנס– משמש כיום כמוזיאון. בעבר שימש כביתו והסטודיו שלו. במוזיאון מוצגות מעט מעבודותיו ואפשר להסתובב בבית ולהתרשם מהחדרים, הריהוט העתיק והגן היפה.

כנסיית סנט פאולוסקרק– כנסייה גותית שנבנתה בשנת 1517 ובה תגליפים מיוחדים בתאי הווידוי והמקהלה. במעבר הצפוני אפשר לראות סדרה של 15 ציורים וביניהם עבודתו של רובנס, בחוץ נמצאת מערת קלוורינברג, המקושטת בפסלים של ישו ודמויות אחרות.

טיסות לבריסל - בלגיה


עיר הבירה של בלגיה והעיר הגדולה במדינה. בעיר מוסדות שלטון, הפרלמנט הפלמי והממשלה הפלמית. בבריסל כיכרות יפות, סמטאות עתיקות, מוזיאונים, גנים ועוד. בין האתרים החשובים שמפוזרים בעיר כדאי לראות את פסל הילד המשתין, האטומיום, קתדרלת סן מישל וגודול, שער העצמאות, בית המשפט העליון , פארק היובל ועוד.

פסל הילד המשתין - מאנקן פיס- האתר המזוהה ביותר עם בלגיה. מזרקה קטנה עשויה ברונזה של ילד קטן המשתין אל תוך בריכת מים קטנה. ממוקם במרחק הליכה קצר מכיכר העיר. הפסל נבנה בשנת 1618 בהזמנת עיריית בריסל מהפסל ז'רום דיקנואה. נישת האבן המאכלסת את הילד הוספה בשנת 1770 ועוצבה בסגנון הרוקוקו.

בשנת 1698 מקסמיליאן עמנואל הנסיך הבוחר של בוואריה, הלביש בפעם הראשונה את הפסל בתלבושת בווארית מסורתית ומאז יש מסורת הלבשת הפסל. עד היום ה"ילד" לבש למעלה מ-800 תלבושות שונות. את התלבושות אפשר לראות במוזיאון השוכן בכיכר העיר.

כיכר העיר– הכיכר היא אחד האתרים המזוהים עם העיר בריסל ומסביבה מבנים מרשימים וחשובים. בכיכר עוברים ושבים רבים ותיירים המצלמים את היופי מסביב. בתקופת הקיץ מתקיים בערב מיצג אור קולי על קירות בית העירייה ומדי שנתיים מקימים שטיח פרחים ענק באמצע הכיכר המוקדש לנושא אחר.

בין הבניינים החשובים בכיכר – בניין העירייה שבנייתו החלה בשנת 1402 וחזיתו מעוטרת בפסלים ודמויות ובחצר הפנימית הרצפה מעוטרת בכוכב. מבנה נוסף בכיכר הוא מוזיאון העיר בו מתקיימות תערוכות שונות המציגות את ההיסטוריה של העיר. התערוכה המעניינת בבניין היא התלבושות של פסל הילד המשתין.

האטומיום - המבנה המיוחד נבנה בשנת 1958 עבור תערוכת אקספו העולמית שהתארחה בעיר. המבנה הוא העתק מוגדל פי 165 מיליארד של מולקולת גביש ברזל וגובהו 103 מטר. במקור תכננו לפרק את המבנה לאחר 6 חודשים, אולם בשל הפופולריות שצבר הוחלט להשאירו.

המבנה מורכב מתשעה כדורים בקוטר 18 מטרים, המקושרים באמצעות צינורות באורך 30 מטר ועובי 3.3 מטר. בתוך הצינורות מדרגות נעות המחברות ביניהם. חלק מהכדורים משמשים מרכזי כנסים ומהכדור העליון תצפית על העיר.

בית המשפט העליון– מבנה מרשים בו ניתן להבחין מפינות רבות של העיר. מעוצב בסגנון אקלקטי ונבנה בין השנים 1866-1883 ע"י האדריכל ג'וזף פולארט. במבנה חזית מרשימה בעל כיפה מוזהבת ומחוץ למבנה רחבה גדולה ממנה נשקף נופה הפנורמי של העיר.

מוזיאון הבנק הלאומי– הוקם בשנת 1982 ובשנת 2002 שופץ כולו. המוזיאון כולל 15 חדרים המעבירים את סיפורו של הכסף. באולם המרכזי אפשר לראות תצוגות של מטבעות שונות, דרך תקופות בהיסטוריה ועד ליורו של ימינו. במוזיאון גם תערוכה אינטראקטיבית הממחישה מושגי יסוד בכלכלה וכספים כולל באמצעות קומיקס.

מוזיאון הקומיקס– בלגיה היא אחת המדינות המזוהות במיוחד עם קומיקס וסרטים מצוירים. דמויות מפורסמות שנוצרו על ידיהם הם: לאקי לוק, הדרדסים, טינטין ועוד. המוזיאון שוכן במבנה ארט נובו ומציג את עולם הקומיקס הבלגי דרך היצירות, ההיסטוריה של הדמויות, רישומים ועוד.

מוזיאון כלי המוזיקה- שוכן במבנה ארט נובו עם חזית מרשימה. במוזיאון כ-1200 כלי נגינה עתיקים וחדשים. התצוגה נפרשת על שלוש קומות שבכל קומה תחום מסוים אחר של כלי נגינה מתקופות שונות בהיסטוריה. קומה ראשונה – כלי נגינה עממיים, קומה שנייה – כלי נגינה מערביים, ובקומה השלישית – קלידים וכלי מיתר. בבניין גם חנות, אולם קונצרטים וספרייה.

פארק מיני אירופה– הפארק ממוקם לרגלי מבנה האטומיום. בפארק העתקים מיניאטוריים של כל המונומנטים המפורסמים של מדינות האיחוד האירופאי – מגדל אייפל, הביג בן, מגדל פיזה, האקרופוליס של אתונה ועוד. התצוגה מסודרת בהתאם למיקומן הגאוגרפי של המדינות.

בצמוד אליו נמצא פארק המים אושידה וניתן לרכוש כרטיס משולב. הפארק מקורה וניתן להגיע אליו בכל עונות השנה. בפארק בריכות בשלל גדלים, בריכות גלים, מגלשות מהירות, ג'קוזי, סאונה ועוד.

ברוז' -
אחת הערים העתיקות והשמורות ביותר במערב אירופה. עיר מימי הביניים עם רחובות מתפתלים, תעלות צרות, בניינים עתיקים וצמחייה בכל מקום. האתרים המרכזיים בעיר הם: כיכר השוק העתיקה, קתדרלת הדם הקדוש, בית העירייה המפואר ומבחר מוזיאונים, ביניהם גם מוזיאון השוקולד.

כיכר השוק– הייתה בעבר המרכז המסחרי של העיר. מסביבה בניינים מעוטרים בגמלונים מהמאה ה-19. בצידה הדרומי נמצא מגדל הפעמונים המתומן שנבנה במאה ה-13 ובו גרם מדרגות המוביל אל מרפסת ממנה ניתן להשקיף על העיר כולה ובתחתית המגדל נמצא המבנה המלבני של השוק המקורה, מבנה משוחזר מהמאה ה-13.

בזיליקת הדם הקדוש– כנסייה שנבנתה במאה ה-12 ובשנת 1923 הפכה לבזיליקה. היא בנויה משני מבנים – החלק התחתון הינו מבנה בסגנון רומנטי והחלק העליון מעוצב בסגנון גותי. בתוך הבזיליקה פסלים רבים ביניהם פסלו של לאונרדו דה וינצי וכן דמויות הקשורות לנצרות.

הבזיליקה זכתה לשמה בזכות בקבוקון שנמצא בכנסייה וטוענים שהיא מכילה טיפה מדמו של ישו. הבקבוקון הובא לבזיליקה בשנת 1150 ע"י אציל שחזר ממסעות הצלב. הוא שמור בחלק העליון של הבזיליקה בתוך ארון כסף מפואר שמשובץ באבנים יקרות.

מוזיאון השוקולד– בלגיה ידועה בזכות השוקולד המשובח שלה. בשנת 2004 נפתח בעיר מוזיאון שוקולד, השוכן במבנה מרשים מהמאה ה-15 ומשמש כמקדש לשוקולד ומוזיאון להיסטוריה של השוקולד.

במוזיאון תוכלו ללמוד על תהליך הפקתו של השוקולד, החל מהסרט בכניסה שמסביר על ההיסטוריה מתקופת בני המאיה ועד לתהליך היצירה באירופה במאה ה-18 ועד תצוגות המסבירות על המכשירים והמוצרים בהם משתמשים. וכמובן בסוף המייצג תוכלו לטעום מהשוקולדים המוצגים במוזיאון.


כרטיס טיסה לבלגיה - אטרקציות נוספות


העיר ווטרלו / שדה הקרב– בסמוך לעיירה הקטנה ווטרלו, נמצא מקום הקרב הנודע בו הובס המצביא הצרפתי נפוליאון. האתר המרכזי בעיר הוא המוזיאון שמוקדש לתיאור הניצחון של הבריטים על הצבא הצרפתי בשנת 1815. כמו כן מומלץ להעפיל אל מצפה תל האריה, ממנו אפשר לצפות על שדה הקרב. במרחק נסיעה קצר, נמצא מוזיאון קאיו שממוקם בבית בו התאספו קציני המטה של נפוליאון בערב לפני הכרעת הקרב. במוזיאון חפצים אישיים של נפוליאון.

הגן הבוטני של בלגיה– הגן שוכן בעיר מייז בטירת בוחהאוט. הוא משתרע על שטח של 920,000 מטר מרובע ובו 20,000 סוגים שונים של צמחים מרחבי העולם. חלק מהצמחים מוצגים בחממות וחלק תחת כיפת השמיים. בהרבריום נשמרים צמחים שונים למטרות מחקר והוא אחד הגדולים בעולם ומכיל מעל 3 מיליון סוגים. בטירה עצמה מתקיימות לאורך השנה תערוכות בתחום הבוטניקה ובגן מתקיימים סיורים מודרכים.

טיסות לבלגיה – הקהילה היהודית


בבלגיה קהילות יהודיות שהוקמו מחדש לאחר מלחמת העולם השנייה. כיום מניין היהודים הוא 42,000 איש והם מרוכזים בעיקר בערים בריסל ואנטוורפן. 

בבלגיה 40 בתי כנסת – 30 בעיר אנטוורפן ועוד 10 בבריסל. באנטוורפן כ-12 חסידויות, שפע מסעדות כשרות, חנויות מזון, ספרים ועוד. בבריסל כמעט ואין שירותים מסוג זה, לעומת זאת בעיר שני מרכזים קהילתיים רבי משתתפים ומוזיאון לתולדות יהדות בלגיה.* המחיר המוצג תקף להזמנה דרך האתר בלבד. בביצוע הזמנה טלפונית יתווספו דמי שירות. 
רוצים לקבל עוד פרטים ? המומחים שלנו ישמחו לחזור אליכם
תחזרו אליי