אגמי בלטון והוויז

אגמי בלטון והוויז

אגם בלטון,אשר זכה לכינוי "הים של הונגריה", ממוקם במרחק של כשעתיים נסיעה מבודפשט. מדובר באגם הגדול ביותר במרכז אירופה, אשר מציע חוויה תיירותית המתאימה לכל עונות השנה.

אגם בלטון הנפרש על כ-200 קילומטרים, מספק מראות מרהיבים שונים לאורך כל חודשי השנה; החל מהרים וולקניים, דרך גבעות מכוסות כרמים ועד בתי עץ לבנים ואווירה משוחררת. גם ההיסטוריה ההונגרית בת אלף השנים, מתעוררת על גדות הנהר עם טירות עתיקות וארמונות מפוארים. בסביבת האגם מחכים למבקרים מרחצאות של מים תרמיים הידועים בסגולות מרפא, בתי מלון ומתחמי ספא המספקים התחדשות פיזית ורוחנית, פארקים ואטרקציות למטיילים, זוגות ומשפחות.

 גסטרונומיה ותרבות


 לאזור היסטוריה תרבותית וקולינרית עשירה וסביב האגם פועלים יקבים משפחתיים המציעים סיורי יין ומסעדות מצוינות. לא נדיר למצוא פסטיבלי תרבות, מסיבות והופעות מוזיקליות (בעיקר בחודשי הקיץ).
סיורי יין בלטון

פעילויות אקטיביות

אגם בלטון הוא מקום אידיאלי לכל המשפחה, מהילדים הקטנים ביותר ועד למבוגרים ביותר בחבורה. האזור מציע שפע פעילויות בטבע כולל מגוון שבילי אופניים ומסלולי ההליכה המותאמים לדרגות מאמץ שונות, הנוף סביב גבעות אגן קובאלי המכונה "פרובנס של הונגריה", על כפריו הציוריים, שובה בקסמו את כולם ללא הבדלי גיל וחובבי הגולף יוכלו ליהנות ממתחמים רחבי ידיים ברמה ועיצוב בינלאומיים.
כמו כן, בבלטון ישנה מסורת שייט ארוכה, הנתמכת על ידי נמל יאכטות מאובזרת ומודרנית עם אפשרויות להשכרה ואפשרות לערוך קורסי הכשרה וסיורים מאורגנים. ניתן לשכור סירת מפרש או להשתתף בשייט רומנטי בשעת שקיעה. ראוי לציין שמדי שנה בחודש יולי, האגם מארח את תחרות השייט הבינלאומית Blue Ribbon, שהיא העתיקה ביותר באירופה, בה משתתפות כ-600 סירות מדי שנה.
לשוט בסירה באגם בלטון

יעד לכל המשפחה


בלטון הוא יעד מושלם לחופשת קיץ עם ילדים. מי האגם הצלולים מטפסים לטמפרטורה נעימה הנושקת ל-26 מעלות צלזיוס,ולאורך האגם ישנם כ-70 חופי רחצה משופצים ומזמינים.
בצידו הצפוני של האגם החופים עמוקים יותר, ובדרום האגם החופים רדודים יותר ומתאימים לילדים קטנים. סביב האגם ישנם מגוון מלונות משפחתיים, פארקי שעשועים ומים, גלישת סקי מים, שייט בסירות, מתחמים של כדורגל וכדורעף חופים, מסלולי חבלים ועוד – כך שאף אחד מבני המשפחה לא ישתעמם לרגע.
חופשה לגוף ולנפש
אגם בלטון על שלוחותיו, נחשב לאגם המרפא הגדול ביותר באירופה. הונגריה בורכה במאגרי מים תרמיים מהגדולים בעולם והדובדבן שבקצפת הוא ללא ספק אגם הוויז (Hévíz) הממוקם בקצה המערבי של אגם בלטון. מי האגם הנעימים לא יורדים מטמפרטורה של 24 מעלות צלזיוס גם בחודשי החורף והם ידועים ביתרונות הבריאותיים שלהם. סביב האגם הוקמו שלל בתי מלון ברמה גבוהה המציעים טיפולים מסורתיים ותוכניות לשימור הבריאות, הגוף והנפש.
בלטון