דילים לקייב

דילים לקייב

חבילות נופש לקייב

דילים לקייב לבירתה של אוקראינה, המשלבת היסטוריה עתיקה עם שיק אירופאי מודרני. מארמון מרינסקי לקשת לידידות העמים, ממוזיאון שער הזהב לבית האופרה, מהגנים הבוטניים היפים ועד אצטדיון דינמו קייב
טיסה לקייב
טיסות זולות לקייב
טיסות לקייב
טיסה לקייב אוקראינה

דילים לקייב עם אופיר טורס


קייב בירת אוקראינה, נמצאת בצפון המדינה על גדות נהר דנייפר. קייב היא מוקד חשוב לתעשייה, מדע, השכלה ותרבות. שם אפשר למצוא תעשיות רבות של הי טק, מוסדות להשכלה גבוה ומוקדים היסטוריים בעלי חשיבות עולמית. חבילות לקייב מציעות מבחר של אטרקציות בעיר ומומלץ לטייל ולהתרשם מהרחובות הרחבים, בתים עתיקים, שדרה מרכזית גדולה ומסביבה מבנים מפוארים, כיכר ראשית שבסופ"ש הופכת למדרחוב עליז וצבעוני עם ירידים והופעות, אתרים היסטוריים רבים, פארקים מפוארים ואטרקציות שונות נוספות. דיל לקייב ייקח אתכם אל האטרקציות המומלצות - אנדרטת בבאבי יאר, פסל ענק לכבוד אמא מולדת, מוזיאון צ'רנוביל, כנסיית סנט סופיה, מנזר פצ'רסקה לאברה ועוד.

דילים לקייב - אתרים מומלצים


חבילות נופש לקייב מציעות למטייל מבחר יפה של אתרים מומלצים ולהלן חלק מהם: 

לאוורת קייב פצ'רסק– מתחם של מבנים דתיים ביניהם כנסיות, מנזר, מגדל פעמונים שאפשר לטפס אליו ומס' מוזיאונים. גולת הכותרת של המקום הן מערות המנזר העתיקות שנחפרו במאה ה-11 למטרות התבודדות וחלקן משמשות כחדרי תפילה ותאי קבורה. המקום הוכרז בשנת 1990 באתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. הכניסה למתחם היא דרך כנסיית השער של השילוש הקדוש שנבנה בסגנון הבארוק במאה ה-12 וקירות הכנסייה מכוסות ציורים ועיטורים מוזהבים. בסמוך לשם נמצא מגדל הפעמונים שנבנה במאה ה-16 ומתנשא לגובה של כמעט 100 מטר, אליו אפשר לעלות ולהשקיף על העיר. בהמשך נמצאות המערות העתיקות שם אפשר לבקר ולראות חלק מהחדרים. במתחם גם מבחר מוזיאונים בנושאים שונים בהם פולקלור, דפוס, תיאטרון ועוד. אחד המעניינים הוא מוזיאון המיניאטורות ובו פריטים זעירים שיצר האמן מיקולה סיאדריסטי.

קתדרלת סנט סופיה– הכנסייה המרכזית בעיר שנבנתה במאה ה-11. אפשר להתרשם בכנסייה מהפסקאות והפסיפסים. מבנה הכנסייה עצמו הוא לבן בעל 13 כיפות ירוקות מנצנצות ומגדל פעמונים. הכנסייה הוכרזה בשנת 1990 כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. הכנסייה שימשה כמרכז לימודים ותרבות – בית הספר הראשון והספרייה הראשונה ובה נקברו מלכים רבים.

מנזר סנט מייקל הגדול– נבנה במאה ה-12 בסגנון הבארוק. חזיתו תכולה לבנה ויש לו כיפות מוזהבות. נמצא בהמשך הרחוב מכנסיית סנט סופיה. חוץ מהכנסייה אפשר לראות מסביב את הגנים המטופחים ומגדל הפעמון שאפשר לעלות אליו לתצפית.

כנסיית סנט אנדרו ומדרון אנדרייבסקי- כנסיית סנט אנדרו נמצאת במעלה גרם מדרגות והיא נבנתה בשנת 1762 בסגנון הבארוק. לכנסייה כיפות ירוקות הנראות למרחוק ומהמדרגות ניתן לראות את הנוף של העיר.

מדרון אנדרייבסקי – הוא כביש שיורד מהכנסייה לכיוון מטה לעיר התחתית. רחוב יפה ועתיק עם חנויות בוטיק, גלריות אומנות, מוזיאונים קטנים, בתי קפה, מסעדות וחנויות מזכרות.

קתדרלת סנט ולדימיר– הקתדרלה נמצאת במרכז העיר ונבנתה במאה ה-19 בסגנון ביזנטי, לציון 900 שנה להגעת הנצרות לאוקראינה. היא אחד המבנים הקדושים ביותר לקהילה האורתודוקסית. צבעה צהוב בהיר ולה 7 קשתות שמרכיבות את התקרה והגג. פנים הקתדרלה מכוסה פרסקאות צבעוניות.

פארק מארינסקי וארמון מארינסקי– פארק מארינסקי הוא החביב על המקומיים והתיירים, מדובר בפארק ירוק וגדול עם שבילי הליכה, פסלים ומזרקות ותצפית יפה על הנהר שזורם תחתיו. בפארק אפשר לעשות פיקניק, לשחק או סתם לטייל בשבילים. שמו נלקח מארמון מארינסקי ששוכן בתוכו.

ארמון מארינסקי – נבנה עבור הקיסרית הרוסיה אליזבטה פטרובנה ובנייתו הושלמה בשנת 1752 אחרי מותה. הבניין שימש במשך השנים למטרות שונות – אירוח בני משפחת הקיסרות, בית ספר לחקלאות, מוזיאון ועוד. כיום נערכים במקום טקסים ממלכתיים רשמיים. המבנה נשרף ושוחזר במשך השנים.

פסל אמא מולדת– פסל אישה שניצב על גבעה וצופה על כל האזור. גובהו של הפסל 62 מטרים ויחד עם הבסיס הוא מגיע ל-91 מטרים. הפסל מציג אישה שמחזיקה בידה האחת חרב ובשנייה מגן – היא המגינה על העיר קייב. הפסל הוא חלק ממוזיאון המלחמה שמתייחס למלחמה בין גרמניה לברית המועצות. במוזיאון אפשר ללמוד על ההיסטוריה של המלחמה כולל מוצגים של מטוסים וכלי תחבורה. כמו כן במבנה ניצב גם מבנה בעל אש תמיד לזכר הנופלים.

מוזיאון צ'רנוביל– בשנת 1986 אירע אסון גרעיני קשה בצ'רנוביל שנמצא 15 קילומטר מקייב. המוזיאון מספר על האסון, התוצאות וההשפעות ארוכות הטווח באמצעות סרטים, קטעי עיתונות ותמונות. באולם הגדול מוצגות כרזות שנוצרו ע"י אמנים מרחבי העולם במלאת 20 שנה לאסון.

חופשה בקייב, הקהילה היהודית - האטרקציות המרכזיות 


חבילות נופש לקייב מציעות גם את הצד היהודי במקום - בעיר קהילה יהודית ענפה המונה כ-50,000 אנשים וקיימים מקומות היסטוריים יהודים רבים. בקייב שתי קהילות ולהם שני בתי ספר – חב"ד וחסידות קרלין. כמו כן בעיר סניף של ישיבת אש התורה, נציגות של הסוכנות היהודית ושני בתי כנסת גדולים ופעילים. אנדרטת באבי יאר– היא אנדרטה לזכר יהודי קייב שנרצחו ע"י הנאצים במלחמת העולם השנייה. מעל 100,000 יהודים נרצחו בבאבי יאר שנמצא ליד קייב בשנת 1941.
האנדרטה הוקמה בשנת 1991בפארק בו נרצחו היהודים באכזריות. פארק פסטורלי ובו אנדרטה בצורת מנורה לזכר שואת היהודים וכן אנדרטאות נוספות שמציינות את רציחתם של בני קייב הלא יהודים.

* המחיר המוצג תקף להזמנה דרך האתר בלבד. בביצוע הזמנה טלפונית יתווספו דמי שירות.