מסלול טיול מאורגן ליער השחור - הכוכב הרומנטי

מסלול טיול ליער השחור - הכוכב הרומנטי

מסלול טיול מאורגן ליער השחור - הכוכב הרומנטי

טיול מאורגן ליער השחור- הכוכב הרומנטיכוכבי טיול מאורגן ליער השחור:

שטוטגארט- מוזיאון מרצדס, כיכר שילר והארמונות שסביבה, מדרחוב קוניג פרייבורג- העיר העתיקה, הקתדרלה הגותית, מגדל השעון ברייטנאו- מתחם הופגוט סטרנן עם שעון הקוקייה אגם טיטיזי- טיטיזי ונוישטאט, שייט על האגם טריברג- בירת שעוני הקוקייה והמפלים דרך היין וחבל אלזס- קולמר, ריקאוויר, שטרסבורג היידלברג- העיר העתיקה, מבני האוניברסיטאות, שוק העיר, פרנקפורט- כיכר רימר, כנסיית ניקולאי, בית העירייה, מדרחוב הקניות "אמ-צייל" אגם קונסטנץ- שאפהאוזן, מפלי הריין, העיירה קונסטנץ, "דרך 500" ואגם מאמלזיי ביער השחור.


יום 1- תל אביב – שטוטגרט - נפגש בנמל התעופה בן גוריון ונמריא לשטוטגרט את היום הראשון נתחיל בביקור בשטוטגרט, בירת חבל באדן-וירטמברג, הממוקמת באחד המקומות היפים ביותר בגרמניה כולה. נבקר במוזיאון המכוניות הייחודי והמרשים של יצרנית המכוניות הוותיקה- מרצדס. נמשיך לאחר מכן למרכז העיר למדרחוב הראשי Koenig והכיכר המרכזית Schlossplatz, לכיכר שילר הקטנה Schillerplatz היא המרכז ההיסטורי של העיר. במרכזה פסל המשורר שילר משנת 1839. נראה את כיכר הטירה הארמון הישן והארמון החדש, שהוא מבנה בארוק גדול המשמש כיום את השלטון המקומי. בתום הביקור ניסע למלוננו שבאזור.

יום 2- פרייבורג , אגם טיטי, מפלי טריברג - את היום נתחיל בעיר פרייבורג שנוסדה במאה ה-12, אשר נחשבת כעיר הבירה של היער השחור. נשוטט ברחובות שבעיר העתיקה, במדרחוב קייזר המקיף את מרכז העיר ונצפה בתעלות המים לאורך השדרות. נראה את הקתדרלה הגותית, בית המסחר ואת מגדל השעון. משם נמשיך לעבר מתחם העירייה, בו נראה את פסלו של ברטולד שוורץ שנחשב לממציא אבק השריפה. משם ניסע למתחם הופגוט-שטרנן בברייטנאו. נבקר במקום ונראה את שעון הקוקיה הענק, נקבל הסבר על ההיסטוריה ועל תהליך הכנת שעוני הקוקיה וגם נראה את הסדנה של נפח הזכוכית המקומי. לסיום נתכבד בעוגת היער השחור. משם ניסע אל עבר העיירות נוישטאט/טיטיזה ונטייל על שפת האגם הציורי בעיירה טיטיזה. נפליג לשייט יפיפה על האגם הקסום. משם נגיע לעיירת שעוני הקוקייה המקסימה – טריברג ונלך טיול רגלי ומעניין במורד מפלי המים הגבוהים ביותר בגרמניה, מפלי טריברג. המפלים נופלים בסדרה של 7 מפלים מגובה של 163 מטר על צוקי סלע ענקיים. בסיומו של יום גדוש פעילות נחזור למלוננו שבאזור.

יום 3- הדרך הרומנטית (יום בחירה בתשלום) - נצא לטיול באזור ה”דרך הרומנטית” הקסומה. נסייר בעיירות עתיקות, קטנות וציוריות, שנדמה שהזמן עמד בהן מלכת. נטייל בין יערות, נחלים ופינות קסומות אשר נשתמרו בהן סיפורי האגדות עליהן גדלנו. נתחיל את סיורנו בווירצבורג, נצפה בארמון רזידנץ ובגניו היפים, נראה את בית העיריה ונבקר בכיכר השוק המרכזית של העיר העתיקה. נצפה על המיין מהגשר העתיק. נמשיך לעיירה הקסומה רוטנבורג, עירו של המהר"מ (מורנו הרב רבי מאיר). נטייל על החומה המקיפה את העיירה, בסימטאות העיר ובכיכר השוק. נסיים בסיור בעיירת ימי הביניים דינקלסבול, ברחובותיה הקטנים ובכיכר הכנסייה שבה. לעת ערב נחזור למלוננו שבאזור .

יום 4- חבל אלזס – קולמר – ריקוויר -“דרך היין” - היום נחצה את נהר הריין ונעבור לצרפת לביקור בחבל אלזס המפורסם. חבל אלזס הוא אחד ממקורות היין החשובים בצרפת, נבקר  בקולמר, אחת הערים המקסימות באזור, ידועה בכינויה "ונציה הקטנה", עיר עתיקה שחלקה הגדול הינו מדרחוב המהווה מעין מוזיאון פתוח. רחובות צרים, בתים מצופי עץ ופרחים צבעוניים יקדמו את פנינו. נסייר ברכבת התיירותית המיוחדת בסמטאות העיר, נראה את המנזר הדומיניקני ובית העירייה. נראה בין היתר את העתק פסל החירות המוצב בעיר לכבודו של הפסל יליד קולמר, פרדריק אוגוסט ברתולדי, אשר עיצב אותו. נמשיך בנסיעה בדרך היין המפורסמת של אלזס. כרמים עד קצה האופק יובילו אותנו לביקור בריקיאוויר, כפר קטן ומבוצר שפירוש שמו "הבית העשיר". ריקיאוויר נחשב לאחד הכפרים היפים ביותרבאלזס. בסופו של יום נחזור למלוננו שבאזור.

יום 5- היידלברג – פרנקפורט - ביום זה נצא קצת מלב אזור היער השחור ונעלה צפונה בעמק הריין להיידלברג, הבנויה משני עברי נהר הנאקר. היידלברג היא עיר האונברסיטאות העתיקה ביותר בגרמניה ומהיפות שבה. נסייר בעיר העתיקה נראה חלק ממבני האוניברסיטאות המפוזרים בכל חלקי העיר. נראה את השוק ,בית העירייה ונעלה לתצפית על העיר .
נמשיך לפרנקפורט או בשמה המלא פרנקפורט על המיין, העיר החמישית בגודלה בגרמניה. היא  שוכנת על גדות נהר המיין, אחד מיובליו של הריין וזכתה לכינוי "מיינהטן", הודות לגורדי השחקים הרבים המעטרים את קו הרקיע שלה. בפרנקפורט נטייל בכיכר רימר עם הבתים המשוחזרים, נראה את כנסיית ניקולאי הישנה מ-1290 ובית העירייה. אם ישאר לנו זמן נוכל לטייל במדרחוב הקניות המרשים (אמ-צייל) . עמוסי שקיות נעשה דרכנו. חזרה למלון.

יום 6- אגם קונסטנץ - מפלי הריין - היום נצא דרומה לאזור אגם קונסטנץ (בודנזה), אחד מהגדולים באירופה המשותף לשוויץ, גרמניה ואוסטריה. נגיע לשפהאוזן לביקור בתופעת טבע מרהיבה "מפלי הריין", המפלים הגדולים באירופה. נצא לשייט קצר לעבר המפלים כדי לחזות ולחוש את העוצמה במרחק נגיעה . בהמשך נוכל לבקר בתשלום נוסף באי הפרחים מאינאו שבה צמחיה עשירה ומגוונת של צבעונים, שושנים, ורדים ועוד לפי עונות השנה. לסיומו של יום ביקור בעיר קונסטנץ היושבת על אגם בודן. נסייר בסמטאות העיר העתיקה, נראה את בית העיריה הישן. לאחר הביקור בקונסטנץ נחזור למלוננו שבאזור.

יום 7- באדן-באדן - דרך 500 - שטרסבורג - לאחר ארוחת הבוקר ניסע לבאדן-באדן, עיר המרחצאות והמרפא בעלת המוניטין הבינלאומי. נערוך סיור ובמהלכו נראה את הקזינו המפורסם ונבקר בטיילת המרשימה לאורך נהר האוסבאך החוצה את העיר. נמשיך בנסיעה לכיוון היער השחור, על דרך 500 הידועה גם כ”דרך היער השחור”, נעצור באגם הנימפות הקטנטן והמקסים,  מאמלזה. נצפה בדרך על הנופים המרהיבים עוצרי הנשימה. משם נחצה את הריין ונעבור לצרפת לביקור בבירת חבל אלזס - שטרסבורג. נסייר בעיר העתיקה ששוחזרה. נראה את קתדרלת נוטרדאם, מבנה גותי מרהיב וענק מאבן אדומה שנחצבה בהרי הווג' הסמוכים ומעוטרת בדמויות מהתנ"ך ומהברית החדשה. נבקר ברובע "צרפת הקטנה" - הרובע המקסים בו תעלות מים, בתים ציוריים, בתי קפה וחנויות מזכרות .לקראת ערב נוכל לצאת בתשלום נוסף לשייט חוויתי בתעלות שמקיפות וחוצות את העיר. נחזור למלוננו שבאזור.

יום 8- שטוטגרט - תל אביב - היום נפרד מאזור שטוטגרט והיער השחור וניסע לנמל התעופה, ממנו נמריא חזרה הביתה.


* המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינויים בסדר ומקומות הלינה.

המחירים כוללים:

v טיסות הלוך וחזור.
v בתי מלון - אכסון במלונות בדרגת תיירות טובה, בהתאם לכלול בתוכנית הטיול
v תחבורה – אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע הסיורים
v תשר (טיפים) לנותני השירותים בחו"ל
v מדריך מקצועי מבית אופיר טורס

המחירים אינם כוללים:
v תשר למדריך הקבוצה
v הנפקת דרכון ו/או הארכת תוקפו (על הדרכון להיות בתוקף למשך 6 חודשים מיום תחילת הטיול).
v תוספת דלק ומיסים – תוספת דלק שתחול לאחר 1.1.2016 וכן מיסי נמל בחו"ל
v דמי סבלות
v כל מה שלא כלול בסעיף "המחירים כוללים"