טיסות לטורקיה

טיסות לטורקיה

טיסות זולות לטורקיה

טיסות זולות לטורקיה, למדינה המעניינת ביותר במזרח התיכון. היא גובלת עם הים התיכון, סוריה ועיראק בדרום, הים האגאי במערב, יוון ובולגריה בצפון מערב, הים השחור בצפון, גאורגיה בצפון מזרח וארמניה, אזרבייג'ן ואיראן במזרח. היא היחידה בעולם שמשתרעת על פני שתי יבשות ומהווה גשר בין אירופה לאסיה. העירוב הזה בין שתי היבשות בא לידי ביטוי לא רק גאוגרפית אלא גם תרבותית. יש להם אוריינטליות של המזרח תיכון המוכר לנו, אך גם צדדים אירופאיים. בטורקיה אפשר למצוא נופים מגוונים, החל מהרים מתנשאים בחבלי בודרום ועד יעדי נופש אהובים. הנקודה הגבוהה ביותר בטורקיה היא פסגת הרי אררט בגובה של 5166 מטר
טיסה זולה לאיסטנבול

טיסה זולה לאיסטנבול

בין התאריכים, 01.06 - 04.06
טיסה סדירה
AEGEAN AIR
טיסות לאיסטנבול

טיסות לאיסטנבול

בין התאריכים, 27.05 - 29.05
טיסה סדירה
TAROM-ROMANIAN
טיסות זולות לאנטליה

טיסות זולות לאנטליה

בין התאריכים, 06.06 - 11.06
טיסה סדירה
TAROM-ROMANIAN
טיסה לאנטליה

טיסה לאנטליה

בין התאריכים, 06.06 - 11.06
טיסה סדירה
TAROM-ROMANIAN

טיסות לטורקיה עם אופיר טורס


טיסות זולות לטורקיה – אתרים מרכזיים


איסטנבול
ארמון טופקאפי - "ארמון שער התותח" נמצא ברובע סולטאנאחמט, בעיר העתיקה. הוא נבנה בין השנים 1459-1465 במצוות הסולטאן מהמט השני והיה מקום מגורם של הסולטנים העותומנים והמרכז האדמיניסטרטיבי של האימפריה בין השנים 1465-1853. המבנה משמש היום כמוזיאון.  הארמון מורכב ממספר רב של מבנים קטנים הנמצאים ב- 4 חצרות ענק, הקשורות זו לזו ויוצרות מתחם גדול המוקף חומה. 

כנסיית איה סופיה– "כנסיית החכמה הקדושה" נמצאת גם היא ברובע סולטאנאחמט. מדובר במבנה בן 1400 שנה מהמאה ה-6 , אדיר ממדים ומרשים. במאה ה-15 הפכה למסגד ע"י העותומנים שהוסיפו לה מינרטים ומזרקות. משנת 1934 הפכה למוזיאון המשמר את מורשת הבניין בתקופות שונות. הכנסייה שער יציאה מרשים, פסיפס מיוחד של מדונה וישו במרכז התקרה, של הקיסר קוסטנטינטוס ועוד. מחוץ לכנסייה גן ציבורי יפה בו נמצא המסגד הכחול.

המסגד הכחול– או "מסגד הסולטן אהמט", נבנה בין השנים 1609-1616 בפקודה הסולטן אהמט הראשון, שהמסגד גם נקרא על שמו והוא קבור שם. הוא נמצא בעיר העתיקה מול כנסיית איה סופיה. המסגד נבנה בכוונה מול הכנסייה, על מנת להראות שהבנייה האסלאמית יכולה להתעלות על הנוצרית. משמש לתפילה וסגור למבקרים בשעות התפילה. הוא נודע בשם "המסגד הכחול", בשל האריחים הכחולים שמצפים את קירותיו הפנימיים. 

מסגד הסולימניה– מסגד עותומני הממוקם על הגבעה השלישית, הוא הגדול בעיר ומחצרו אפשר להשקיף על איסטנבול. המסגד נבנה בין השנים 1550-1558 ע"י מימר סינאן בהוראתו של סולימן המפואר ולידו נמצא קברו. המסגד ניזוק בשריפה בשנת 1660 ושוקם בהוראתו של הסולטן מהמט הרביעי. סגנון הבנייה של המסגד משלב אדריכלות מוסלמית ואדריכלות ביזנטית. 

מוזיאון השטיחים– המוזיאון הוא חלק ממתחם המסגד הכחול ומוצגים בו שטיחים מהמאות ה-16-19 ורובם הגיעו ממערב אנטוליה ומאזור אוסק, ברגמה וקוניה. השטיחים מוגנים מאחורי זכוכית מיוחדת על מנת לא להיפגע מהשמש.

אנטליה - טיסות לטורקיה


יעד מושלם לחובבי השמש, הים ואווירת החופש. אפשר גם להסתובב בעיר ברחובות המיוחדים ומבנים מתקופות קדומות. חופים– החופים באנטליה נפלאים ומציעים לנופשים ליהנות מהחול, השמש והים של העיר. בתי מלון רבים פזורים לאורכם ורוחבם. יעד נפלא לבטן גב. חופים מומלצים – קוניאלטי, שוכן מתחת לעיר העתיקה והמים שם צוננים יותר מאלה הסמוכים אליו, בעקבות זרמים תת קרקעיים. לארה – אחד החופים הארוכים בעיר ובתי המלון האקסקלוסיביים נמצאים על הרצועה שלו.

אטרקציות בערים - טיסות לטורקיה

קאליצי
– אנטליה העתיקה. חלקה ההיסטורי של העיר, נמצא במרכזה, עם חומות אבן ענקיות, רחובות מפותלים ובתים ישנים וציוריים. בעיר העתיקה גם מבחר בתי מלון בוטיק קטנים, פנסיונים וחופים שקטים.

שער אדריאנוס– שער הניצחון, הבנוי משלוש קשתות. הוא נבנה לזכרו של הקיסר הרומי אדריאנוס, שביקר באנטליה בשנת 130 לפנה"ס. שער זה נשתמר במשך שנים מכיוון שחומות העיר היו מחוץ לשער והוא נחשף רק כאשר החומות נשברו. מצדו השני של השער מגדלים – מגדל ג'וליה סנקטה מתקופת אדריאנוס וצפוני שהוקם בעת העתיקה.

קסיק מינארה– "הצריח השבור". נמצא בעיר העתיקה ובמקור נבנה כמקדש רומי במאה ה-2 לספירה. בשנת 600 הוסב לכנסייה ביזנטית לזכרה של הבתולה מרי, אך ניזוק באופן קשה בשנת 700. בשנת 900 שופצה ולאחר מכן הוסבה למסגד. אז גם נוסף הצריח. בשנת 1361, כשמלך קפריסין כבש את העיר, המסגד חזר להיות כנסייה, אך לאחר מכן הפך שוב למסגד. בשנת 1846, נשרף המבנה אך הצריח נותר זכר לתקופה.

אנקרה
בירת טורקיה והעיר השנייה בגודלה במדינה. בעיר אתרים לאומיים, מוזיאונים, פארקים ומוסדות לחינוך גבוה. שדרת אטאטורק היא השדרה החשובה בעיר והיא החוצה אותה ובמגדל אטאקולה שוכן משכנו הרשמי של הנשיא.
בעיר העתיקה מרוכזים מלונות ומסעדות זולות והאזור עמוס בתיירים. 

אנטקביר– קבר הזיכרון, האתר בו ממוקם המאוזוליאום של מוסטפא כמאל טאטורק, אבי האומה הטורקית המודרנית ונשיאה הראשון. 

מצודת אנקרה– שוכנת ברובע אולוס מצפון למרכז העיר המודרנית. המצודה נמצאת על צוק המשקיף על הסביבה בגובה 100 מטר והיא נבנתה לאחר הפלישה הפרסית בשנת 620 לפנה"ס. סביב המצודה נבנה רובע מגורים מהתקופה העותומנית. מקדש אוגוסטוס ורומא ומסגד האג'ה באיירם, מסגד קוג'אטפה ועוד. 


* המחיר המוצג תקף להזמנה דרך האתר בלבד. בביצוע הזמנה טלפונית יתווספו דמי שירות. 
רוצים לקבל עוד פרטים ? המומחים שלנו ישמחו לחזור אליכם
תחזרו אליי