מסלול טיול מאורגן לאיטליה - התענוגות של טוסקנה

מסלול טיול מאורגן לאיטליה - התענוגות של טוסקנה

מסלול טיול - התענוגות של טוסקנה / מסלול אומבריה, טיול לאיטליה

מסלול טיול מאורגן לאיטליה - התענוגות של טוסקנהטיול מאורגן לאיטליה כולל: ארוחות ערב במסעדות מובילות, סיורי אוכל מודרכים בשווקים, טעימות יין, גבינות משובחות ועוד.. כוכבי הטיול: אורבייטו, חבל קיאנטי, פיאנזה, מונטלצ'ינו, פירנצה

יום 1 – רומא - אורבייטו - לאחר הנחיתה ברומא ניסע צפונה לעיירה אורבייטו שממוקמת על לוע של הר געש לא פעיל. נעלה לעיירה באמצעות רכבל, נטייל בסמטאות היפות, נראה את הדואומו המפורסם ויהיה זמן חופשי לארוחת צהריים במסעדה מקומית עליה נמליץ ושמשתייכת לתנועת הסלואו פוד האיטלקית (נגד המזון המהיר והמעובד). לאחר הארוחה נטעם מיין הוינו סנטו, שהוא יין מתוק שמיוצר ייחודית באורבייטו. מאורבייטו נמשיך בנסיעה לטוסקנה ונגיע למלוננו. לעת ערב נצא לארוחה במסעדה מקומית ידועה.

יום 2 – חבל הקיאנטי - לאחר ארוחת הבוקר נצא ללב חבל קיאנטי היפהפה לסיור ביקב הברון ריקאסולי, שהוא אחד היקבים המשובחים והידועים בטוסקנה. נערוך סיור מודרך באחוזה, במוזיאון, ביקב העתיק וביקב המודרני. בתום הסיור נשב לטעימות יין שילוו בהסברים של אנשי היקב. נמשיך בנסיעה בדרכים הצדדיות של חבל קיאנטי ונגיע לסיינה העתיקה, שהזמן כמו עמד בה מלכת מזה מאות בשנים. נטייל בעיר היפה, לא נפסח על הגטו היהודי ומשם ניסע למלוננו להתרעננות. בערב נצא לארוחה באחת הפיצריות הטובות בטוסקנה.

יום 3 – פיאנזה – מונטלצ'ינו - לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור וסיור מודרך במחלבה, בה מיוצרת גבינת העיזים המפורסמת, הפקורינו. נטעם סוגים שונים של גבינות משובחות ולאחר מכן ניסע לסיור בעיירה פיאנזה, שרחובה הראשי גדוש במעדניות של גבינות מקומיות. נמשיך למונטלצ'ינו שהיא בירת היין של האזור ובחנות היין המפורסמת נשמע הסברים על סוגי היין המעולים שמיוצרים ביקבי האיזור. ההסבר ילווה בטעימות יין מסוגים שונים. לעת ערב נשוב למלוננו למנוחה קלה ונצא לארוחת ערב במסעדה טובה באחד הכפרים.

יום 4 - פירנצה - עם בוקר נצא לפירנצה היפה, בירת טוסקנה. את שעות הבוקר, עד לצהריים, נקדיש לסיור אוכל מודרך ומיוחד. הסיור יתחיל באחת המאפיות העתיקות ביותר בפירנצה, בה נטעם סוגים שונים של מאפים מקומיים מיוחדים, נמשיך לבר העתיק בעיר, נלגום קפה עם הבריוש הידוע של הבר ומשם ניכנס לסיור בשוק האוכל והמזון של פירנצה. בעת הסיור נקבל הסברים על המוצרים השונים וניכנס לאכול בסנדוויצ'יה מקומית שמכינה את הסנדוויצ'ים הטובים בעולם. כמובן שלא נפסח על חנות היין הנודעת של טוסקנה, נטעם יינות מקומיים מעולים ונלמד על ההבדלים שבטעמים. לאחר שהתמלאנו באוכל וביין נחתום את הסיור בבית ייצור השוקולד המעולה באיטליה. נסיים את היום העמוס בטעמים המשובחים בגלידרייה העתיקה והטובה ביותר בפירנצה, אשר מייצרת את כל הגלידות מחומרים טבעיים בלבד. לאחר סיור קצר בעיר נשוב למלוננו למנוחה. בערב נצא לארוחה מסכמת במסעדה ידועה, ששמה יצא למרחוק בזכות הסטייקים המשובחים המוגשים בה ובראשם ה-"ביסטקה פיורנטינה" (הסטייק של פירנצה).

יום 5 – סן ג'מיניאנו - רומא - אי אפשר לחתום טיול בטוסקנה בלי לקנח בגלידה המפורסמת של סן ג'מיניאנו ולכן, לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיר המגדלים העתיקה שהזמן כמו עמד בה מלכת. נסייר ברחוב הראשי שגדוש במעדניות וניכנס לגלידריה המפורסמת 'דונדולי' שזכתה כמה פעמים באליפות העולם לגלידות. נטעם ממגוון הגלידות הנהדרות ונטייל להנאתנו בעיירה העתיקה. בגמר הטיול בעיר נעשה את דרכנו לשדה התעופה של רומא לטיסה חזרה הביתה. בדרך נעצור לפיקניק שבו נתענג על המעדנים שרכשנו בסן ג'מיניאנו.

הערות:
המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים.
ייתכנו שינויים בסדר ומקומות הלינה

המחירים כוללים:
v טיסות תל אביב - רומא- תל אביב
v בתי מלון - אכסון במלונות בדרגת תיירות טובה, בהתאם לכלול בתוכנית הטיול
v  ארוחות ערב במסעדות
v תחבורה – אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע הסיורים
v תשר (טיפים) לנותני השירותים בחו"ל
v מדריך מקצועי מבית אופיר טורס

המחירים אינם כוללים:
v תשר למדריך הקבוצה
v הנפקת דרכון ו/או הארכת תוקפו (על הדרכון להיות בתוקף למשך 6 חודשים מיום תחילת הטיול).
v תוספת דלק ומיסים – תוספת דלק שתחול לאחר 1.1.2016 וכן מיסי נמל בחו"ל
v דמי סבלות
v כל מה שלא כלול בסעיף "המחירים כוללים"


מסלול טיול מאורגן לאומבריה

כוכבי הטיול: רומא, אסיזי, פרוג'ה, מעיינות קליטונו, שמורת מונטי סיביליני, נורצ'ה, אורבייטו, גני טיבולי

יום 1: ת"א – רומא – אומבריה - בשעות הבוקר המוקדמות נצא בטיסה לאיטליה. עם הגעתנו, נצא אל רומא, בירת איטליה. נסייר בין כיכרות העיר ואתריה המיוחדים. נתחיל במזרקת המשאלות המפורסמת, נמשיך אל הפנתיאון ואל פיאצה נבונה היפהפייה והשופעת במזרקות. נמשיך לסיור פנורמי בו נצפה על הפורום הרומי, הקולוסאום, פיאצה ונציה ועוד. בתום הסיור ניסע למלוננו ללינה.

יום 2: אסיזי –פרוג'ה - לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את היום בעיירה אסיזי, אשר התפרסמה גם כעיר הולדתו של פרנצ'סקו הקדוש, מייסד המסדר הפרנצ'יסקני. נבקר בבזיליקת סן פרנצ'סקו ונשוטט בין סמטאותיה הציוריות של העיר בעלת האנרגיות המיסטיות. בתום הביקור ניסע לפרוג'ה ונעלה בעזרת קרוניות אל מרכז העיר העתיקה. נערוך סיור בין אתריה המרכזיים וכמובן שנעצור לטעום מהשוקולד הטעים והמפורסם המיוצר בעיר – שוקולד באצ'י. בתום הסיור ניסע למלוננו ללינה.

יום 3: מפלי השיש – ספולטו – ביקור ביקב במונטפאלקו – יום חופשי - המעוניינים, יוכלו לצאת (בתשלום) ליום חוויתי המתחיל בביקור בשמורת מפלי השיש, שהם הגבוהים ביותר באיטליה. משם נמשיך אל העיר העתיקה של ספולטו ונסייר בגשר המגדלים, נקיף את המצודה ששלטה על העיר ונרד למרכז העיר דרך הסמטאות הציוריות. בשעות אחר הצהריים נגיע אל מונטפאלקו ונבקר ביקב, בו נטעם את היין המקומי. בתום הסיור ניסע למלוננו ללינה.

יום 4: מעיינות קליטונו – שמורת מונטי סיביליני – נורצ'ה - לאחר ארוחת הבוקר, ניסע למעיינות קליטונו. נתחיל את הסיור בין נחלים וצמחיה ירוקה ושופעת. לקראת הצהריים נמשיך אל שמורת מונטי סיביליני ונעפיל אל העיירה ההררית - קסטלוצ'ו די נורצ'ה, המשקיפה על מישור פיאנו גרנדה. בתום הביקור ניסע אל נורצ'ה, הלא היא בירת הנקניקים ופטריות הכמהין השחורות. נבקר בבזיליקה של סן בנדטו והמעוניינים יוכלו לטעום ממעשי ידיהם של הקצבים המקומיים המפורסמים שנקראים ה"נורצ'יני". בתום הסיור ניסע למלוננו ללינה.

יום 5: אורבייטו – גני טיבולי – שדה התעופה רומא - לאחר ארוחת הבוקר, ניסע דרומה לאורבייטו הממוקמת על מצוק וולקני. נעלה אל העיר ברכבל ונבקר בקתדרלה המרשימה. נמשיך אל מרכז העיר ומשם נגיע גם למרכז העתיק של העיר. לקראת הצהריים ניפרד מחבל אומבריה וניסע חזרה לכיוון רומא. נגיע לטיבולי ונבקר בגני וילה ד'אסטה הידועים בשלל מזרקותיהם. לקראת הערב ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

הערות:
המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים.
ייתכנו שינויים בסדר ומקומות הלינה

המחירים כוללים:
v טיסות
v בית מלון - אכסון במלון בדרגת תיירות טובה
v תחבורה – אוטובוס תיור נוח וממוזג לביצוע הסיורים
v תשר (טיפים) לנותני השירותים בחו"ל
v מדריך מקצועי מבית אופיר טורס

המחירים אינם כוללים:
v תשר למדריך הקבוצה
v הנפקת דרכון ו/או הארכת תוקפו (על הדרכון להיות בתוקף למשך 6 חודשים מיום תחילת הטיול)
v תוספת דלק ומיסים – תוספת דלק שתחול לאחר 1.2.2016 וכן מיסי נמל בחו"ל
v דמי סבלות
v כל מה שלא כלול בסעיף "המחירים כוללים"