טיסות לשבדיה

טיסות לשבדיה

טיסות זולות לשבדיה

טיסה לשטוקהולם

טיסה לשטוקהולם

בין התאריכים, 21.05 - 31.05
טיסה סדירה
LOT-POLISH AIRLINES
טיסות לשטוקהולם שבדיה

טיסות לשטוקהולם שבדיה

בין התאריכים, 31.05 - 03.06
טיסה סדירה
AIR FRANCE
טיסה זולה לשטוקהולם

טיסה זולה לשטוקהולם

בין התאריכים, 21.05 - 28.05
טיסה סדירה
KLM
טיסות לשטוקהולם

טיסות לשטוקהולם

בין התאריכים, 23.05 - 01.06
טיסת LOW COST
AIR FRANCE

טיסות לשוודיה עם אופיר טורס

מידע כללי על שבדיה
 

שבדיה היא מדינה מיוחדת ומהנה בסקנדינביה, בצפון אירופה. היא גובלת בנורבגיה במערב, פינלנד בצפון מזרח ובים הבלטי והמפרץ הבוטני ממזרח. ממזרח לשבדיה הים הבלטי והמפרץ הבוטני שמספקים קו חוף נרחב, בפנים הארץ מקורות מים רבים – מעל 100,000 אגמים וממערב למדינה שרשרת הרי הסקאנדרנה. את רובה של הארץ מכסים יערות עצי מחט, טבע מרהיב של אגמים, נהרות והמון ירוק. בקצה הדרומי שלטו הדנים עד שנת 1658 והודות לכך באזור טירות ומבצרים.
 

אתרים מרכזיים בשבדיה


שטוקהולם– עיר הבירה של שבדיה, הבנויה על שרשרת איים וממוקמת על חופה המזרחי, במקום המפגש של אגם מלארן עם הים הבלטי. בעיר מתגוררים כ-872,000 איש. בעיר מבני ציבור חשובים – הפרלמנט ומשכנו של המונך השוודי, אתרי תרבות מרכזיים כגון בית האופרה, כנסיות עתיקות, אולמות קונצרטים ומוזיאונים רבים. העיר מחולקת לעיר עתיקה וחדשה. בעיר העתיקה בניינים ישנים הצמודים אחד לשני, מדרחוב, שלוש כנסיות, בוטיקים, חנויות למלאכת יד וחנויות לעתיקות. בין האתרים המומלצים בעיר – כיכר הסרגל עם המזרקה, אולם הקונצרטים המפואר, בית העירייה, ארמון המלך, הסכרים של העיר ואזור העיר העתיקה.

העיר העתיקה – החלה לצמוח לפני 800 שנה וכדאי לבלות פה יום שלם. אפשר לשוטט בין הבניינים העתיקים, החנויות הקטנות, הסמטאות המרוצפות אבן, הכיכרות או לשבת לנוח בבית קפה.

הארמון המלכותי– הארמון נבנה במאה ה-18 ונמצא בעיר העתיקה. הוא נבנה על חורבותיו של הארמון המלכותי הקדום "שלושת הכתרים", שנשרף בשנת 1697. במתחם הארמון ובארמון עצמו בארמון 600 חדרים, מחסן נשק במעמקי האדמה, מוזיאונים ואגפים מומלצים לביקור, הדירות המלכותיות המפוארות, מוזיאון גוסטב השלישי לעתיקות, חדר האוצר ובו כתרי משפחת המלוכה ומוזיאון "טרה קרונור", המציג את תולדות הארמון. מומלץ לראות את טקס חילופי המשמרות המתקיימים כל יום במשך הקיץ. את המצעד מלווה תזמורת צבאית.

הכנסייה הגדולה– הכנסייה נבנתה לפני 700 שנה ושימשה בעבר לחתונות, הכתרות ואירועים גדולים של משפחת המלוכה. פנים הכנסייה מעוצב בפאר והדר וגולת הכותרת היא פסל סנט ג'ורג' והדרקון.

הנשקייה המלכותית– מוזיאון המכיל פריטים שונים שהיו רכושם של מלכי שבדיה ונאספו במשך 500 שנה. אפשר ללמוד על ההיסטוריה המפוארת של שבדיה ועל המאורעות השונים. במוזיאון גם פריטי לבוש שנלבשו במאורעות היסטוריים, כרכרות, שריונות, כלי נשק ועוד.

הכנסייה הגרמנית– המבנה הוקם במאה ה-14 עבור הקהילה הגרמנית בעיר. בשנים לאחר מכן הורחב המבנה בעקבות יחסי המסחר בין השבדים לגרמנים והוא הפך לכנסיה. מעוצבת בסגנון הבארוק.

מוזיאון ואסה– מוזיאון ימי המציג את אוניית המפרשים המלחמתית מהמאה ה-17 , "ואסה". האונייה טבעה בהפלגת הבכורה שלה בשנת 1628 ונמשתה מקרקעית הים בשנת 1961 כשהיא שלמה לחלוטין. המוזיאון נפתח רשמית ביוני 1990 והוקם במיוחד לפי מידותיה של האונייה. היא נמצאת באולם הראשי שמכיל גם תצוגת ממצאים ארכיאולוגיים שונים מהאונייה ומשבדיה של המאה ה-17. לגוף האוניה ששרד הוסיפו את החלקים התחתיים של כל שלושת התרנים, מוט חרטום חדש, מעטה מפרשי סערה וחלקים נוספים במקום אלו שאבדו או ניזוקו. החלקים לא נצבעו ובכך ניתן להבחין בין הישן לחדש.

גן החיות והמוזיאון הפתוח – סקאנסן– המוזיאון נוסד בשנת 1891 ע"י ארתור הזליוס שביקש לשמר את דרך החיים הכפרי באזורים השונים בשבדיה לאחר השינויים הגדולים במאה ה-19 שהביאו לחיים מודרניים.  הוא רכש 150 בתים מרחבי המדינה, פירק חלק ובנה אותם מחדש בתחומי המוזיאון. רק 3 מבנים במוזיאון הם העתקים מושלמים ולא המבנים המקוריים. במוזיאון אפשר להכיר את אורחות החיים של התושבים באזורים אלה בעבר ובהווה. יש פה גם גן חיות, בתי מלאכה וסדנאות. בימי הקיץ נערכות הפעלות, הרקדות והופעות שונות לפי המסורת השבדית.
 

אטרקציות בשבדיה


בית העירייה – סמלה המוכר של העיר, מתפקד גם כבית עירייה וגם כאולם קבלת פנים לטקס חלוקת פרסי הנובל. קירותיו מחופים לבנים אדומות וצריח מגדלו נישא מעל. האולם הראשי מרשים ביופיו ונקרא האולם הכחול בגלל צבע השמיים שניבט מהחלונות, כמו כן בבניין אולם זהוב מרשים המעוטר בקילוגרמים רבים של זהב. מומלץ לעלות למגדל לצפייה על הנופים המרהיבים של העיר העתיקה.

כיכר סרגלס ובית התרבות– הכיכר נמצאת במרכז העיר ובה פסל זכוכית גבוה המואר בשעות הערב ובית תרבות בו שוכנות גלריות, חנויות עיצוב, בית קפה, מסעדה, תיאטרון ומתקיימות בו פעילויות שונות לקהל הרחב.

מוזיאון נובל– במוזיאון אפשר ללמוד על תולדות מוסד פרסי הנובל ועל הזוכים השונים בעבר. אפשר לצפות בסרטונים מטקסים שונים בעבר, לשמוע נאומים ולהתוודע למורשת.

מוזיאון הצעצועים– המוזיאון מציג אלפי צעצועים מהמאה האחרונה – בובות, בתי בובות, רכבות, מכוניות, אווירונים ועוד. במוזיאון חלק שמוקדש למיקי מאוס, דגמים פעילים של רכבות, חדרי משחקים מכניים, לגו, ברבי, פליימוביל ועוד. עוד במקום תיאטרון ילדים.

טיסה לשבדיה - המלצות נוספות

הארכיפלג של שטוקהולם–
אחד האתרים היפים ביותר. מדובר בכ-24 אלף איים קטנים ואלפי סלעים. אפשר לצאת לשייט בין האיים השונים, עליהם שוכנים בתי קיט מפוארים.

ארמון דרוטנינגהולם– בית המגורים הפרטי של משפחת המלוכה השבדי שנבנה על האי לובן. בניית הארמון החלה במאה ה-16. בשנת 1991 הארמון הוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. הארמון מעוצב בסגנון הרנסנס והגנים הסובבים מעוצבים בסגנון צרפתי. אתרים בארמון–
כנסייה– משמשת את חברי הקהילה של לובן, תיאטרון– נבנה במאה ה-17 ומכיל קישוטים בסגנון הבארוק ששונו לאחר מכן לסגנון צרפתי, הביתן הסיני– מבנה שבנייתו הסתיימה ב-1753 והוא חלק ממתנת החתונה שאדולף פרדריק העניק ללואיז. בנוי בסגנון רוקוקו צרפתי עם אלמנטים אדריכליים בסגנון סין והמזרח הרחוק. אוהל השומרים– בשנת 1777 גוסטב השלישי עבר להתגורר בארמון והביתן הסיני שימש אותו פעמים רבות. לכן נוצר צורך להקים מבנה חדש עבור השומרים. החזית והצד האחורי מכוסים ביריעה בצבע מתכתי והוא משמש כיום כחדר תצוגה.
גן הבארוק, הגן האנגלי, החממה. 

אטרקציות נוספות מומלצות 


פארק השעשועים ליסברג
– פארק השעשועים הגדול ביותר בשבדיה. בפארק 35 מתקני שעשועים מסוגים שונים, רכבות הרים מתקדמות, מופעי מוזיקה ותיאטרון מיוחדים לכל המשפחה, אטרקציה חדשה בשם Atmos fear, מגדל הנפילה החופשית הגבוה ביותר באירופה, גנים פורחים ועוד. הפארק מתאים לכל המשפחה ופתוח בין אפריל לאוקטובר. הוא נמצא בעיר גטבורג בדרום שבדיה.

מרכז תגליות המדע האוניברסלי– נמצא גם הוא בגטבורג ואפשר לראות בו טבע וטכנולוגיות של הכול – מכרישים ויערות גשם עד היי טק וניסויים אינטראקטיביים. המרכז מעודד את הצעירים ללמוד ולחקור את העולם מסביב, כל התערוכות והמיצגים מעוררים לסקרנות. עוד מוצגים במוזיאון זוחלים קטלניים, אזור המדמה יער גשם לח ורטוב ותחנת חלל. מתאים לכל המשפחה.

עולמו של סנטה – פארק לכל המשפחה בו תוכלו לראות מה קורה במכרה הזהב סנטה, להשתתף במסיבה של טרולים קטנים, להיכנס לבית הטרולים הגדולים ולטפס סביבו, לעבוד בסדנה של סנטה, לנסות את המיטה בביתו או לשבת לשולחן האוכל הגדול. הפארק נמצא בעיר Gesundaberget במחוז סווילנד.* המחיר המוצג תקף להזמנה דרך האתר בלבד. בביצוע הזמנה טלפונית יתווספו דמי שירות. 
רוצים לקבל עוד פרטים ? המומחים שלנו ישמחו לחזור אליכם
תחזרו אליי